Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

24.04.2019

Nasza Słuchaczka, pani Katarzyna zrobiła zdjęcie zapylonego Szczecina i zastanawia się, czy to może być sławny już pył znad Sahary. To osady np. z pól, do tego mamy wysoką temperaturę, porywisty wiatr i brak opadów mówił Ryszard Śliwiński z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Mieszkańcy okolic Klucza sprzeciwiają się planom budowy w tym rejonie toru motocrossowego. Naszymi gośćmi byli radna Rady Osiedla Klucz Danuta Bartman oraz radny KO, przewodniczący Komisji ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży w Radzie Miasta Szczecina Patryk Jaskulski. Przewodniczący Jaskulski zapowiedział posiedzenie komisji wyjazdowej na terenie gdzie ma powstać tor.

W audycji powróciliśmy do tematu nieprzyjemnego zapachu w okolicach fabryki Fosfan S.A. Naszym gościem był dyrektor ds. produkcji i rozwoju w spółce Rafał Kot.

Pan Piotr wysłał nam zdjęcia śmietniska w pobliżu niezagospodarowanej działki przy szpitalu na Unii Lubelskiej. Będzie interwencja zapowiedziała Magdalena Woźniak ze Straży Miejskiej w Szczecinie.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

23.04.2019

W Szczecinie można już wypożyczyć elektryczne skutery - często jednak wypożyczający zostawiają je gdzie popadnie - na ścieżce rowerowej, przy przejściu dla pieszych, na środku chodnika. Często jeżdżą też po ścieżce rowerowej. Czy policja może ukarać takiego kierowcę? Czy skutery muszą płacić za parkowanie w strefie? Naszymi gośćmi byli prezes spółki Eco Share Jakub Madej, ekspert motoryzacyjny Marek Młodożeniec oraz rzecznik SPP Wojciech Jachim.

Przy Domu Rzemiosła przy Al. Wojska Polskiego jest strefa płatnego parkowania. Ostatnio jednak zainstalowano tam szlaban. Są też tego skutki... Sprawę wyjaśniał rzecznik SPP Wojciech Jachim.

Okolice jednego z barów przy Krzywoustego nie są dobrą wizytówką Szczecina - zwrócił na to uwagę pan Bogusław.

Na ulicy Kolumba ciężko przejść matce z dziecięcym wózkiem - zwraca uwagę pan Adrian.

Mamy też oświadczenie spółki Fosfan:"W związku z wyjątkowo intensywnym obarczaniem Spółki FOSFAN w mijającym tygodniu oraz w dniu dzisiejszym odpowiedzialnością za wyczuwalną uciążliwość zapachową informuję, iż ze względu na kierunek wiatru nie odpowiadamy za odczuwane przez mieszkańców dzielnic północnych Szczecina uciążliwości zapachowych. Dominujące w tym tygodniu wiatry północne i północno-zachodnie wszelkiego rodzaju emitowane zapachy z instalacji produkcji Superfosfatu prostego skierowują na tereny jeziora Dąbie i wyspy Ostrów Grabowski, gdzie już prawdopodobnie ze względu na odległość nie jesteśmy wyczuwalni. Osiedla znajdujące się na zachód i południowy zachód od Spółki FOSFAN nie mogą odczuwać jakiejkolwiek uciążliwości ze strony zakładu, a przyczyną nieprzyjemnych zapachów jest inne źródło. Na potwierdzenie powyższej deklaracji przesyłam wykonane w dniu dzisiejszym zdjęcia emitorów. Dwa z nich wykonano do strony północnej, a jedno od strony zachodniej mając dzielnice mieszkalne za plecami."

Wielu posiadaczy psów wypuszcza je w lesie bez smyczy, jeden z czworonogów tak wystraszył młodą sarnę, że ta wpadła w ogrodzenie i złamała kręgosłup - mówił Michał Kudawski z "Fundacji na rzecz dzikich zwierząt Dzika Ostoja". Michał Kudawski mówił też, co zrobić gdy podczas spaceru np. w parku czy lesie zobaczymy na ziemi pisklę.

Nasz Słuchacz, pan Szymon zauważył fragment szyny tramwajowej, nieopodal pętli przy ul. Ludowej. Naszym gościem była rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.
Zaprasza Janusz Wilczyński

19.04.2019

Rozpoczęło się projektowanie nowej promenady w Trzebieży, ma być gotowa przed przyszłorocznym sezonem. Będzie to nowy deptak, uwzględnimy uwagi mieszkańców i turystów - mówił dyr. OSiR w Policach Waldemar Echaust.

Na terenie cmentarza w Dąbiu wybrukowano alejkę - tylko dlaczego taki krótki odcinek, czy na tym koniec? Na te pytania naszej Słuchaczki, pani Jolanty odpowiadał rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus - jak mówił remont będzie kontynuowany.

Od wielu tygodni mieszkańcy północnych dzielnic Szczecina skarżą się nieprzyjemną woń - obwiniają za to pobliski zakład Fosfan. To nie pierwsze skargi - sprawą interesowali się radni pod koniec ub. roku, ze strony spółki były deklaracje zorganizowania otwartego spotkania a także wykonania pomiarów zanieczyszczenia powietrza. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Andrzej Miluch potwierdził, że do Inspekcji również dotarły zgłoszenia, sprawa ma dalszy bieg.

W audycji powróciliśmy do tematu, o którym mówiliśmy 3 tygodnie temu - chodziło o problemy z dostaniem się do pociągu przez niepełnosprawnego w Chojnie. Zdarzeniom opisanym przez naszą Słuchaczkę zaprzeczył rzecznik Przewozów Regionalnych Dominik Lebda - jak mówił, obsługa pociągu nie odmówiła udzielenia pomocy niepełnosprawnemu.

Wiosna w pełni, u szczęśliwców także sezon na grzyby - smardze wyrosły w ogródku jednego z naszych Słuchaczy. Mamy nadzieję, że to smardze..
Zaprasza Janusz Wilczyński

18.04.2019

We wtorek nawierzchnia "chociwelki" w okolicy Goleniowa była frezowana, mimo że drogę oddano do użytku niecały rok temu - informuje nasz Słuchacz. Naszym gościem był dyr. Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber.

W naszych audycjach sporo czasu poświęciliśmy kontroli technicznej autobusów. Dziś naszym gościem był diagnosta z Okręgowej Stacji kontroli Pojazdów przy ul. Klonowica i nauczyciel Bogusław Bryczkowski.

Odpadający tynk na klatkach, ślady po pożarze instalacji elektrycznej, drzwi wejściowe zabite dyktą oraz toaleta na zewnątrz. To codzienność dla mieszkańców kilku kamienic na szczecińskim Stołczynie - m.in. Nad Odrą 101. Warunki te bardziej przypominają średniowiecze niż XXI wiek. Był tam radny Rady Miasta Szczecina Dariusz Matecki, który nakręcił film.
(https://www.facebook.com/prawyszczecin/videos/311237572883282/UzpfSTEzOTcwNDAyNTA1NTcyODQ6MjIyODA5NjU4NzQ1MTY0Mg/?hc_ref=ARQfOwdwlQadjuw4kqmQM3v8oN_etY_P75yM4iZCEmzcvRVTI-88xxBr2ABgWUoDplM&fref=nf)
Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Nasz stały Słuchacz, pan Paweł razem z sąsiadami z ulicy Sierpowej zebrał 103 podpisy poparcia dot. zainstalowania monitoringu na osiedlowym parkingu oraz ponad 73 dot. instalacji szlabanów wjazdowych. Ruch teraz po stronie SM "Kolejarz".
Zaprasza Janusz Wilczyński

17.04.2019

15 metrów sześciennych śmieci wywieźli dziś leśnicy z lasu przy Szosie Stargardzkiej. Akcja sprzątania trwała tam od tygodnia. To niewielki obszar, ale pokazujący skalę problemu - mówiła Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.
Wcześniej leśnicy wywieźli w sumie prawie 40 metrów śmieci z lasów z okolic Gryfina i Puszczy Bukowej. To nie koniec porządków - w sobotę, 27 marca nadleśnictwo zaprasza mieszkańców do wspólnego sprzątania kolejnej części Puszczy Bukowej.

Bezdomni "opanowali" jeden z parawanów śmietnikowych przy ul. Kołłątaja w Szczecinie - informuje nasz Słuchacz. Od listopada interweniowaliśmy tam 31 razy, wiele zależy od zarządcy - mówiła Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

Mieszkańcy zastanawiają się nad przyszłością kortów na Osiedlu Bukowym. Wszystko może rozstrzygnąć się w najbliższych dniach - mówił Andrzej Czyż ze Szczecińskiego Klubu Tenisowego.

Mieszkańcy Wielgowa już niedługo będą mogli korzystać z kanalizacji, szczeciński ZWiK buduje tam sieć kanalizacyjną. Do tej pory korzystano tam z szamb, teraz przy okazji wykopów okazuje się, że część z nich była uszkodzona. W efekcie część studni głębinowych w okolicy była skażona. Naszym gościem był rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

16.04.2019

Na Jagiellońskiej regularnie parkują pojazdy dostawcze - mimo, że na chodniku można parkować pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej 2,5 tony. Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Naszym gościem był także prezes SPA Klonowica Krzysztof Putiatycki - temat - stan techniczny autobusów.

"Na terenie wyremontowanych Syrenich Stawów nie ma toalet, gdy jest ciepło okoliczne krzaczki i las przypominają toaletę" - zwrócił uwagę nasz Słuchacz. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Nasz Słuchacz rozwodzi się z żoną, u której stwierdzono chorobę alkoholową. Mężczyzna skarży się na opieszałość sądów Naszymi gośćmi byli Marek Migacz ze Stowarzyszenia "Tata jest OK" oraz rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Tomasz Szaj.
Zaprasza Janusz Wilczyński

15.04.2019

Spółka Energopol, która remontuje tzw. "betonkę", czyli odcinek A6 pomiędzy węzłami Rzęśnica i Kijewo nie zdąży w pracami przez letnim sezonem - to oznaczać będzie kilometrowe korki i tysiące niezadowolonych mieszkańców i turystów. W ub. tygodniu przedstawiciel wykonawcy tłumaczył, że długo trwały rozmowy dot. technologii - stąd opóźnienie. Inaczej jednak widzi to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Naszym gościem był Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDKiA.

W audycji powróciliśmy do tematu zatrzymania dowodów rejestracyjnych autobusów komunikacji miejskiej. Naszym gościem był prezes SPA Dąbie Włodzimierz Sołtysiak.

Trwa strajk nauczycieli, wśród naszych Słuchaczy są także maturzyści, którzy obawiają się o to czy m.in. otrzymają świadectwa w terminie. Naszym gościem był zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak i tegoroczny maturzysta Szymon Detko.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

12.04.2019

Policja i Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej. Na 14 sprawdzonych pojazdów zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych. Nałożyliśmy także 6 mandatów - mówiła podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 7 niesprawnych autobusów należało do SPA Klonowica. - Tabor przewożący szczecinian jest bezpieczny, większość usterek została naprawiona - zapewniała rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Hanna Pieczyńska. Funkcjonariusze i inspektorzy skontrolowali także 3 prywatne busy jeżdżące na trasie Szczecin - Stargard, wszystkie były niesprawne.

Pozostając w temacie ZDiTM - Zarząd Dróg zapowiada walkę z gumami do żucia przyklejonymi do chodników - na razie szuka skutecznej metody. Specjalne pojazdy, które wykorzystujemy do czyszczenia chodników z gumami sobie nie radzą - mówiła Hanna Pieczyńska.

W audycji powróciliśmy do wczorajszego tematu - ciocia naszej Słuchaczki była w Domu Kombatanta w Szczecinie. Kobieta zmarła. Wg relacji części rodziny personel placówki odmówił wydania osobistych rzeczy, m.in. ubrań, które mogły być użyte do ubrania ciała. Sprawa nie jest taka prosta, ubrania wydano osobie uprawnionej - mówił rzecznik MOPR w Szczecinie Maciej Homis.

Naszym gościem był także pan Maciej, który walczy o prawa opieki nad dziećmi

Z cyklu "amerykańska rejestracja na europejskim wozie" kolejny przykład wysłał nasz Słuchacz, pan Jacek.

Nasz Słuchacz i radny PiS w Radzie Miasta Szczecina Dariusz Matecki wysłał nam zdjęcia bałaganów - jeden jest w pobliżu szpitala przy Unii Lubelskiej, drugi pomiędzy Stawami Bliźniakami, a ulicą Paproci.

