Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

20.04.2018

Z cyklu mistrz parkowania, nowe zdjęcie do kolekcji z ul. św. Wojciecha...

Pan Mateusz lubi spacerować ścieżką zdrowia w Lesie Arkońskim. Niestety to co widział niewiele ma wspólnego ze zdrowiem. Będą tam kosze, a teren zostanie posprzątany - zapewniał rzecznik Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus. Kosze będą także przy wybiegu dla psów przy ulicy Litewskiej zapewniał rzecznik ZUK.

Nasz Słuchacz, pan Ireneusz zwrócił uwagę na zniszczona nawierzchnię przy hali "Netto-Arena". W zimie było tam lodowisko. Zajmiemy się sprawą.

W kontekście zajętych torów na Floating Arena, nasz Słuchacz zadał ważne pytanie - czy w planowanej Fabryce wody będą tory sportowe? Tak, będą tam tory 25 - metrowe mówił na naszej antenie Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Z cyklu "wraki Szczecina" - tym razem z ulicy Sambora. Powiadomiliśmy Straż Miejską.

Wiosna przyszła - to już pewne, odczuwamy to także przy budynku Radia. Oby jak najdłużej!

Nasza Słuchaczka wynajęła mieszkanie na Skolwinie, złożyła wniosek na założenie licznika prądu na początku kwietnia. Jak się dowiedziała - Enea ma na to miesiąc. Licznik został już wczoraj założony, nasza Słuchaczka nie podpisała wszystkich stron umowy - tłumaczyła Berenika Ratajczak z biura prasowego spółki.

Na podwórkach kamienic przy ul. Wielkopolskiej i Podhalańska regularnie płoną śmietniki informuje nasza Słuchaczka Pani Ewa. Takich przypadków było 13. Sprawdzimy to - mówiła rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona.

Na jakim etapie jest remont ulicy Bogusława - pytają się nasi Słuchacze. Wykonawca ma termin do 27 kwietnia - mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

19.04.2018

Zbliża się weekend, czy czeka nas drogowy armagedon? Trwa remont nadmorskiej drogi "102", przed wjazdem na most w Dziwnowie obowiązuje ruch wahadłowy. "Kto to wymyślił?" - pyta się nasz stały Słuchacz, pan Damian. Naszym gościem był dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber.

Z cyklu "mistrz parkowania", tym razem ulica Jagiellońska...

Ja jako sprzedawca mam 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji klienta, ale mój dostawca już takich terminów nie ma - zwraca uwagę nasz Słuchacz, prowadzący mały sklep z częściami samochodowymi. Naszym gościem był Krzysztof Gach z biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie.

Temat kontroli legalności taksówek wciąż wywołuje emocje, dziś naszym gościem był Mirosław Sienkiewicz z Państwowej Inspekcji Handlowej, który mówił o tym, czy inspektorzy anonimowo kontrolują taksówkarzy. Jak się okazuje, ostatnia tego typu kontrola była w ub. roku.

18.04.2018

W Szczecinie jeździ sporo taksówek bez licencji - twierdzą nasi Słuchacze. Kierowcy nie wydają paragonów, zawyżają opłaty, jeżdżą zdezelowanymi samochodami. Kto to kontroluje, jak często, jakie kary mogą spotkać nieuczciwych taksówkarzy? Naszymi gośćmi będą zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Zofia Byra, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadkomisarz Alicja Śledziona i Stefan Kotliński z BOI w Szczecinie.

27 tysięcy zł - tyle dziennie kary zapłaci firma wykonująca przebudowę ulicy Kwiatowej. Mamy już czwarte przesuniecie daty oddania inwestycji do użytku, wcześniej przeszkodziły m.in. mrozy - mówiła w naszej audycji rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Hanna Pieczyńska.

W audycji powróciliśmy do tematu uszkodzonego narożnika zakupionego w firmie Agata Meble. Naszym gościem był Krzysztof Goch z biura Miejskiego Rzecznika Konsumenta w Szczecinie.

Na najbliższy mecz Pogoni Szczecin z Sandecją Nowy Sącz klub rozdaje darmowe bilety. Niestety - nie w Świnoujściu. Tamtejszy punkt nie spełniał naszych oczekiwań - mówił rzecznik Pogoń Szczecin S.A. Krzysztof Ufland.

Powrócił temat zajętości torów basenowych na Floating Arena - większość wynajmują szkoły pływackie czy nurkowania. Będziemy interweniować - zapowiedział przewodniczący komisji ds. sportu w szczecińskiej Radzie Miasta Marek Kolbowicz.

17.04.2018

Nasz Słuchacz był z wnukiem na ostatnim meczu Pogoni: "wracałem z sektora 18 w stronę ulicy Witkiewicza. Po wyjściu ze stadionu trzeba zejść po schodach. To co zobaczyłem na tych schodach to przechodzi ludzkie pojecie - rozbite szkło, butelki, kapsle, gałęzie i ludzi przeciskających się po tym torze przeszkód z małymi dziećmi" . Naszym gościem był rzecznik Pogoń S.A. Krzysztof Ufland, który zapewniał, że właśnie trwa sprzątanie "po meczu", co dokumentuje zdjęciami.

W miejscowości Piaski zginął bocian, usiadł na słupie w pobliżu transformatora. Czy zabrakło zabezpieczeń, jak często w ten sposób giną bociany? Naszymi goścmi byli Syliwa Rycak ze spółki Enea Operator i Michał Kudawski z Fundacji Na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja.

Z kolei nasz Słuchacz z ulicy Cegielskiego narzeka na zerwaną siatkę na boisku SP 41: "przy boisku znajduje się blok, a tam w piaskownicy bawią się małe dzieci, stoją zaparkowane samochody i niestety bardzo często zdarza się tak, że piłka z boiska z duża prędkością i z wysoka ląduje na osiedlu, gdzie może zrobić komuś krzywdę." W ciągu dwóch tygodni problem ma być rozwiązany, szkoła musi wynająć dźwig, by naprawić siatkę.

Nasi Słuchacze zwracają uwagę na "ślimacze" tempo przy modernizacji S3, popularnej "betonki". Wszystko idzie zgodnie z planem zapewniał Mateusz Grzeszczuk z szczecińskiego oddziału GDDKiA. By nic nie uciekło przedstawiamy skrócony harmonogram:
15.06.2018 – puszczenie ruchu nitką północną (dostępne dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu),
03.09.2018 – 15.06.2019 – prace nad nitką południową,
15.06.2019 – puszczenie ruchu dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu i prowadzenie prac wykończeniowych i prac przy przejściu dla zwierząt,
Zakończenie kontraktu zgodnie z umową 04.2020.

Mateusz Grzeszczuk mówił też o zjeździe na Dąbie z krajowej "trójki" - jest szansa, że będzie on otwarty na najbliższy majowy weekend. Umowa m.in. na usunięcie hałdy ziemi oraz wykonanie oznakowania jest już podpisana, teraz trwają uzgodnienia dot. organizacji ruchu.

Nasz Słuchacz, pan Tomasz proponuje by na czas remontu ul. Arkońskiej utworzyć tymczasową drogę od ul. Wincentego Pola do ul. Harcerzy. Piesi mogliby korzystać natomiast z przepustów - jak na zdjęciu.

Nasza Słuchaczka zwróciła uwagę, na to że kierowcy mają problemy z tworzeniem tzw. korytarzy życia. Z roku na rok jest coraz lepiej - mówił kierowca Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Przemysław Kaczmarek.

16.04.2018

Mamy wiosnę, zbliża się lato i przy okazji sezon na "foodtracki". W ub. roku sporo mówiliśmy o legalności takiej działalności. Czy coś się zmieniło, czy Szczecin wyznaczy miejsca, w których taki pojazd będzie mógł być legalnie zaparkowany? Naszym gościem był dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Paweł Adamczyk oraz członkini komisji ds. rozwoju, promocji i gospodarki morskiej w Radzie Miasta Szczecina radna Małgorzata Jacyna - Witt.

W Szczecinie nie ma i (prawdopodobnie) nie będzie policyjnych patroli rowerowych. Tymczasem to bardzo dobre rozwiązanie, u nas policjanci mają rowery elektryczne - mówił na naszej antenie rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus.

Nasza Słuchaczka kupiła narożnik w sklepie Agata Meble. Po niecałych 3 miesiącach naturalna skóra, którą jest obity zaczęła się rozwarstwiać. Sklep twierdzi, że skóra spełnia certyfikaty. Naszymi gośćmi byli właścicielka narożnika pani Magdalena oraz Krzysztof Gach z biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie.

13.04.2018

Pan Jakub pisze o zastawionym przez samochody (i nie tylko) chodniku przy CH Fala
w Szczecinie. "W tym miejscu nie można normalnie przejść chodnikiem, wózek dziecięcy albo inwalidzki ma już ogromny problem z przejazdem. Stoi tam laweta z reklamą sklepu, kwietniki i samochody, pieszy jest skazany na slalom. Dodatkowo pojawiają się tam jeszcze autobusy.Nie wiadomo, gdzie się podziało przejście, które powinno być w tym miejscu namalowane.... chyba."

Czy bilety na wodolot "Jadwiga", kursujący na trasie Szczecin-Świnoujście będą tańsze dla rodzin? Rozmowy na ten temat ma przeprowadzić z szefem "Żeglugi Szczecińskiej" właściciel jednostki Michał Łakomski.

Słuchaczka skarży się na Papugarnię Rio przy ul.Cegielskiego w Szczecinie. Mieszka nad papugarnią. Mówi o hałasie, nieprzyjemnym zapachu z wentylacji oraz o tym, że ptaki są źle traktowane. Tych opinii nie potwierdzają nasi goście: inspektor weterynarii w Szczecinie Ewa Kaznocha oraz Ewa Putek-Szeląg - zarządca nieruchomości Kalatea.


12.04.2018


Nasz Słuchacz pisze: Tyle się mówi o porzuconych wrakach aut na naszych drogach czy parkingach.Przesyłam zdjęcia wraków wagonów kolejowych, które stoją od kilku lat na stacji w Podjuchach. Jak informuje Anna Zakrzewska z PKP Intercity wagony wkrótce zostaną pocięte na żyletki.

Inny Słuchacz informuje o dziurze obok sklepu Hermes na Pogodnie i załącza zdjęcie.

Jak zwykle nie brakuje tematów i pytań do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Nasz słuchacz był świadkiem niewłaściwego zachowania kontrolerów. Swój emocjonalny e-mail zakończył słowami: "wstyd, wstyd, wstyd". O wyrozumiałość dla kontrolerów prosi Hanna Pieczyńska - rzeczniczka ZDITM.

Słuchaczka natomiast wskazuje na bałagan w centrum miasta: Mieszkam w obrębie ulic Podhalańska, Wielkopolska, Śląska - przeraża mnie "śmietnik", jaki tam panuje. Kiedyś przy ul. Podhalańskiej miał siedzibę ZBiLK, przenieśli się na ul. Kadłubka, teren który był (i na pewno jest) w ich władaniu był sprzątany, ogólna ogłada. Teraz zrobiło się tam małe dzikie wysypisko. Mieszkańcy kilkakrotnie informowali o tym ZBiLK - zero reakcji. Dzikie składowisko znajduje się pomiędzy byłą siedzibą ZBiLK a garażami. Proszę o interwencję .

Mieszkańcy ul.Zegładowicza (na granicy Szczecina i Pilchowa) informują nas o śmieciach wyrzuconych w lesie vis-a-vis sklepu drzewnego. Interwencję powinni podjąć leśnicy z Lasów Miejskich Szczecina.

Gigantyczny korek w miniony weekend zablokował ulicę Zegadłowicza przed nowym mini rondem. Wg słuchaczy problemem jest nie tylko brak sygnalizacji świetlnej ale również piesi, którzy wchodzą na pasy i wstrzymują ruch aut. Arkadiusz Kuzio z Akademii Ruchu Drogowego przypomina, że pieszy nie może wchodzić na przejście przed nadjeżdżającym pojazdem. To jest wymuszenie pierwszeństwa.

Nie ma mocnych na taksówkarzy, którzy mimo zakazów stoją na parkingu Kiss&Ride pod szczecińskim Dworcem Głównym. W sprawę zaangażował się Urząd Miasta Szczecin.
Odbyło się spotkanie z udziałem taksówkarzy, radnych i przedstawicieli UM Szczecin.
Z naszych informacji wynika, że władze Szczecina chcą kompleksowo uregulować parkowanie pod szczecińskim dworcem. Naszym gościem był Dariusz Ciarka, szef korporacji Taxi 4 You. Dariusz Ciarka proponuje rozpisanie przetargu na obsługę podróżnych pod dworcem przez korporacje. Obecnie część pasażerów pada ofiarą niezrzeszonych taksówkarzy, którzy za kurs od dworca do CH Kaskada biorą... prawie 60 złotych! Nikt przez lata nie potrafi uporać się z nieuczciwymi taksówkarzami.

11.04.2018

Kiedy do Świnoujścia odpływa "Jadwiga"? - z takim pytaniem do Centrum Informacji Turystycznej zatelefonował nasz słuchacz. Nie uzyskał właściwej informacji. To był błąd ludzki - tłumaczył na naszej antenie rzecznik Żeglugi Szczecińskiej, Mateusz Lipka. Teraz już jest pełna wymiana informacji między centrum a armatorem wodolotu i takie sytuacje się nie powtórzą a słuchacz, w ramach przeprosin, otrzyma darmowy rejs.

Na atrakcje nad Miedwiem trzeba jeszcze poczekać. Trwa remont alejek wzdłuż jeziora. Dopiero w maju ruszą punkty gastronomiczne, będą także inne atrakcje, między innymi kino na plaży. Naszym gościem była Teresa Jasińska - dyrektor Centrum Kultury w Kobylance.

W całej Polsce średnio 10 osób rocznie ginie w pożarach traw. Straty materialne są ogromne. Piotr Tuzimek - rzecznik Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Szczecinie apeluje o rozsądek.

Orange Polska buduje maszt w Płoni przy ulicy Stepowej mimo, że Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił pozwolenie na budowę - tak w skrócie brzmi interpelacja radnego Henryka Jerzyka. O wyroku na razie nic nam nie wiadomo - tłumaczyła w programie Maria Piechocka z biura prasowego Orange Polska.

Po raz kolejny naprawiana jest jezdnia na ulicy Potulickiej. Prace prowadzone są w nocy. Mieszkańcy pobliskich bloków nie mogą spać. Gościem programu był Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta Szczecin.

Maciej Homis - rzecznik szczecińskiego MOPRU wyjaśnił na czym polega postępowanie ośrodka w sprawie alimentów dla swoich straszych podopiecznych od ich dzieci.

10.04.2018

Szczecinianie zatęsknili do patroli konnych i rowerowych policji. Policja i Straż Miejska na rowerach to był dość częsty widok np. na Jasnych Błoniach. Było bezpieczniej i był większy porządek. Czy policjanci zwów wsiądą na rowery, między innymi na to pytanie odpowiadała nadkomisarz Alicja Śledziona z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mieszkańcy bloków przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 52, 53 i 54 boją się, że spółdzielnia mieszkaniowa "Kolejarz" postawi im szlaban na wjeździe na osiedlowy parking. Na razie trwają jedynie konsultacje z mieszkańcami - uspokajał prezes spółdzielni Mirosław Bajzert.

Wiosennych porządków w mieście ciąg dalszy. Tym razem na pytania naszych słuchaczy odpowiadała rzeczniczka Straży Miejskiej Joanna Wojtach.

Nasz słuchacz pisze, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie radził swojemu starszemu podopiecznemu, żeby ten wystąpił do sądu o przyznanie alimentów od swojego dziecka. Na temat alimentów dla rodziców od dzieci rozmawialiśmy z mecenas Martyną Matyjas Błaszczyk.

09.04.2018

Czy planowana S3 w Świnoujskiej dzielnicy Warszów zostanie poprowadzona nasypem czy estakadą? Za tym drugim rozwiązaniem optują mieszkańcy dzielnicy. Jakie rozwiązanie promuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie? Gośćmi audycji są Sławomir Nowicki - przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Świnoujście i Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA.

Czy szczecińskie szkoły wezmą w tym roku udział w akcji przenoszenia ropuch do zbiorników wodnych?
Czy Szczecin, w tym nadodrzańskie bulwary, zostanie objęty wiosennymi porządkami? Rozmowa z rzecznikiem miasta do spraw komunalnych i ochrony środowiska Andrzejem Kusem.

Czy picie piwa na szczecińskich bulwarach będzie legalne? W tej sprawie są dwie inicjatywy: stowarzyszenia Nowy Szczecin oraz prezydenckiego klubu radnych Bezpartyjni. Stowarzyszenie zbiera pod projektem podpisy, a klub już złożył projekt uchwały w biurze Rady Miasta. Rozmowa z radnym z Bezpartyjnych Michałem Wilkockim.

Zagrodzone wejście do mariny przy Wyspie Grodzkiej w Szczecinie spowodowało niegroźne uszkodzenie jachtu, którym po zmroku płynął turysta z Niemiec. Jego zdaniem w ciemności łańcuch zapobiegający wpływaniu kry jest niewidoczny. Jak na naszej antenie wyjaśnia rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia Mateusz Lipka w podanym przez Słuchacza terminie żadna jednostka pływająca nie zbliżyła się do łańcucha. Przeszkoda była oznakowana zgodnie z zasadami, a komunikaty o przeszkodzie są na stronie Urzędu Morskiego oraz podawane przez radio co 2 godziny.
1234567

FOTOGALERIA

20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".