Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Spalarnia w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Spalarnia w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Budowany obiekt nie ma okien i drzwi, więc w środku są bardzo niskie temperatury. ZUO Szczecin podjął decyzję o zabezpieczeniu elektroniki zakładu.
- To była awaryjna sytuacja. Zabezpieczyliśmy już wnętrze - tłumaczy Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Zarządca spalarni cały sprzęt zinwentaryzował, a później spółka podjęła decyzję, które urządzenia wymagają szczególnej uwagi.

- Wystąpiliśmy do producentów wszystkich urządzeń, które mamy na budowie o instrukcje, w jaki sposób mamy należy je zabezpieczyć. Zapadły już decyzje, że część rzeczy trzeba zdemontować i zmagazynować w ogrzewanym namiocie, a część urządzeń, których nie można było zdemontować, bądź nie było takiej potrzeby, jest zabezpieczona poprzez nagrzewnice - wyjaśnia Jachim.

Koszty zabezpieczenia sprzętu wziął na siebie Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

- Nie są to koszty, które mogłoby ten projekt przewrócić. To są "tysiące", ale my tego nie bagatelizujemy. Wszystkie koszty "ekstra", które wynikają z faktu, że Mostostal zszedł z budowy będziemy sumować i przedstawimy, jako roszczenie wobec Mostostalu - dodał Jachim.

Przypomnijmy, że budowa spalarni śmieci w Szczecinie została przerwana w wakacje, gdy firma Mostostal zeszła z placu budowy. Miasto zerwało kontrakt. Nowym wykonawcą została włoska firma Termomeccanica Ecologia. Termin oddania spalarni do użytku to koniec 2017 r.
Zarządca spalarni cały sprzęt zinwentaryzował, a później spółka podjęła decyzje, które urządzenia wymagają szczególnej uwagi.
Koszty zabezpieczenia sprzętu wziął na siebie Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty