Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Rząd twierdzi, że obietnice można sfinansować z uszczelnienia systemu podatkowego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Rząd twierdzi, że obietnice można sfinansować z uszczelnienia systemu podatkowego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się harmonogramem wdrażania tak zwanej "Piątki Kaczyńskiego".
Chodzi o propozycje przedstawione półtora tygodnia temu na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, czyli między innymi "trzynastkę" dla emerytów i rencistów, 500 plus od pierwszego dziecka i odtwarzanie połączeń autobusowych.

Emeryci otrzymają trzynastkę w maju, 500 plus na każde dziecko ruszy od lipca.

Rząd planuje także obniżenie stawki PIT z 18 do 17 procent, podwyższenie kosztów uzyskania przychodu oraz zerowy podatek dla pracujących do 26. roku życia.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił między innymi o kosztach poszczególnych propozycji. 800 milionów złotych rocznie to wydatki na przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Zwolnienie z podatku dochodowego dla osób do 26. roku życia będzie kosztować od 2 do 3 miliardów złotych. Wyższe koszty uzyskania przychodu oraz niższe podatki dochodowe to koszt dla budżetu od 7 do 10 miliardów złotych.

Przedstawiciel rządu mówił także o wydatkach na rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” czy trzynastą emeryturę. Pierwszy z tych pomysłów będzie kosztować około 18,5 miliardów złotych rocznie. Wydatki na dodatkową emeryturę będą sięgać 9 do 10 miliardów złotych.

Rząd twierdzi, że obietnice można sfinansować z uszczelnienia systemu podatkowego. Michał Dworczyk powiedział, że do realizacji tych zapowiedzi niepotrzebna będzie nowelizacja budżetu.
Relacja Sylwii Białek (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty