Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Sen jest arcyważny, ponieważ wpływa na Twoje dobre samopoczucie, odporność i regenerację. Im lepiej śpisz, tym masz więcej energii i lepiej radzisz sobie z codziennymi wyzwaniami. W związku z tym wybór posłania w sypialni powinien być dobrze przemyślany.

Na rynku spotkasz materace na łóżkatwarde i miękkie. Jakie będą najlepsze dla Ciebie? Kiedy wybrać twardy, a kiedy miękki będzie lepszym rozwiązaniem. Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w niniejszy artykule.

O czym pamiętać przy zakupie materaca na łóżko?

Nie można zaniedbywać fundamentalnych aspektów przy wyborze materaca, takich jak Twoja waga, wzrost oraz ulubiona pozycja do spania. Jednak, gdy masz do czynienia z poważnymi problemami kręgosłupa lub innymi schorzeniami, to nie możesz pozwolić sobie na impulsywne zakupy materaca opartego wyłącznie na odczuciu komfortu. W takich sytuacjach konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem i przestrzeganie jego zaleceń.

Wybór odpowiedniego materaca staje się istotnym elementem dbania o własne zdrowie. Dlatego nie można podejmować decyzji na podstawie chwilowego poczucia wygody, które może okazać się krótkotrwałe. Warto w pełni zaufać specjalistycznemu doradztwu medycznemu, aby wybrać materac, który wspomoże nas w walce z dolegliwościami kręgosłupa i zapewni zdrowy sen.

Wszystko to ma na celu zapewnić pełną opiekę nad naszym ciałem i zdrowiem. Niezależnie od sytuacji, odpowiedni materac może znacząco poprawić nasze samopoczucie i jakość snu.

Przeczytaj także: Jak dobrać poduszkę do spania?

Waga ma znaczenie

Ciało w trakcie snu powinno być delikatne zanurzone w materacu. Najlepiej, gdy leżąc na boku kręgosłup na całej długości ciała, znajduje się w linii prostej. Ewentualnym uzupełnieniem może być płaska poduszka pod głowę. W optymalnych warunkach obciążenie kręgosłupa rozkłada się równomiernie, dzięki czemu materac zapewnia dobre jego podparcie.

Zalecana twardość materaca:

  • osoby bardzo szczupłe mogą pomyśleć o materacu miękkim;
  • osoby o średniej budowie ciała mogą rozważyć zakup materaca o średniej twardości;
  • osoby cięższe powinny zwrócić uwagę na materace średnio twarde i twarde.

Jeżeli jesteś szczupłą osobą i położysz się na twardym materacu, to nie uzyskasz efektu zanurzenia. Co więcej, będzie Ci niewygodnie i wypoczynek nie będzie komfortowy. Natomiast, jeśli Twoja waga przekracza 100 kg, to spanie na miękkim materacu będzie równie uciążliwe, jak wypoczynek lżejszej osoby na twardym posłaniu.

Wzrost a twardość materaca

Jeżeli ważysz 60 kg i masz 170 cm wzrostu, to Twój ciężar ciała będzie rozkładał się inaczej niż u osoby, która ma 185 cm i waży 90 kg. Dlatego ważne jest dopasowanie twardości materaca także do wzrostu. Dla przykładu śpiąc na boku, tworzysz dwa główne punkty nacisku, tj. na barki i biodra. W związku z tym warto zadbać o materac, który zmniejszy nacisk w tych punktach. Zadbaj o posłanie, które będzie dostosowane do Twojej sylwetki.

Śpij dobrze!

Dopasowanie twardości materaca można porównać do wyboru butów. Jeśli obuwie będzie za małe, to każdy krok przyjdzie Ci z trudem. Natomiast kilka rozmiarów za duże buty utrudnią normalne przemieszczanie się. Podobnie jest z materacem na łóżko. Nieodpowiednio dopasowany do Twojej sylwetki może powodować bóle pleców, trudności z zaśnięciem, a także skurcze i drętwienie. Dlatego warto znaleźć model, który będzie odpowiednio wspierał Twoją sylwetkę i zapewni komfort podczas snu.

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty