Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Minister Michał Wójcik powiedział, że Polsce należą się pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Przedstawiciel Solidarnej Polski skrytykował system, w którym państwa, które nie dostają wypłat z Funduszu, muszą do niego się dokładać.
Mamy płacić za zobowiązania innych krajów, a my - jak rozumiem - mamy środków nie dostać - to jest chora sytuacja - podkreślił minister Michał Wójcik. Jak stwierdził, "urzędnicy brukselscy bawią się" podczas gdy trwa wojna i okres postpandemiczny, a gospodarki wszystkich krajów UE są w trudnej sytuacji.

Przed dwoma miesiącami Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy, zastrzegając, że jego wdrożenie zależy od wypełnienia tak zwanych kamieni milowych. Był wśród nich postulat likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Polska uchwaliła potem ustawę zmieniającą ją w Izbę Odpowiedzialności Zawodowej i modyfikującą zakres prac nowego podmiotu.

W minionym tygodniu szefowa Komisji Ursula von der Leyen mówiła jednak, że zmieniona ustawa jest wprawdzie "ważnym krokiem", ale nie gwarantuje sędziom możliwości kwestionowania statusu innego sędziego bez ryzyka, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty