Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W drugim dniu posiedzenia Sejmu odbędzie się m.in. drugie czytanie przepisów Tarczy Antykryzysowej 4.0. Rządowy projekt zakłada uruchomienie ponad 560 mln złotych dopłat do odsetek kredytów dla firm, które wpadły w kłopoty przez epidemię koronawirusa.
Przepisy zawierają też ułatwienia w realizacji zamówień publicznych, pakiet osłonowy dla samorządów, ochronę przed przejęciem spółek przez podmioty spoza Unii Europejskiej, ułatwienie dostępu do wakacji kredytowych. Pierwsze czytanie projektu ustawy odbyło się w środę.

Posłowie zajmą się też zmianami w Regulaminie Sejmu, które mają między innymi umożliwić powołanie trzech przedstawicieli Sejmu do komisji do spraw zwalczania pedofilii. Komisja ma w sumie liczyć siedmiu członków. Swoich przedstawicieli wskazali już: prezydent, premier i Rzecznik Praw Dziecka. Jedną osobę maja też wybrać senatorowie.

Na godz. 20 zaplanowano rozpatrzenie wniosku Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wicepremierowi i ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi. Wniosek ma negatywną opinię sejmowej komisji do spraw energii i skarbu państwa.

W porządku obrad jest też informacja bieżąca na temat realizowanych inwestycji infrastrukturalnych, drogowych i kolejowych, zwiększających możliwości rozwoju gospodarczego różnych regionów Polski.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty