Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / DarkoStojanovic (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / DarkoStojanovic (CC0 domena publiczna)
We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do siedmiu - poinformowała agencja Ansa. Rośnie też liczba stwierdzonych zarażeń. Ogólna liczba zarażeń to obecnie 224.
W poniedziałek wprowadzane są w życie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, które rząd ujął w dekrecie w sobotę wieczorem po wielogodzinnej naradzie.

Zmarła w niedzielę 68-latka to wdowa z miejscowości Trescore Cremasco w Lombardii. Leczyła się również onkologicznie. W niedzielę wieczorem liczba stwierdzonych zarażeń wzrosła do 152. Pomijając dwa przypadki w Rzymie, doszło do nich w pięciu północnych regionach Włoch. Premier Giuseppe Conte zaapelował do Włochów, by zachowali spokój.

- Obawy są zrozumiałe. Panika nie. Teraz ważne jest, by rozprzestrzenianie się wirusa ograniczyć. Nie możemy poddać się rezygnacji dlatego, że rośnie liczba zarażeń - powiedział premier Włoch.

W ramach nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa 11 gmin otoczono kordonem sanitarnym. Na północy kraju zamknięto na tydzień wszystkie szkoły i uniwersytety. Odwołano imprezy sportowe. Zamknięte są muzea, teatry, kina i część kościołów m.in. katedra w Mediolanie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty