Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

23.02.2018

Nasz Słuchacz jechał taksówką. Paragon jednak dostał z zakładu fryzjerskiego. Reszta się zgadza, przejazd, taryfa, opłata początkowa....

Przy ul. Kaszubskiej 20 narasta sterta śmieci. Być może ma to związek z remontem jednego ze sklepów. Właściciel powinien chyba zamówić kontener - zauważa nasza Słuchaczka. Sprawą zajmuje się Straż Miejska.

Jeszcze gorzej jest przy ul. Polickiej - i to po raz kolejny.

Czy w związku ze smogiem dzieci np. w przedszkolach nie powinny unikać wychodzenia na zewnątrz? Czy miasto powinno wydać odpowiednie zalecenie - pyta się nasza Słuchaczka. Naszym gościem była Paulina Łątka z biura prasowego szczecińskiego magistratu.

Nasza Słuchaczka twierdzi, że w szczecińskiej papugarni ptaki mają złe warunki - jest ciasno i dostają złe jedzenie. Czy tak jest rzeczywiście? Naszymi gośćmi byli Konrad Szulc pracownik pupagarni i Justyna Krawczyk prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej, która hoduje papugi od 23 lat.

22.02.2018

Miasto wyremontowało ulicę Spiską, jest nowa nawierzchnia i chodniki. Nasza Słuchaczka, która ma dom przy tej ulicy natomiast otrzymała pismo z magistratu, że w związku z zakończonym remontem i wzrostem wartości jej nieruchomości musi zapłacić 600 złotych. To tzw. opłata adiecencka. Co się z tym wiąże, kto musi ją płacić? Naszym gościem była Sylwia Cyza-Słomska ze szczecińskiego magistratu.

Złodzieje rozkręcili tory rewalskiej kolei wąskotorowej. Zginęły stalowe elementy m.in. śruby i podkładki z ponad półkilometrowego odcinka - mówił w naszej audycji prezes spółki Nadmorska Kolej Wąskotorowa Janusz Cetera.
- To jest tylko pierwszy punkt do katastrofy, do wykolejenia się pociągu. W pierwsze dni marca będziemy przewozić prawie 400 osób, jeździ drezyna, trwają prace naprawcze, wycinanie gałęzi. Tory są potrzebne, także po sezonie - podkreślił Cetera.

Straty to kilka tysięcy złotych. - To nie pierwsza tego typu kradzież - dodaje prezes Cetera. - To nasz problem. Przed dwoma laty, kiedy to były ogromne ilości, kilkanaście ton, gdzie był wywóz traktorami. Tak i w tym przypadku zgłosiliśmy to do Komendy Powiatowej w Gryficach, wówczas było bez efektu i na razie też nie było żadnego sygnału, żeby sprawcy zostali wykryci.

Nasi Słuchacze pytają o remonty dróg powiatowych pomiędzy krajową "trójką" przez Wierzchosław, a Zielonczynem oraz Kliniska Wielkie - Sowno. ta pierwsza jest świetną alternatywą w lecie do zatłoczonej "trójki". Naszym gościem była starosta goleniowski Tomasz Kulinicz.

Nasz Słuchacz próbował rozliczyć "PIT" przez internet, przez program "e-deklaracje". Wypełnił formularz, niestety gdy chciał go wysłać pojawił się komunikat, że będzie to możliwe dopiero po 15 marca. Dlaczego? O tym mówiła Małgorzata Brzoza, rzeczniczka Izby Administracji Krajowej w Szczecinie

21.02.2018

Nasz Słuchacz, pan Marek zastanawia się nad sensem ustawienia znaku obok wyjazdu ze szpitala przy ul. Arkońskiej...

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na auto zaparkowane na miejscu dla niepełnosprawnych przy ul. Wyszyńskiego. Przesłaliśmy do Straży Miejskiej. Przypominamy - parkowanie na takim miejscu bez uprawnień to mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Pocztowej 1A w Szczecinie od tygodnia nie mają gazu. Wielu lokatorów ogrzewa się właśnie dzięki piecom gazowym, nietrudno zgadnąć jaka temperatura panuje w mieszkaniach. Jak się okazuje pogotowie gazowe odcięło gaz w całym budynku ze względów bezpieczeństwa - w jednym z mieszkań komunalnych wykryto nielegalny pobór gazu. Naszym gościem była Magdalena Tyjewska, właścicielka firmy Estate, która zarządzą nieruchomością. Jak mówiła - trzeba było wykonać tymczasową instalację, właśnie trwa rozruch instalacji gazu.

Korzystający z Netto Areny skarżą się na opłaty na parkingu przy hali. Płacić trzeba nie tylko podczas koncertów ale i meczów sportowych. Dotyczy to także osób niepełnosprawnych. Dlaczego wprowadzono opłaty? O tym mówił Norbert Rokita, prezes spółki Arena Szczecin, która zarządza obiektem.

Władze Warszawy zniosły nakaz wyprowadzania psów na smyczy. Co o tym sądzą nasi Słuchacze? Większość dzwoniących jest przeciwna, byli wśród nich także posiadacze czworonogów. Naszymi gośćmi były rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach i zoopsycholog, instruktor szkolenia zwierząt Katarzyna Wawryniuk.

