Radio Szczecin » Region »

Taksówkarz wziął udział w prowokacji, może stracić pracę

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
To była prowokacja - potwierdza mężczyzna, który wziął w niej udział i zamówił kurs od "Taxi Złotówy". Akcję zorganizował w porozumieniu z ogólnopolskim związkiem taksówkarzy. Teraz mężczyzna może stracić pracę, bo korporacja, w której pracuje, nie popiera takich zachowań. O sprawie informowaliśmy w piątek.
Prowokował i rzucił się na taksówkarza. Stracił pracę w korporacji

Prowokował i rzucił się na taksówkarza. Stracił pracę w korporacji

Taksówkarz, który wziął udział w prowokacji i rzucił się na innego kierowcę, stracił pracę. Nie jeździ już w szczecińskiej korporacji City Taxi.
Mężczyzna, który zamówił kurs to również taksówkarz. Potwierdza, że chodziło o utarcie nosa "Taxi Złotówie". - Postanowiłem zadzwonić i zamówić kurs i niestety pan przewiózł mnie na okrągło - przyznaje mężczyzna.

Dodaje, że rzucił się na Szymona Września z "Taxi Złotówa", bo ten zaczął nagrywać incydent. - To mnie rozwścieczyło, a to że się zamachnąłem, to chciałem wytrącić telefon, żeby zakończyć proceder nagrywania - tłumaczy.

Dyrektor korporacji "City Taxi" Piotr Bałakirew nie pochwala zachowania swojego współpracownika, który wziął udział w prowokacji.

- Ponieważ uważa, że ma materiały na to, że to on został zmanipulowany, został dopuszczony warunkowo do pracy do dnia 15 listopada. Po tym terminie zobaczymy, czy przedłużymy z nim umowę - powiedział Bałakirew.

Sławomir Czajka z Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP potwierdza, że to była zaplanowana akcja, choć nie używa słowa prowokacja. - To był kontrolowany zakup usługi - odpowiada Czajka.

Na pytanie naszej reporterki czy Związek Zawodowy Taksówkarzy zorganizował to wspólnie, Czajka odpowiedział, że tak.

- Dlatego, że wydawał oświadczenia, że jest jedynym uczciwym i że go prześladują i robią różne rzeczy. Oskarżał całą grupę zawodową o przestępstwa - tłumaczył Czajka.

Szymon Wrzesień z "Taxi Złotówy" mówi, że cała akcja jest zorganizowana dlatego, że jest najtańszy w mieście. - Nie dam się nikomu zastraszyć - zapewnia pan Szymon.

- Policja nie prowadzi postępowania - poinformowała Alicja Śledziona z KWP. - Nie mamy zawiadomienia w tej sprawie.

Kilka dni temu "Taki Złotówa" dostał zlecenie na stację przy al. Bohaterów Warszawy, gdzie czekało na niego kilku taksówkarzy "City Taxi". Klientem okazał się również taksówkarz, który chciał jechać 400 metrów dalej - na ul. Legionów Dąbrowskiego. W trakcie jazdy stwierdził, że kierowca źle go wiezie i wezwał policję.

Szymon Wrzesień z "Taxi Złotówa" stosując się do znaków musiał nadłożyć drogi. Choć kurs wyniósł 4 złote, nie chciał pieniędzy od klienta. Mimo to mężczyzna wezwał policję i rzucił się na kierowcę. Pan Szymon nagrał całe zajście.
Szczecin

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Pan Szymon po wyjezdzie ze stacji paliw mogł skrecic w prawo lub lewo , tak wiec pojechał na około i to mu własnie udowodnił pan z CITY, czyli nasz szczecinski najlepszy taksówkarz nie zna miasta i wozi klientów "proponując im zwiedzanie miasta" , ciekawe jak Urząd Miasta podejdzie do tematu jeden taksówarz co wozi klientów bo nie zna miasta , drugi rwie sie do bitki pod byle pretekstem ,
Podsumowując. Do 15.11.2017r. CITY TAXI - Dziękuję.
Pytanie zasadnicze, czy taksówkarz prowokator ma aktualne badania psychiatryczne? Po jego zachowaniu to można wnioskować, że nie.
Czy każdy kierowca City Taxi jest taki wyBitny? Strach z nimi jeździć jak to takie nerwusy.
Życzę mu takich samych klientów.
Wlasnie gosc pokazal jacy ludzie pracuja w City Taxi. Jest wiele innych korporacji ,gdzie Panowie maja kulture. Juz grono moich znajomych zrezygnowalo z CITY TAXI po tym incydencie i ich znajomi również zrezygnowali. Placimy nie tylko za jazde,ale oczekujemy tez ,by wozili Nas kierowcy z kultura a nie desperaci z emerytury czy renty,ktorzy maja za nic klienta. Juz wiecej nie skorzystam z CITY TAXI. dziekuje
Skoro człowiek tak nerwowo reaguje na nagrywanie (zakładając, że nie ma sobie nic do zarzucenia), to jakim musi być kierowcą (i jaką świadczy usługę klientom firmy City Taxi)...
Widziałem film z całej tej akcji, i winny jest tylko prowokujący. Zobaczcie, w którym momencie prowokujący powiedział trasę, w którym momencie kierowca wyszukiwał trasę, co robił prowokujący podczas rozpoczęcia i zakończenia kursu. To wszystko pokazuje, że cały ten wasz związek taxi to jeden komuch z ludźmi bez wykształcenia. Najlepsze jest to, że cały ten związek boi się konkurencji ze strony 1! człowieka. Ciekawe co by było jakby takich ze 100 zrobiłoby się. TAXI to rak.
"Sławomir Czajka z Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP potwierdza, że to była zaplanowana akcja, choć nie używa słowa prowokacja. - To był kontrolowany zakup usługi - odpowiada Czajka.
Na pytanie naszej reporterki czy Związek Zawodowy Taksówkarzy zorganizował to wspólnie, Czajka odpowiedział, że tak.
- Dlatego, że wydawał oświadczenia, że jest jedynym uczciwym i że go prześladują i robią różne rzeczy. Oskarżał całą grupę zawodową o przestępstwa - tłumaczył Czajka. "

Panie Czajka ! Od kiedy to Związek Zawodowy ma w swoim Statucie możliwość dokonywania "kontrolowanego zakupu usługi" ??!!
Nic tylko po tych słowach Sąd Rejestrowy powinien dokonać delegalizacji takiego związku ; to po pierwsze !
A po drugie - "Dlatego, że wydawał oświadczenia, że jest jedynym uczciwym i że go prześladują i robią różne rzeczy" - I tym właśnie filmem udowodnił TAXI ZŁOTÓWA że nie kłamał !
I podejrzewam że nawet do głowy mu nie przyszło że dokona tego z pomocą Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP ! Wie Pan Panie Czajka co to jest "samobój" !? Tego właśnie dokonaliście przy okazji podtapiając CITY TAXI świadomie lub nie.
Tak się własnie zastanawiam jakby to się stało gdyby również konsumenci wpadli na taki pomysł - kontrolowanego zakupu usługi - co wtedy zrobi Związek ? Dzwonię, deklaruję kurs np. 15km. ale z chwilą przyjazdu się rozmyślam i jadę 800m. a taksówka goniła do mnie 5km.
Byście mnie pobili,oskarżyli czy co ???
Hmm Panie Nomis ktoś zajął się zbiórką dla jednej rodziny. Zgłosił ten fakt do RS i te akcję rozgłosiło za co mu chwała. Może zamiast krytykować i wskazywać co ktoś mógł zrobić lepiej albo "więcej" może warto zająć się samemu zbiórką dla pozostałych pokrzywdzonych? Krytykować łatwo i szybko. A zrobić coś samemu? Jestem pewien że i tą aukcje radio chętnie rozgłosi...
Oczywiście mój komentarz powinien trafić pod inny artykuł. Okazuje się że strona RS nie przewiduje wpisywania komentarzy pod różnymi artykułami w różnych otwartych w tym samym czasie zakładkach...

Region

RSnW: Polityczny i etyczny wymiar dyskusji nad ustawą o aborcjiRSnW: Polityczny i etyczny wymiar dyskusji nad ustawą o aborcji- To polityczne, a nie merytoryczne projekty - mówiła posłanka Platformy Obywatelskiej. - Dzięki temu poznaliśmy hipokryzję opozycji - odpowiadał poseł Prawa i Sprawiedliwości. O głosowaniu nad projektami ustaw w sprawie aborcji dyskutowa ...» więcej Dziennikarze szczecińskiej telewizji wyróżnieniDziennikarze szczecińskiej telewizji wyróżnieniCała redakcja szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej została wyróżniona nagrodą Dziennikarz Roku Gospodarki Morskiej Pomorza Zachodniego 2017.» więcej Niemcy: co najmniej pięć ofiar śmiertelnych orkanu FryderykaNiemcy: co najmniej pięć ofiar śmiertelnych orkanu FryderykaW wyniku orkanu Fryderyka, który przetoczył się przez Niemcy, zginęło co najmniej pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.» więcej Spóźnione lotySpóźnione lotyNad Polską przechodzi orkan, który powoduje silny wiatr i intensywne opady śniegu, a co za tym idzie utrudnienia komunikacyjne. Opóźnionych jest już kilka rejsów lotniczych.» więcej Zbiórka na rzecz dziewczynek z autyzmemZbiórka na rzecz dziewczynek z autyzmemFundacja Polskich Wartości rozpoczęła akcję zbiórki rzeczy potrzebnych do rehabilitacji dwóch młodych Polek mieszkających na Litwie.» więcej Jak żyją bezdomni?Jak żyją bezdomni?O tym, że bezdomnych nie trzeba się bać i że nie zawsze są to ludzie z marginesu społecznego przekonywał Arkadiusz Oryszewski, prezes stowarzyszenia Feniks, podczas spotkania z młodzieżą, która bierze udział w projekcie Młodzi Agenci.» więcej Plany Stoczni SzczecińskiejPlany Stoczni SzczecińskiejW tym roku chcemy podpisać pierwszy kontrakt na budowę statku jako Stocznia Szczecińska, mówił prezes spółki Andrzej Strzeboński na spotkaniu noworocznym branży morskiej.» więcej Opóźnione pociągi do Szczecina i ŚwinoujściaOpóźnione pociągi do Szczecina i ŚwinoujściaNa trasie jest uszkodzona sieć trakcyjna. Skład ma już ponad półtorej godziny opóźnienia.» więcej Wykoleił się tramwaj linii 11Wykoleił się tramwaj linii 11Tramwajowa 11 wykoleiła się na pętli przy ulicy Ludowej w Szczecinie.» więcej Włamanie do biura posła PIS?Włamanie do biura posła PIS?Nieznany sprawca próbował dostać się do biura posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Jacha w Gryficach.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Obecnie po drogach Pomorza Zachodniego kursuje 30 pługosolarek, w samym Szczecinie pracuje natomiast około 20 posypywarek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot.Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Zburzony zostanie stary dworcowy budynek i postawiony nowy, powstaną nowe zadaszone przystanki, parking, a także podziemne przejście z wyjściami na perony, które połączy północną i południową część Goleniowa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej otrzymał imię Szarych Szeregów. Uroczystość odbyła się w belgijskim porcie w Antwerpii z udziałem przedstawicieli rządu, weteranów i harcerzy. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Rekrutacja Legii Akademickiej na Akademii Morskiej potrwa do piątku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Lodowisko w Policach. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Pierwszy w tym roku śnieg spadł w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Czym jest sampling i jakie są podstawowe zasady miksowania muzyki klubowej - między innymi tego uczy się młodzież na półkoloniach zorganizowanych przez szczecińską Filharmonię. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na ulicach miast i drogach w regionie ci, którzy lubią mocno naciskać pedały gazu, będą musieli bardzo uważać. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła kontrole autobusów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".