Nasza Słuchaczka była świadkiem niebezpiecznej sytuacji: "11kwietnia, dokładnie godzina 16:27 - wysiadamy na Rayskiego i czekamy przy torach na zielone światło. Kierunek Oxygen. Zapala się zielone, piesi ruszają przez tory i nagle ze strony pl.Rodła pędzi tramwaj o numerze 508. On miał czerwone! Gdyby ludzie się nagle nie zatrzymali, ofiar byłoby kilka."
Zaprasza Janusz Wilczyński

11.04.2019

To niemal pewne - kierowców jadących na początku sezonu nad morze czeka drogowy armagedon. Spółka Energopol wykonująca remont tzw. "betonki", czyli odcinka A6 pomiędzy węzłami Kijewo i Rzęśnica nie zdąży do czerwca z oddaniem do użytku drogi z dwoma pasami w każda stronę - tak jak przewiduje umowa. - To nie nasza wina, do stycznia pracowaliśmy na dwie zmiany, pojawiły się jednak problemy z podłożem m.in. jego gęstością, na którym trzeba będzie ułożyć jezdnie - przez kilka tygodni trwały testy i rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - tłumaczył w naszej audycji Łukasz Świerkowski ze spółki Energopol.

Ciocia naszej Słuchaczki zmarła w "Domu Kombatanta" w Szczecinie. Jak relacjonowała nam pani Irmina personel odmówił wydania nawet osobistych rzeczy - tłumaczył się tym, że nie ma testamentu ani wyroku postępowania spadkowego. Naszym gościem był także rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Tomasz Szaj. Jutro do sprawy odniesie się Maciej Homis, rzecznik MOPR w Szczecinie.

W ub. piątek na Bramie Portowej doszło do kolizji na Bramie Portowej, autobus zderzył się z tramwajem. Trwa ustalanie przyczyn, czy poszkodowani mogą liczyć na szybką wypłatę odszkodowań? Naszym gościem był Miejski Rzecznik Konsumenta Longina Kaczmarek.

Pan Marcin zwrócił uwagę natomiast na miejski rower przy rondzie Giedroycia. Niestety - to nie pierwszy raz spotykamy taki widok..

W piwie "Żubr" sprzedawanym w Polsce jest syrop glukozowy, informacja o tym pojawi się do końca tego roku - mówiła dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej Iwona Jacaszek-Pruś. W audycji powróciliśmy do tematu składu napoju sprzedawanego w Niemczech - tam informacje o tym dodatku jest umieszczona na etykiecie, w Polsce nie.

Zaprasza Krzysztof Kukliński

10.04.2019

Na ulicy Św. Barbary w Szczecinie znów powstaje nielegalne wysypisko - będzie interwencja zapowiedziała rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie. Joanna Wojtach mówiła też o powracającym procederze palenia śmieci przez bezdomnego przy ul. Rapackiego oraz parkowaniu taksówkarzy przy dworcu Szczecin Główny na tzw. parkingu kiss&ride.

W audycji powróciliśmy do sytuacji na szczecińskich bulwarach i możliwości picia pod chmurką. Spożycie będzie jeszcze większe, bo na miejscu powstał niedawno sklep spożywczy, oczywiście z alkoholem. Naszym gościem była przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Aleksandra Białonowicz .

To okaleczanie czy tylko rutynowy zabieg? Zwróciliśmy uwagę na wierzby ogołocone z gałęzi na os. Tatrzańskim, budynki należą do SM Śródmieście. Naszym gościem była Barbara Stępień, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew.

W Niemczech sprzedawane jest m.in. piwo marki Żubr. Co ciekawe w składzie podany jest m.in. syrop glukozowy. Informacji o tym nie ma natomiast na "polskiej" wersji piwa, sprzedawanego w Polsce. Zapytaliśmy o to Kompanię Piwowarską. Czekamy na odpowiedź.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1234567

FOTOGALERIA

24.04.2019
24.04.2019
24.04.2019
24.04.2019
24.04.2019
23.04.2019
23.04.2019
23.04.2019
23.04.2019
23.04.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.