Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Źródło: www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Źródło: www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
W Kraju Chabarowskim na rosyjskim Dalekim Wschodzi powołano do armii kilka tysięcy osób, z których połowa nie była zdolna do służby wojskowej.
We wrześniu Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. W ocenie niezależnych analityków wojskowych, to wizerunkowa porażka Kremla, świadcząca o brakach kadrowych i nieudolności rosyjskiej armii.

Na rosyjskich portalach społecznościowych i w internetowych serwisach publikowane są zdjęcia, filmy i wypowiedzi osób powołanych do wojska i ich krewnych.

"To świadectwa chaosu i nieudolności, a także porażki kremlowskiej propagandy" - tłumaczą internauci i niezależni komentatorzy. Na listach mobilizacyjnych znalazły się osoby, z różnych przyczyn zdrowotnych niezdolne do służby, w tym niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie.

W Kraju Chabarowskim gubernator zdymisjonował szefa komisji mobilizacyjnej, ponieważ z kilku tysięcy powołanych połowa nie nadawała się do służby i wróciła do domów. Ponad to, od dwóch tygodni mężczyźni w wieku poborowym masowo uciekają z Rosji, a ci którzy nie wyjechali za granicę wyłączają telefony i opuszczają miejsce stałego zamieszkania.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty