Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wyspie Puckiej na razie nie grozi zalanie - uspokaja straż miejska. Funkcjonariusze od rana monitorują stan wałów przeciwpowodziowych. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Wyspie Puckiej na razie nie grozi zalanie - uspokaja straż miejska. Funkcjonariusze od rana monitorują stan wałów przeciwpowodziowych. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Pogotowie przeciwpowodziowe dla rejonu Wyspy Puckiej i Dąbia wprowadził prezydent Szczecina.
Od rana blisko 100 osób umacnia tam wały przeciwpowodziowe. - Wyspie Puckiej na razie nie grozi zalanie - uspokaja straż miejska. Funkcjonariusze od rana monitorują stan wałów przeciwpowodziowych. Poziom wody w Odrze utrzymuje się w zakresie stanów wysokich. Powodem jest nieznaczna cofka spowodowana północnym wiatrem.

Paniki nie ma, ale jest niepokój. Wielu mieszkańców od rana obserwuje wzbierającą wodę w Odrze. Wielu z nich uważa, że kolejne podtopienia to kwestia czasu. - Akcje przeciwpowodziowe były już tu niejedne, ale kiedyś były one sporadyczne, a teraz przewalamy się od powodzi do powodzi - mówi jedna z mieszkanek Wyspy.

Tymczasem jak uspokaja zastępca Komendanta Straży Krzysztof Kamiński, nie ma konieczności ewakuacji mieszkańców wyspy. - Zwracamy uwagę czy nie ma przesiąków i zagrożenia dla stanu technicznego wałów. Na razie jest podwyższony tylko stan wody i nie mówiłbym o powodach do niepokoju, ale czuwamy - zapewnia Kamiński.

Najtrudniejsza sytuacja jest tam, gdzie nieruchomości od linii brzegowej dzieli kilka metrów. Dyżurny przystani kolejarz, Józef Patrym, który był świadkiem wielu podtopień Wyspy Puckiej podchodzi do sytuacji ze stoickim spokojem. - Jest wysoki poziom wody, ale nie jest jeszcze tak tragicznie, nie ma dramatu - dodał Patrym.

A na wodowskazie przy Moście Długim Odra osiągnęła 552 centymetry. To o 10 cm więcej niż wczoraj. Do stanu alarmowego brakuje dzisiaj 28 cm.
Relacja Jarosława Gowina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty