W pierwszym meczu finałów Mistrzostw Europy gospodarze imprezy Francuzi wygrali z Rumunią 2:1.
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 0:0, ale nie brakowało w niej emocji. Już w trzeciej minucie reprezentacja Rumunii powinna prowadzić 1:0. Po rzucie rożnym z najbliższej odległości strzelał Bogdan Stancu, ale francuski bramkarz Hugo Lloris cudem wybronił tę sytuację. W 13 minucie meczu to trójkolorowi powinni wyjść na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym strzałem głową w słupek trafił Antoine Griezmann. Do końca pierwszych 45 minut spotkania tempo nie malało, ale więcej stuprocentowych sytuacji nie było.

Po trzech minutach drugiej połowy, Rumunia mogła wyjść na prowadzenie. Niepilnowany przez obrońców Bogdan Stancu otrzymał świetne podanie, przyjął piłkę i z kilku metrów wolejem z powietrza uderzył obok bramki. Powinno był 1:0. 10 minut później Francja zdobyła pierwszą na Euro 2016 bramkę. Z lewej strony piłkę dośrodkował Dimitri Payet, a napastnik Arsenalu Londyn Olivier Giroud wyprzedził bramkarza i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 64 minucie był remis 1:1. Patrice Evra sfaulował w polu karnym Nicolae Stanciu, a Bogdan Stancu bezbłędnie wykorzystał jedenastkę.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Dimitri Payet oddał przepiękny strzał prosto w okienko Cipriana Tatarusanu. Tym sposobem Francja na inaugurację Euro 2016 zdobyła trzy punkty i została liderem swojej grupy.

W grupie A oprócz Francji i Rumunii grają jeszcze Albania i Szwajcaria. Obie drużyny zmierza się ze sobą w niedzielę o godzinie 15.

Na czas mistrzostw Radio Szczecin przygotowało specjalne serwisy informacyjne o EURO. Pierwszy już w piątek o godz. 13.30 na naszej antenie. O ME można też poczytać w naszym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.

Francja - Rumunia 2:1 (0:0)
1:0 - 57' Olivier Giroud
1:1 - 65' Bogdan Stancu (karny)
2:1 - 88' Dimitri Payet

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Adil Rami, Patrice Evra - Dimitri Payet, Blaise Matuidi, N'Golo Kante, Paul Pogba - Olivier Giroud, Antoine Griezmann

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Razvan Rat - Adrian Popa, Nicolae Stanciu, Ovidiu Hoban, Mihai Pintilii - Florin Andone, Bogdan Stancu.