Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Źródło: www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Źródło: www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Rosyjskie media niezależne alarmują, że w całym kraju mobilizowani są cywilni lekarze i sanitariusze.
Portal Meduza napisał, że o skali tego zjawiska można mówić jedynie na podstawie pojedynczych przypadków, ponieważ władze nie ujawniają rzeczywistych danych. Po tym, gdy Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację tysiące Rosjan uciekło z kraju, a w wielu regionach odnotowano przypadki wcielenia do armii zostali mężczyzn niezdolnych do służby wojskowej.

Na podstawie zebranego materiału portal Mediazona napisał, że mobilizacja jest prowadzona chaotycznie, a bilety do armii wręczane są przypadkowym osobom. W ocenie niezależnych komentatorów, wojskowi komisarze biorą do oddziałów kogo popadnie, byle tylko wykazać się przed przełożonymi. Na listy zmobilizowanych trafiają studenci wydziałów medycznych, pielęgniarki i sanitariusze. Ci, którzy nie dostają konkretnego przydziału są odsyłani do domów, ale wcześniej muszą podpisać zobowiązanie do nieopuszczania kraju.

Zdaniem niezależnych komentatorów, rosyjska armia nie jest w stanie uzupełnić strat poniesionych w walkach na terenie Ukrainy, dlatego ściąga na front również zawodowych żołnierzy rozlokowanych w innych rejonach Federacji. Według niezależnych mediów, taka polityka kadrowa powoduje, że wiele oddziałów traci zdolność bojową.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty