Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Jeden z największych portali społecznościowych przez dziesięć lat nieprawidłowo gromadził dane osobowe swoich użytkowników w Holandii. Sąd w Amsterdamie orzekł, że firma Meta - obecny właściciel Facebooka - działała z naruszeniem europejskich zasad przechowywania danych osobowych.
Ekspert ds. RODO Piotr Ślusarz wyjaśnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że sąd w Holandii stwierdził między innymi, że spółka Meta w niewłaściwy sposób dysponowała danymi wrażliwymi użytkowników udostępniając je w celach marketingowych. Platforma przekazywała nie tylko dane danego użytkownika, ale także jego znajomych powiązanych z profilem. Wyrok holenderskiego sądu daje teraz podstawę do odwołania się i uzyskania odszkodowania.

Holenderski sąd uznał, że portal społecznościowy nie informował swoich użytkowników w wystarczającym stopniu o przekazywaniu ich danych osobowych, także tak wrażliwych jak wyznanie czy orientację seksualną. Firma Meta zamierza odwołać się od wyroku.
Ekspert ds. RODO Piotr Ślusarz wyjaśnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że sąd w Holandii stwierdził między innymi, że spółka Meta w niewłaściwy sposób dysponowała danymi wrażliwymi użytkowników udostępniając je w celach marketingowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty