Bartosz Kurek podczas meczu Polska - Kuba. Fot. FIVB Twitter
Bez straty seta zakończyli swój ostatni mecz grupowy podopieczni Stephane'a Antigi.
Kuba to najsłabszy zespół w olimpijskich rozgrywkach. Skład tej drużyny oparty jest na młodzieżowcach, bo kilku doświadczonych seniorów zostało aresztowanych przez brazylijską policję. Są podejrzani o gwałt podczas jednej z imprez. Zespół w Rio przegrywa mecz za meczem i nie liczył się w walce o awans do ćwierćfinału.

Polacy przystępując do spotkania wiedzieli, że nie mają szans na zwycięstwo w grupie, bo swój mecz wygrali też prowadzący Argentyńczycy. A więc oba zespoły grały bez wynikowej presji, a mecz nie należał do wielkich widowisk.

I skończył się po ok. 75 minutach meczu. Polacy bez najmniejszych problemów, ale i bez większego wysiłku - wygrali 3:0. Nasz selekcjoner miał okazję do sprawdzenia formy rezerwowych i przetestowania różnych ustawień.

Polacy będą teraz czekać na losowanie ćwierćfinałowego przeciwnika.

Polska - Kuba 3:0 (25:18, 25:15, 25:17)
Polska: Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Bartosz Kurek oraz Paweł Zatorski (libero) - Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek.