Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Siedziba Interpolu we francuskim Lyonie. Fot. www.wikipedia.org / Massimiliano Mariani
Siedziba Interpolu we francuskim Lyonie. Fot. www.wikipedia.org / Massimiliano Mariani
Generała MSW Aleksandra Prokopczuka nie chcą na tym stanowisku widzieć przedstawiciele niektórych krajów członkowskich i rosyjskie środowiska emigracyjne.
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że tego typu negatywne opinie są - „próbą wywierania presji na uczestników demokratycznego procesu wyborczego”.

Przeciwko kandydaturze Rosjanina wypowiedziało się czworo amerykańskich senatorów. Zarówno Republikanie, jak i Demokraci zaapelowali do prezydenta Donalda Trumpa, aby na poziomie oficjalnym sprzeciwił się wyborowi Aleksandra Prokopczuka. Władze Litwy zapowiedziały, że w przypadku wybrania na szefa Interpolu rosyjskiego generała opuszczą tę organizację. Podobną deklarację złożyła Ukraina.

Wcześniej ośmiu rosyjskich przedsiębiorców, którzy uciekli ze swojego kraju, ponieważ byli represjonowani i groził im areszt, napisało list do delegatów Interpolu. Zwracają w nim uwagę na złą reputację rosyjskiego MSW, którego funkcjonariusze - w ich ocenie - są odpowiedzialni za łamanie praw człowieka i wolności obywatelskich. „To organizacja doskonale znana z korupcji i stosowania tortur” - napisali w liście.

O stanowisko szefa Interpolu oprócz generała Aleksandra Prokopczuka ubiega się policjant z Korei Południowej Kim Chan Yang.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty