logowanie » Sobota, 31 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Wspomnienia o WTC na szczecińskich uczelniach

Agnieszka Szlachta

Punkt Zero. Zdjęcie wykonane w Nowym Yorku w 2006 roku. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]

Punkt Zero. Zdjęcie wykonane w Nowym Yorku w 2006 roku. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Sesję poświęconą 10. rocznicy ataku na World Trade Center organizuje dziś Akademia Morska w Szczecinie.
W programie przewidziano między innymi wystąpienie kapitana żeglugi wielkiej Józefa Gawłowicza, prezentację uczniów z gimnazjum im. Noblistów oraz występy artystyczne. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10 w klubie "Pod Masztami".

Z kolei jutro na Uniwersytecie Szczecińskim zostanie zainaugurowana konferencja pod hasłem "Między terroryzmem a kulturą". Również ten cykl spotkań został zorganizowany w związku z 10. rocznicą tragedii w Nowym Jorku.

W konferencji wezmą udział naukowcy między innymi ze Stanów Zjednoczonych oraz z Niemiec. Spotkania odbędą się w budynku US przy ulicy Krakowskiej.

11 września 2001 roku dwa porwane przez terrorystów Al-Kaidy samoloty uderzyły w wieże Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku. W zamachach zginęło prawie 3 tysiące osób.

Wiadomości

Dzieło Rembrandta w Szczecinie. Tłumy oglądających w muzeum [ZDJĘCIA, WIDEO]Tłumy w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wszyscy chcieli obejrzeć dzieło Rembrandta. Po raz pierwszy do naszego miasta zawitało dzieło wybitnego holenderskiego malarza.» więcej Jechali do pożaru. Wóz przewrócił się na bokWóz strażacki przewrócił się przed rondem w Czaplinku na ul. Złocienieckiej. Uszkodził przy tym kilka samochodów.» więcej Artur Barciś w Potyczkach o cieniach popularnościPopularność może być męcząca - mówił w sobotnich "Potyczkach Moniki Pyrek" Artur Barciś.» więcej Sypnął śnieg, na drogach może być śliskoWieczorem i w nocy na trasach w regionie może być bardzo ślisko. W nocy temperatura ma spaść do -4 stopni Celsjusza.» więcej Więcej mandatów dla kierowców, którzy łamią w ten sposób przepisy500 mandatów - tyle w ostatnim miesiącu wystawiła zachodniopomorska policja kierowcom rozmawiającym przez telefon podczas jazdy.» więcej "Kradną na umór, nawet cukier i śmietankę do kawy"Właściciele niemieckiego lodowiska w Heringsdorfie w pobliżu Świnoujścia skarżą się na Polaków korzystających z obiektu. By pilnować porządku, musieli zatrudnić polskiego ochroniarza.» więcej Komołowski mediatorem z górnikami: Jadę pełen niepokojuTo będą trudne negocjacje - tak o poniedziałkowych rozmowach z górnikami z Jastrzębskiej Spółki Węglowej mówi Longin Komołowski. Były szczeciński parlamentarzysta będzie w nich pełnił rolę mediatora.» więcej Nie chcą wiatraków. "Ta wieś wymrze, czujemy się lekceważeni" [ZDJĘCIA]Protest mieszkańców Sobieradza. Kilkadziesiąt osób przez dwie godziny blokowało w sobotę ulicę Przestrzenną w Gryfinie, manifestując przeciwko powstaniu farmy wiatrowej pod ich oknami.» więcej Kalibabka uczy jak "znaleźć swoją księżniczkę"Oszukiwał, kradł i był oskarżany o gwałt, teraz uczy jak "znaleźć swoją księżniczkę". Były kryminalista i pierwowzór bohatera serialu "Tulipan" - niechlubna legenda PRL-u, Jerzy Julian Kalibabka po 30 latach powraca i doradza mężczyznom, ...» więcej Pokonał Atlantyk, teraz walczy o tytuł Podróżnika RokuMożna jeszcze zagłosować na Aleksandra Dobę. Kajakarz z Polic, który samotnie przepłynął Atlantyk, walczy o tytuł Podróżnika Roku. To wyróżnienie przyznawane przez czytelników magazynu "National Geographic".» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Dzieło Rembrandta w Szczecinie. Tłumy oglądających w muzeum [ZDJĘCIA, WIDEO]
Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej