Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: premier.gov.pl.
źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska będzie nalegała na uruchomienie specjalnych uprawnień Komisji Europejskiej, które pozwolą na czasowe zamrożenie systemu handlu prawami do emisji CO2.
O tej kwestii oraz o innych sposobach walki z wysokimi cenami energii, szef polskiego rządu będzie rozmawiał dziś na unijnym szczycie w Pradze.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że ETS to - obok kosztów produkcji - jeden z głównych czynników kształtujących ceny energii w Europie. Premier powiedział, że piątkowe obrady przywódców Rady Europejskiej będą poświęcone między innymi cenom gazu oraz niemieckiej propozycji przeznaczenia 200 miliardów euro na ratowanie z kryzysu energetycznego swoich obywateli i biznesu.

Nieformalny szczyt unijnych przywódców w Pradze zdominują kwestie związane z przeciwdziałaniem wysokim cenom energii oraz konsekwencjami wojny na Ukrainie.
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że ETS to - obok kosztów produkcji - jeden z głównych czynników kształtujących ceny energii w Europie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty