Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Islandia pokonała Austrię 2:1 w meczu grupy "F" podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy odbywających się we Francji.
Do przerwy na Stade de France w podparyskim Saint-Denis Islandczycy prowadzili 1:0. Bramkę w 18. minucie zdobył Jon Dadi Bodvarsson.

Austriacy nie wykorzystali rzutu karnego, ale w końcu w drugiej połowie doprowadzili do remisu. Gola dla reprezentacji Austrii strzelił Alessandro Schoepf. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym, w 4. minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Arnor Ingvi Traustason i Islandia wygrała 2:1.

Pierwsze miejsce w grupie "F" zajęli piłkarze Węgier, którzy awansowali z pierwszej lokaty do jednej ósmej finału i zagrają w niej z drugim zespołem grupy "E". Islandia zakończyła zmagania na drugiej pozycji i zmierzy się z Anglią. Portugalia jest trzecia, ale z trzema punktami i z dobrym bilansem bramkowym także awansuje do jednej ósmej finału Mistrzostw Europy. Austriacy jadą do domu.