Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwoje dzieci z Niemiec topiło się w morzu w Dźwirzynie pod Kołobrzegiem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek.
Przed południem przy niestrzeżonej plaży w Dźwirzynie hotelowi ratownicy wodni zauważyli rodzica biegnącego na pomoc topiącemu się dwulatkowi.

- Zdarzenie miało miejsce 400 metrów na zachód od naszego kąpieliska, także dosyć daleko. Najbliższa wieża ratowników z Dźwirzyna znajduje się 800 metrów od nas, więc to było dokładnie pośrodku. Dwójka naszych ratowników od razu ruszyła na pomoc - relacjonuje Piotr Klejny, ratownik z hotelu. - Na miejscu okazało się, że trwa już resuscytacja dwuletniego dziecka. Działania prowadził ratownik medyczny, który akurat odpoczywał tam na plaży. Dziecko odzyskało funkcje życiowe, czyli zaczęło samodzielnie oddychać. Nasi ratownicy zastosowali tlenoterapię. W międzyczasie do działań dołączyli ratownicy z kąpieliska gminnego.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na plaży, przetransportował chłopca na obserwację do szpitala.

W tym samym czasie w Dźwirzynie topiła się również dziewczynka, która była pod opieką dziadków. Nie doszło jednak do poważniejszej sytuacji. Była przytomna, gdy została wyciągnięta z wody.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty