Piłkarze Rumunii zremisowali ze Szwajcarią 1:1 w meczu grupy "A" Mistrzostw Europy odbywających się we Francji.
Do przerwy Rumunii - po golu z rzutu karnego Bogdana Stancu - prowadzili 1:0. Co ciekawe, to druga bramka rumuńskiej kadry zdobyta na EURO 2016 z rzutu karnego. Oba te gole strzelił Bogdan Stancu, który objął prowadzenie w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika Mistrzostw Europy.

Rumunii nie udało się jednak odnieść premierowego zwycięstwa na francuskich boiskach, bo Helweci doprowadzili do remisu. Wyrównującego gola w drugiej połowie strzelił Admir Mehmedi i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Po tym spotkaniu Szwajcaria ma na koncie cztery punkty, a Rumunia jeden.

Rumunia - Szwajcaria 1:1 (1:0)
Bramki: Stancu 33' - Mehmedi 57'

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Razvan Rat (62. Steliano Filip), Gabriel Torje, Andrei Perpelita, Mihai Pintilii (46. Ovidiu Hoban), Bogdan Stancu (84. Florin Andone), Alexandru Chipciu - Claudiu Keseru.

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Blerim Dzemaili (83. Michael Lang), Granit Xhaka, Admir Mehmedi - Haris Seferovic (64. Breel Embolo).