Francja wygrała drugi mecz na EURO i jako pierwsza reprezentacja tegorocznych finałów piłkarskich Mistrzostw Europy zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Gospodarze pokonali w Marsylii Albanię 2:0. Obie bramki padły w końcówce spotkania.
Przez większość meczu trudno było rozpoznać, która drużyna to jeden z faworytów mistrzostw, a która w nich debiutuje. Do przerwy obie reprezentacje oddały równą liczbę strzałów, a już na początku drugiej Albańczyk Memushaj trafił w słupek bramki Francuzów.

Wtedy "Trójkolorowi" się przebudzili i zaczęli częściej atakować. Blisko zdobycia gola był Olivier Giroud, ale w 69. minucie piłka - po jego strzale głową - trafiła w słupek.

W końcówce meczu zmęczeni Albańczycy ograniczali się do bronienia wyniku i wydawało się, że bezbramkowy remis uda im się obronić, ale w 90. minucie dośrodkowanie ze skrzydła strzałem głową wykończył Antoine Griezmann. W doliczonym czasie gry, w 95. minucie, Albańczyków dobił Dimitri Payet.

Francja powtórzyła wyczyn z meczu z Rumunią w pierwszej kolejce. Tam też gola na wagę zwycięstwa strzeliła na kilka minut przed końcem spotkania.

Po dwóch kolejkach grupy "A" prowadzi Francja z sześcioma punktami. Dalej jest Szwajcaria z czterema, potem Rumunia z jednym i Albania - na razie bez punktu.

Ostatnie mecze grupy "A" reprezentacje rozegrają w niedzielę. Francuzi zagrają ze Szwajcarią, a Rumuni z Albańczykami.

Francja - Albania 2:0 (0:0)
Bramki: Antoine Griezmann 90', Dimitri Payet 95'

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Adil Rami, Laurent Koscieslny, Patrice Evra - Kingsley Coman (68. Antoine Griezmann), N'Golo Kante, Dimitri Payet, Blaise Matuidi, Anthony Martial (46. Paul Pogba) - Olivier Giroud (77. Andre-Pierre Gignac).

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Arlind Ajeti, Mergim Mavraj, Ansi Agolli - Andi Lila, Amir Abrashi, Burim Kukeli (74. Taulant Xhaka), Ledian Memushaj, Ermir Lenjani - Armando Sadiku.