Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Modlitewna akcja "Różaniec do granic" odbędzie się dziś w kilkudziesięciu miejscach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wierni odmówią różaniec na granicach morskich i lądowych.
O godz. 15 na granicy w Gozdowicach będą modlić się parafianie z dekanatu Mieszkowice. Na różaniec zaprasza ks. Dawid Lewandowski z parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach.

- Aby wypraszać dar błogosławieństwa bożego dla naszej Ojczyzny, wszelkich potrzebnych łask, a także modlitwa przeproszenia za wszystkie zniewagi uczynione Chrystusowi i Najświętszej Maryi Pannie. Będziemy modlić się również za duchową odnowę naszego narodu, za nasze rodziny, aby były silne Bogiem - mówi ks. Lewandowski.

Na przejściu granicznym w Rosówku też o 15 ludzie spotkają się z różańcem w ręku. - Jeżeli nie możecie uczynić nic innego w obronie ojczyzny, módlcie się - dodaje ks. Krzysztof Tracz, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kołbaskowie.

- O pokój w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach, w nas samych, a także na Ukrainie. Modlimy się również o ład i sprawiedliwość w naszej Ojczyźnie. Modlitwa i cisza - my mówimy, ale i my słuchamy, co mówi do nas Maryja - zapowiada ks. Tracz.

Akcja po raz pierwszy odbyła się w 2017 roku.
Będziemy modlić się również za duchową odnowę naszego narodu, za nasze rodziny, aby były silne Bogiem - mówi ks. Lewandowski.
- Modlitwa i cisza - my mówimy, ale i my słuchamy, co mówi do nas Maryja - zapowiada ks. Tracz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty