Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Rypinie. źródło: twitter.com/andrzejduda2020?lang=en
Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Rypinie. źródło: twitter.com/andrzejduda2020?lang=en
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda powiedział, że w dalszym ciągu chce prowadzić politykę dyplomacji i gospodarki. Według wstępnych wyników wyborczych prezydent wygrał I turę, a w II zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim.
Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Rypinie obiecywał m.in. wsparcie rodziny, gospodarki i emerytów. Zaapelował o poparcie w II turze.

- Wsparcie rodziny, budowa silnego państwa i promocja Polski za granicą, rozwój polskiej gospodarki, to są dzisiaj priorytety. Proszę o wsparcie i mobilizowanie. Na razie jesteśmy w połówce, a chcemy mieć całość. Ta całość już za niecałe dwa tygodnie - mówił Duda.

Według danych z 99,77 procent komisji wyborczych Andrzej Duda wygrał I turę wyborów. Prezydenta poparło 8 milionów 412 tysięcy 183 wyborców, czyli 43,67 procent wszystkich głosujących.

W II turze kandydat Prawa i Sprawiedliwości zmierzy się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim, który według wstępnych wyników uzyskał 5 milionów 845 tysięcy 164 głosy, czyli nieco ponad 30 procent. II tura w niedzielę 12 lipca.
- Na razie jesteśmy w połówce, a chcemy mieć całość. Ta całość już za niecałe dwa tygodnie - mówił Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty