Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Friedrich Merz. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Merz
Friedrich Merz. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Merz
W niemieckich mediach zawrzało po tym, gdy szef CDU Friedrich Merz wypowiedział się lekceważąco o ukraińskich uchodźcach.
W rozmowie z dziennikiem "Bild", lider niemieckiej opozycji stwierdził, że uciekający przez rosyjską agresją Ukraińcy uprawiają w Niemczech "turystykę socjalną".

Wicenaczelny dziennika "Bild" Paul Ronzheimer napisał, że Friedrich Merz - do niedawna występujący w roli "orędownika parytetów w zarządach" - teraz "bije pokłony" przed radykalną częścią swojego elektoratu.

"Insynuowanie, że Ukraińcy wyłudzają u nas zasiłki, jest nieodpowiedzialne i budzi niesmak" - napisał wicenaczelny "Bilda".

Zdaniem Ronzheimera, większość przebywających w Niemczech Ukraińców uciekła przed rosyjskim agresorem, przy czym wielu z nich postanowiło już powrócić do ojczyzny. "W odróżnieniu od osób z Afganistanu czy Syrii, te osoby zachowują się inaczej. Merz jako pierwszy niemiecki polityk pojechał do Kijowa. A jednak przed wyborami w Dolnej Saksonii uległ pokusie populizmu" - napisał wicenaczelny "Bilda".

Szef CDU Friedrich Merz przyznał, że niektórzy Ukraińcy powrócili wprawdzie już do swojego kraju, ale dalej regularnie przyjeżdżają do Niemiec, aby czerpać jeszcze korzyści z udzielonej im wcześniej pomocy socjalnej.
Relacja Wojciecha Osińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty