FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. fb Kamienica w lesie Monika Szymanik
fot. fb Kamienica w lesie Monika Szymanik
Autorzy ze Szczecina i piszący o szczecińskiej historii - nominowani w największym polskim plebiscycie czytelniczym.
Rozpoczęło się głosowanie na Książki Roku 2023. W tym roku to aż 15 kategorii, 130 tytułów, 10 filmów oraz nominowani w kategorii Człowiek Książki. To wszystko efekt zgłoszeń od czytelników, które wcześniej wpłynęły do portalu internetowego: lubimyczytać.pl. To także tam można głosować na ulubione książki, ekranizacje i ludzi, którzy zajmują się literaturą. To już 9 edycja plebiscytu.
O głosy czytelniczek i czytelników walczy 59 polskich oraz 74 zagranicznych autorów i autorek, których książki ukazały się nakładem 54 wydawnictw.
Wśród wielu nominacji jest też książka Sylwii Trojanowskiej, „Żona nazisty”. Akcja powieści rozgrywa się na ulicach Stettina w czasie II WŚ.
Autorka powieści o swoich książkach opowie dziś w magazynie Fonosfera. W programie przypomnimy też reportaż o jednej z nielicznych księgarń kameralnych w Szczecinie. To "Widok z kamienicy w lesie" autorstwa Małgorzaty Frymus. Zapraszam po 22, Joanna Skonieczna.
Która z książek nominowanych w tym roku do najważniejszej nagrody czytelników zwycięży? O tym można zdecydować głosując na stronie lubimyczytać.pl/plebiscyt. Głosowanie trwa do 29 lutego. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali 8 marca w Sali Ziemi, podczas Poznańskich Targów Książki.
„Widok z kamienicy w lesie” - reportaż Małgorzaty Frymus
fot Joanna Skonieczna
fot Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Sylwią Trojanowską
 

Zobacz także

2024-01-24, godz. 06:00 "Dom dla psiego seniora" - reportaż Małgorzaty Furgi Psy starsze oraz seniorzy stanowią duży procent psiaków w schroniskach. Trudno dla nich znaleźć dom bo większość osób zainteresowanych adopcją szuka… » więcej 2024-01-23, godz. 08:54 "Żaglonauta" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czeski moreplavec, Ruda Krautschneider opowiada o... właściwie nie da się opisać jednym zdaniem, o czym opowiada Ruda. Tego trzeba posłuchać! Niech niesie… » więcej 2024-01-22, godz. 16:42 "Galeon" - najnowsza książka Leszka Hermana [Rozmowa] Leszek Herman to jeden z najpopularniejszych szczecińskich autorów. Debiutował 8 lat temu powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Książka przyniosła… » więcej 2024-01-18, godz. 05:00 "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej Prawie 3 miesiące - tyle czasu był uwięziony przez somalijskich piratów, pochodzący ze Świnoujścia, kapitan Piotr Budzynowski. Do porwania jednostki, którą… » więcej 2024-01-17, godz. 06:00 „Primus Inter Pares” – reportaż Małgorzaty Furgi Za oknami mróz i śnieg. Zima stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób będących w kryzysie bezdomności. Dużą szansę na bezpieczne przezimowanie dają… » więcej 2024-01-16, godz. 09:14 "Z kolędą w Kryworywni" - reportaż Małgorzaty Frymus Goleniowski Teatr Brama został założony 28 lat temu przez Daniela Jacewicza. Nazwa wzięła się od jego pierwszej siedziby teatru – Bramy Wolińskiej. Ale… » więcej 2024-01-14, godz. 17:00 Przemysław Kowalewski - kryminały inspirowane Szczecinem To był, w Szczecinie, najgłośniejszy debiut literacki w ubiegłym roku. Przemysław Kowalewski – to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się… » więcej 2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej
678910