Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wieża Gocławska - dawniej Wieża Bismarcka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wieża Gocławska - dawniej Wieża Bismarcka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prawny "węzeł gordyjski" do przecięcia, aby umożliwić nowemu inwestorowi przejęcie i odrestaurowanie tak zwanej "Wieży Bismarcka" na szczecińskim Gocławiu. W czwartek debatowali o tym radni.
Poprzedni właściciel zobowiązał się uiścić zaległy podatek od nieruchomości - ale zostaje pytanie: co z karami nałożonymi za brak zabezpieczenia zabytku? Te prace chce wykonać nowy inwestor.

O ile ten problem uda się rozwiązać i kary anulować, to pozostaje kolejne pytanie: czy miasto skorzysta z prawa pierwokupu? Tej odpowiedzi jeszcze nie znamy, nowy inwestor - Wojciech Kłodziński z firmy Rentumi - zapewnia, że ma poważne zamiary wobec "Wieży Bismarcka".

- Mam warunki na podłączenie wody, kanalizacji, prądu, także wiele rzeczy jest już wykonanych, które czekają tylko na uporządkowanie tych spraw. Zostało wykonanych wiele działań porządkowych wokół wieży - mówi Kłodziński.

Renata Łażewska, przewodnicząca rady miasta z prezydenckiego klubu Bezpartyjnych jest dobrej myśli. - Mam nadzieję, że nie będzie chciał, bo już widzę co się wokół wieży dzieje. Jestem mieszkanką północy i jej mieszańcy już panu kibicują, pomagają i porządkują ten teren - zapewnia Łażewska.

Nowy inwestor jeszcze nie podpisał umowy z poprzednim właścicielem, który przebywa za granicą. Będzie to możliwe, gdy skończą się obostrzenia związane z epidemią.
- Zostało wykonanych wiele działań porządkowych wokół wieży - mówi Kłodziński.
- Jestem mieszkanką północy i jej mieszańcy już panu kibicują, pomagają i porządkują ten teren - zapewnia Łażewska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty