Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Wszyscy ją znamy: właścicielkę domowej dżungli z najbarwniejszym balkonem na osiedlu. Ikonę kwiatowego stylu w sukience w paprotki. Co każda miłośniczka kwiatów chciałaby dostać w prezencie świątecznym? Wybierz coś naprawdę wyjątkowego!
Trudno powiedzieć, o czym marzy zakręcona na punkcie kwiatów znajoma, bo jej myśli – po usłyszeniu pytania o wymarzony prezent – krążą pewnie gdzieś po ogrodzie wyobraźni, odbijając się to od filodendronu Pink Princess, to od nowego gatunku difenbachii. A gdzieś pomiędzy nimi spotykają nowe osłonki, kwietniki i donice… Ach, marzenie! Sprawdź, co jeszcze sprawi radość miłośniczce roślin.

Nieśmiertelny bukiet z LEGO

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zakup kolejnego roślinnego okazu; trzeba jednak mieć na uwadze, że – nie mając pewności co do kwiatowej kolekcji i gustu osoby, którą chcemy obdarować – możemy niefortunnie wybrać roślinkę, która z jakichś powodów nie będzie pasowała obdarowanej. Problemem mogą okazać się warunki świetlne w mieszkaniu czy mnogość podobnych gatunków na parapecie.

A gdyby tak kupić w świątecznym prezencie bukiet… DIY? Nie, nie chodzi o naręcza kwiatów wprost z hurtowni florystycznej, ale o… klocki. Bukiet Kwiatów z serii LEGO Creator to chyba najbardziej uroczy zestaw klocków, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Bukiet złożony podczas jednego z zimowych wieczorów można wyeksponować na półce, w gablotce lub witrynie, by cieszył oko przez cały rok.

Makramowe supełki dla miłośniczki roślin

Pozostając w twórczych klimatach, nie można nie wspomnieć o rękodziele. Jeśli obdarowywanej przez Ciebie miłośniczce kwiatów jest z nim po drodze, możesz podarować jej prezent świąteczny, który… sama sobie zrobi. To nie żart: świetnym upominkiem dla amatorki kwiatów i rękodzieła będzie zestaw DIY do nauki makramy. Dzięki instrukcjom i materiałom mieszczącym się w prostym tekturowym pudełku absolutnie każdy będzie w stanie stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) makramowy kwietnik.

Myślisz, że nauka zaplatania węzłów na podstawie instrukcji z książeczki będzie zbyt trudna? Bez obaw – nowa właścicielka zestawu sama zdecyduje, czy chce korzystać wyłącznie z papierowej instrukcji, czy też zeskanować znajdujące się w niej kody QR, by odtworzyć specjalnie przygotowane tutoriale wideo z kolejnymi etapami rękodzielniczej pracy nad kwietnikiem.

Planer dla ogrodniczki

Popularnymi prezentami gwiazdkowymi są kalendarze i planery – wynika to naturalnie z rozpoczynającego się kilka dni po świętach nowego roku. Chcąc wkroczyć w kolejny rok życia z poczuciem lepszej organizacji, zaczynamy snuć plany i postanowienia. Wiadomo jednak, jak to z planami bywa – rozmywają się często jeszcze przed upłynięciem pierwszego kwartału. Dlaczego tak się dzieje? Bo ich nie zapisujemy! To oczywiście niejedyny powód niedotrzymywania danych sobie noworocznych obietnic, jednak bez wątpienia słowo zapisane zyskuje na mocy.

Jeśli wiesz, że znana Ci amatorka kwiatów pragnie założyć przydomowy ogródek lub już go prowadzi, zaskocz ją niezwykle pomocnym Planerem Dobrego Ogrodnika, w którym – poza miejscem na własne zapiski – obdarowana znajdzie mnóstwo porad związanych z uprawą roślin. Planer ten pomoże jej w usystematyzowaniu prac w ogrodzie.

Czy ona przesadza?

Kwiaty w każdym kącie, a kolejne zielone zamówienie w drodze. Myślisz, że ona… przesadza? Prawdę mówiąc, mamy nadzieję, że tak – przecież rośliny tego potrzebują. Jeśli wiesz, że na rośliny wyda wszystkie pieniądze, ale niekoniecznie zadba o swoją wygodę – podaruj swojej znajomej miłośniczce kwiatów zestaw narzędzi ogrodniczych. W drobnych pracach przy domowych roślinach świetnie się sprawdzi mały komplet narzędzi z pięknymi wzorami. Funkcjonalność idąca w parze z estetyką? To może być najbardziej trafiony z prezentów świątecznych!

Niezobowiązujący kubek w kwiaty

Czasami chcemy przygotować prezent dla kogoś, kogo nie znamy najlepiej. Wybieramy wtedy upominki, które są, mówiąc potocznie, bezpieczne – czyli po prostu z dużym prawdopodobieństwem przydadzą się każdemu. Jednym z takich prezentów jest kubek.

Czy jest w tej szerokości geograficznej ktoś, kto nigdy, przenigdy nie dostał w prezencie kubka? Wątpliwe! Często są to prezenty, które zostają z obdarowanymi na długie lata. Niepostrzeżenie stają się ulubionymi naczyniami do picia herbaty (ale tylko czarnej; do zielonej jest przecież ten w liście monstery, a do kakao – z różyczkami oczywiście).

Jeśli chcesz, by ten niewielki prezent miał szansę zająć specjalne miejsce w kuchennej szafce – wybierz coś niepowtarzalnego. Szklany kubek z ceramicznym zaparzaczem w kwiaty, ręcznie malowana filiżanka, dobrej jakości kubek termiczny z roślinnym wzorem… Z pewnością uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego – coś, co będzie cieszyło oko adeptki ogrodnictwa i florystyki podczas długich zimowych wieczorów przy gorącej herbacie.

Miłość do kwiatów jest wyjątkowo wdzięcznym hobby. Nie jest też trudno o prezent dla kogoś, kto kocha rośliny – sklepowe półki uginają się pod florystycznymi motywami. Najważniejsze, by w gwiazdkowym prezencie podarować to, co dla obdarowanej będzie nie tylko przydatne, ale też po prostu ją ucieszy.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty