Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia, po wielkim remoncie, Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.
Już od piątku od 15 pierwsze wydarzenia w Strefie Familijnej, na jeziorze Rusałka, a od 17.30 otwarcie bram do nowego obiektu.

- Teatr Letni robi teraz wielkie wrażenie - mówi dyrygent Jakub Kraszewski, który poprowadzi orkiestrę Szczecin Philharmonic Big Band podczas sobotniego koncertu. - Warunki są znakomite. Ze sceny mamy przepiękny widok. Zadaszenie, nagłośnienie, oświetlenie są na najwyższym poziomie.

- Ten amfiteatr jest po prostu piękny - mówi Maria Szabłowska, która poprowadzi sobotnie widowisko muzyczne złożone z piosenek Heleny Majdaniec zatytułowane „Było tak już raz". - Bardzo fajnie, że są inne aranże i gra orkiestra z prawdziwego zdarzenia.

- Piosenki Majdaniec będą w zupełnie nowych aranżacjach - kontynuuje Kraszewski. - Patryk Walczak, który zrobił te aranże i Krzysiu Baranowski, jako kierownik muzyczny, na fortepianie koordynował to wszystko. To oni odważyli się pójść trochę z tymi piosenkami z duchem czasu. Albo pociąg stoi i na niego patrzymy, albo wsiadamy do pociągu i jedziemy. Wybieramy więc drugą drogę i jedziemy.

Wstęp na wszystkie działania inaugurujące nowe życie Teatru Letniego w Szczecinie jest wolny. Szczegółowy plan programu na stronach Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która jest organizatorem i koordynatorem całości.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty