Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

14.10.2019

Nasz Słuchacz , pan Jan zwrócił uwagę na stan techniczny wieży widokowej w Nowym Warpnie.

11.10.2019

Przy starej dziesiątce na odcinku od Kobylanki do Morzyczyna trwa wycinka drzew - i to wydaje się zdrowych okazów. Drzewa zagrażały bezpieczeństwu, to prace zlecone przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie - mówił Marcin Lewicki z Urzędu Gminy w Kobylance

Nasz Słuchacz ma tzw. tablicę indywidualną z napisem Nigga. Wg Miejskiego Słownika Slangu i Mowy Potocznej (https://www.miejski.pl/slowo-Nigga) określenie to ma 3 znaczenia:
"1) Obraźliwy zwrot w relacjach Biały -> Czarny
2) Niekiedy przyjacielski zwrot w relacjach Czarny <-> Czarny
3) j/w w relacjach Biały<->Biały"
Naszym gościem był zastępca BOI w Urzędzie Miasta w Szczecinie Piotr Gonerko.

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na budynek przy u. Mickiewicza - od wielu lat to niedokończona budowa. Naszym gościem był przewodniczący Rady Osiedla Pogodno Marian Adamowicz.

Podczas prac ociepleniowych jednego z budynków na ul. Konopnickiej zniszczono ozdobne lwy. Naszymi gośćmi byli Miejski Konserwator Zabytków Michał Dębowski oraz Paweł Wierzchowiec ze Stowarzyszenia Pogodniak.

Na przystanku "Jaśminowa - ZUS" cały dzień świecą się światła. - I będą się świecić bez przerwy do poniedziałku, trwają testy - poinformowała nas rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.
Zaprasza Janusz Wilczyński

10.10.2019

Dziecko naszego Słuchacza uczęszcza do II klasy Szkoły Podstawowej nr 35. Jak twierdzi pociecha nigdy nie skorzystała z zajęć wychowania fizycznego na sali gimnastycznej - bo ta jest ciągle zajęta. Naszym gościem była zastępca dyr. placówki Izabela Bartman.

W audycji powróciliśmy do tematu pracy listonoszy. Naszym gościem był przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej Bogumił Nowicki.

Wczoraj zakończyła się dwudniowa konferencja, na której przedstawiono plany rewitalizacji Al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Naszym gościem był architekt miasta Jarosław Bondar.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

09.10.2019

Trwa aukcja wywożenia nieprawidłowo zaparkowanych aut przy ul. Narutowicza. Potwierdziła to w naszej audycji rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Jolanta Wojctach.

W okolicach Jeleniego Stawu jest pełno śmieci - alarmuje nasz Słuchacz, pan Marek. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Nasz Słuchacz, kibic pogoni Szczecin chciał wyrobić kartę kibica "na zapas": "Przed meczem z Wisłą Kraków udałem się do Fanshopu mieszczącego się na stadionie w celu wyrobienia karty. W odpowiedzi usłyszałem, że nie mogę tego zrobić, bo nie ma w sprzedaży biletów na ten mecz, a tylko wówczas mogę wyrobić kartę. Sytuacja jest dla mnie niezrozumiała, bo z kolei przy zakupie biletu przez internet potrzebny jest numer karty." Naszym gościem był rzecznik klubu Krzysztof Ufland.

A na "deser" prezentujemy filmik pokazujący "nalot" szpaków na winnicę w Smolęcinie, autorstwa naszego wczorajszego gościa prof. ZUT Ireneusza Ochmiana.
Nalot szpaków na winnicę w Smolęcinie, mat. prof. ZUT Ireneusz Ochmian
Zaprasza Janusz Wilczyński

08.10.2019

Nasz Słuchacz narzeka na brud i nieprzyjemną woń dobiegającą z pojemników na odpady "bio". Można zlecić usługę ich mycia, służy do tego specjalny pojazd - mówił prezes MPO Szczecin Karol Walkowiak.

Nasza Słuchaczka z Dębna narzeka na 50 procentowe podwyżki opłat za wywóz śmieci. To konieczność, wzrosły ceny m.in. na składowiskach - mówił burmistrz miasta Grzegorz Kulbicki.

Nasz Słuchacz zauważył na poboczu drogi rannego jelenia - zwierzę miało złamaną nogę. Co robić w takich sytuacjach? Mówił o tym pełniący obowiązki łowczego miejskiego Ryszard Czeraszkiewicz.

Nasza Słuchaczka prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Smolęcinie w pobliżu Kołbaskowa. W pobliżu jest winnica, na której właściciele by odstraszyć ptaki stosują armatki hukowe, strzelanie odbywało się od wczesnych godzin rannych. Sprawa trafiła do sądu. W tym roku mieliśmy "naloty" ptaków, ten sposób odstraszania to była konieczność - mówił prof. ZUT Ireneusz Ochmian.

W audycji powróciliśmy do parkowania przy ul. Narutowicza. Naszym gościem była rzeczniczka szczecińskiej Straży Miejskiej Joanna Wojtach.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

07.10.2019

W audycji powróciliśmy do sprawy używania hukowej armatki przez właścicieli winnicy w Smolęcinie. Na hałas narzeka właścicielka okolicznego gospodarstwa agroturystycznego. Sprawa trafiła do sądu - mówiła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Policach sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka.

Woda w Trzcińsku - Zdroju była skażona, miejscowy Zakład Komunalny informację o tym przekazał jednak dopiero po miesiącu. Sprawą zajęła się Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gryfinie. 25 czerwca miejska spółka pobrała próbki z 3 ujęć. Wyniki poznała 30 lipca - jak się okazało w wodzie wykryto m.in. rakotwórczy benzoapiren. Informację o tym jednak otrzymaliśmy dopiero po miesiącu - mówiła w audycji Powiatowy Inspektor Sanitarny. Wioleta Rożko dodała, że pod koniec ub. tygodnia przeprowadzono kolejne badania, które nie wykazały skażenia. Inspektor nie wyklucza złożenia zawiadomienia do Prokuratury z związku z narażeniem życia i zdrowia mieszkańców. Z kolei dyrektor Zakładu Komunalnego Paweł Kuflowski w oświadczeniu zapewnia, że sprawa opóźnienia w publikacji wyników będzie wyjaśniona. Dodał też, że do takiego skażenia doszło po raz pierwszy a próbki mógł zanieczyścić pracownik podczas ich pobierania.
31 października Sąd Rejonowy w Szczecinie rozpatrzy wniosek spółki Energopol Szczecin o restrukturyzację - od tego zależy dalszy los firmy, a także inwestycji, które prowadzi. Wniosek wpłynął na początku sierpnia, jednak dopiero 24 września spółka uzupełniła braki - m.in. wpłaciła 10 tys. złotych zaliczki na poczet kosztów postępowania - tłumaczył w naszej audycji rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Tomasz Szaj. Sędzia Szaj dodał, że sąd powinien podjąć decyzję w ciągu 7-10 dni. Jeżeli wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie będziemy starali się m.in. o kredyty by kontynuować rozpoczęte inwestycje - mówił z kolei rzecznik Energopolu Piotr Żak.

W audycji powróciliśmy do sprawy kupna mieszkania z ukrytymi wadami. Jakie prawa ma nabywca, jak może walczyć "o swoje"? O tym mówił Jakub Turkiewicz z kancelarii QLegal Adwokaci i Radcowie Prawni.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

04.10.2019

Nasz Słuchacz czekał na ważną przesyłkę poleconą. Do jego drzwi zapukała kobieta, która jak się okazało tylko roznosiła awiza podpisane przez listonosza. Po list nasz Słuchacz musiał się udać na pocztę osobiście. Czy to nowa zasada dot. doręczeń? Więcej na ten temat powiemy dziś w naszej audycji, która rozpocznie się już za chwilę. Naszym gościem była rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Nasza Słuchaczka ponad 10 lat temu kupiła działkę pod budowę domu w okolicach Stobna. Teren był rolniczy, ale został już podzielony przez właściciela na kilkadziesiąt budowlanych. Niestety władze gminy nie chcą odrolnić terenu i nie można tam budować domów jednorodzinnych. Dlaczego? Naszym gościem była wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz. Wójt mówiła także o jakości usług świadczonych przez PKS Szczecin na terenie gminy.

Nasza Słuchaczka jest instruktorka nauki jazdy. Niestety włamano się do jej samochodu i ukradziono m.in. prawo jazdy. Jak się okazuje uniemożliwia jej to normalną pracę, bo na zaświadczeniu z Urzędu Miasta o utracie dokumentu nie może legalnie prowadzić auta. Naszym gościem był zastępca BOI w Urzędzie Miasta w Szczecinie Piotr Gonerko.

Przy ul. Narutowicza regularnie parkują samochody - zdaniem naszego Słuchacza niezgodnie z prawem.. Sprawą zainteresowaliśmy rzeczniczkę Straży Miejskiej Joannę Wojtach.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

03.10.2019

Napisała do nas pani Edyta: "Przy wjeździe do bloków na osiedlu przy ul. Zamoyskiego 5 stoi znak zakazu parkowania oraz oznaczenie drogi pożarowej. Niestety niektórzy kierowcy nic sobie z tego nie robią i notorycznie łamią zakaz parkując w tym miejscu uniemożliwiając wyjazd aut z parkingu. Musiałam prosić sąsiada żeby pomógł mi wyjechać 'na żyletkę'." Nasza Słuchaczka zadzwoniła do Straży Miejskiej: "Pan dyżurujący m.in stwierdził że ja nie jestem od tego żeby mówić mu co on ma robić, że tutaj w pracy siedzi po 12 godzin i nie jest od wysłuchiwania moich tyrad i bezczelnie się rozłączył". Sytuację potwierdziła rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie. Joanna Wojtach przeprosiła za zachowanie strażnika.

Podpisanie umowy z wykonawcą Fabryki Wody nastąpi w najbliższych dniach - informuje szczeciński magistrat. Miasto w połowie sierpnia wybrało wykonawcę aquaparku - konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowalna i ALSTAL Real Estate. Do podpisania umowy jednak do tej pory nie doszło. Czekamy aż firmy przedstawią nam m.in. gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe - tłumaczył dziś w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie. Wartość robót to 350 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 30 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Pan Piotr kupił mieszkanie na rynku wtórnym, niestety po jakimś czasie zauważył kilka wad i usterek. Gościem w audycji był nasz Słuchacz oraz wiceprezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Sławomir Ledziński.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

2.10.2019

Do Słuchacza zadzwonił przedstawiciel firmy Enea, proponując zawarcie umowy na dostawę energii. Na co zwrócić uwagę w przypadku umów zawieranych przez telefon? Mówi miejski rzecznik konsumentów Longina Kaczmarek.

Nasz Słuchacz pisze, że na przystanku autobusowym 76 "Nabrzeże Ewa" dochodzi do niebezpiecznego driftowania (wprowadzania auta w kontrolowany poślizg). Policja sprawdzi ten sygnał i prosi o informacje na temat takich przypadków. O tym na naszej antenie mówiła kom.Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Jeden ze Słuchaczy twierdzi, że dziś rano w okolicach Wyspy Puckiej i Dziewoklicza widział wilka. Czy to możliwe? Przypadki spotkań z wilkami należy zgłaszać w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Rzeczniczka tej instytucji Anna Ołów - Wachowicz poinformowała, że w Zachodniopomorskiem żyje kilkanaście watah tych chronionych zwierząt.

Zaprasza Janusz Wilczyński

01.10.2019

Nasz Słuchacz kupił sportową kamerę. Niestety w urządzeniu uszkodziła się płyta główna. Serwis chce to naprawić za 180 zł, twierdząc że wada wynikła z winy użytkownika. Naszym gościem była Longina Kaczmarek, Miejski Rzecznik Konsumenta w Szczecinie.

Ikea w naszym mieście coraz bliżej - jedni się cieszą, inni nie. Pytanie jednak - czy i kto przebuduje okoliczne ulice, bo nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby przewidzieć korki w okolicach Białowieskiej i Mieszka I. Naszym gościem była Sylwia Cyza- Słomska z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie. Jak mówiła trwają rozmowy nt. przebudowy okolicznych ulic, jedną z opcji jest budowa ronda.

Nasz Słuchacz kupił miejsce przy oknie tzw. wagonie bezprzedziałowym - nr siedzenie 85. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Wagon był modernizowany, wcześniej był sypialnym, stąd brak okna tłumaczyła rzeczniczka PKP Intercity S.A. Katarzyna Grzduk.

Nasza Słuchaczka ponad 10 lat temu kupiła działkę pod budowę domu w okolicach Stobna. Teren był rolniczy, ale został już podzielony przez właściciela na kilkadziesiąt budowlanych. Niestety władze gminy nie chcą odrolnić terenu i nie można tam budować domów jednorodzinnych. Więcej na ten powiemy w naszej audycji. Naszym gościem była właścicielka jednej z działek pani Dorota oraz adwokat Zbigniew Bogucki.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
1234567

FOTOGALERIA

24.07.2019
09.08.2019
19.08.2019
22.08.2019
09.08.2019
18.09.2019
26.08.2019
06.08.2019
13.09.2019
05.08.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.