20.02.2018

Mieszkańcy bloku przy ulicy Wielkopolskiej w Szczecinie nie chcą, by w ich sąsiedztwie powstał kolejny. Protestujący uważają, że nowy budynek przesłoni im okna. Ponadto muszą usunąć garaże. Byliśmy na miejscu. Działkę pod budowę sprzedała spółdzielnia mieszkaniowa "Śródmieście" jednemu ze szczecińskich developerów.
Wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Zgodę na sprzedaż zaakceptowało walne zgromadzenie akcjonariuszy - mówił w naszej audycji prezes spółdzielni Marek Werbel. Budynek ma mieć pięć kondygnacji. Powstanie u zbiegu ulic Ślaskiej i Wielkopolskiej. Jak informuje szczeciński magistrat, inwestor spełnił wszystkie warunki i uzyskał pozwolenie na budowę.

Nasza Słuchaczka, pani Magdalena jest w ciąży. Skarży się, że na przyjęcie do szpitala na Pomorzanach trzeba czekać kilka godzin. O zasadach przyjęć mówiła rzeczniczka placówki Bogna Bartkiewicz.

Czy kontroler biletów komunikacji miejskiej może zatrzymać dowód "gapowicza"? O zasadach dot. kontroli mówiły Hanna Pieczyńska z ZDiTM i podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Nasza Słuchaczka, pani Lena z Międzyzdrojów miała bliskie spotkanie z dzikiem...

19.02.2018

Jeśli skorzystasz z parkingu Park&Ride przy ulicy Eskadrowej, za darmo przejedziesz komunikacją miejską. Taki pomysł mają władze Szczecina, by spopularyzować parkowanie w tym miejscu. A nie jest z tym najlepiej, dziś z 425 miejsc skorzystało ok. 30 kierowców. Jak to zmienić? O kilku pomysłach mówił zastępca Prezydenta Szczecina Marcin Pawlicki.

Grzyb, wilgoć i zimno - w takich warunkach mieszka nasza Słuchaczka, pani Małgorzata ze Złocieńca. Naszymi gośćmi byli pani Małgorzata i prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z Złocieńcu Andrzej Brzemiński.

16.02.2018

Starostwo w Stargardzie chce przekwalifikowania jeziora Wapnica z jeziora z wodami płynącymi na stojącymi. To umożliwi jego dzierżawę. Nie zgadza się z tym Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Naszym gościem był rzecznik RZGW Michał Kaczmarek.

W audycji powróciliśmy do tematu pustostanów, o których informowali nas nasi Słuchacze - m.in. u zbiegu Al. Boh. Warszawy o Żółkiewskiego. Naszym gościem był rzecznik Szczecina ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Szczecińskie podzamcze to jeden wielki parking - tak jest od wielu lat. Czy jest sposób na to by zrobić z tego miejsca reprezentacyjny fragment miasta, bez samochodów? Co stoi na przeszkodzie? Naszymi gośćmi byli przewodniczący komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska, radny PiS Marek Duklanowski oraz kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w UM Szczecin Marcin Charęza.

15.02.2018

Na terenie powiatu stargardzkiego jest kilkanaście wydzierżawionych jezior. Starosta przymierza się do dzierżawy kolejnych. Jakie niesie to ograniczenia dla korzystających z tych wód. Czy w sezonie można wchodzić na plaże, pływać łodzią czy kajakiem lub łowić ryby na dzierżawionych jeziorach? Naszym gościem była dyr. wydz. nieruchomości w Starostwie Powiatowym w Stargardzie Edyta Nowicka.

14.02.2018

Na szczecińskim Podzamczu piętrzą się sterty śmieci... Jak się okazało sprawy własnościowe dot. gruntów nie są uregulowane. Z kolei nasza Słuchaczka, pani Danuta zwróciła uwagę na uliczkę łączącą Walecznych z Turkusową. W obu tematach wypowiadała się rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

W internecie pojawiają się krytyczne informacje dot. działania miejskiego łowczego - m.in., że w niewłaściwy sposób pomógł sarnie potrąconej przez samochód albo strzela do młodych dzików na szczecińskim Osowie. Czy tak jest naprawdę, czy to nagonka konkurencji? Naszym gościem był Ryszard Czeraszkiewicz z firmy Wild Game, zajmującej się m.in. odławianiem dzikich zwierząt w Szczecinie.

Mieszkańcy m.in. Płoni skarżą się na niebezpieczne zachowania kierowców na skrzyżowaniach w tej dzielnicy, m.in. przejeżdżanie na czerwonym świetle. Wnioskowaliśmy o ustawienie w tym rejonie fotoradaru mówiła rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej policji w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona.

13.02.2018

Nasz stały Słuchacz, pan Ryszard z Płoni był na dworcu Szczecin - Dąbie i : "ujrzałem na peronach wymarzone windy!".
Oby więcej takich informacji.

W Policach jest jednak gorzej - pan Zbigniew zwrócił uwagę na olbrzymią wyrwę w chodniku w tzw. starych Policach. Jak pisze - jest ona od grudnia.

Nasza Słuchaczka chciała zarejestrować dziecko na wizytę w szpitalu w Zdrojach. Wybrała internet, czyli tzw. e-rejestrację. Tymczasem jak się okazało musiała i tak udać się do placówki osobiście by m.in. potwierdzić tożsamość. O zasadach dot. e-rejestracji mówiła rzeczniczka szpitala Magdalena Knop.

Nasz Słuchacz pyta, czy miasto planuje rozbudowę szkoły nr 48, przy ul. Czorsztyńskiej. Nie bez powodu: "szkoła ma ogromne problemy z ilością dzieci, już dzisiaj 7. klasy muszą kontynuować naukę w SP 21". Są plany rozbudowy - zapewniał w audycji Piotr Zieliński z biura prasowego magistratu.

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na teren po byłym warsztacie samochodowym u zbiegu ulic Piastów i Kordeckiego. Miejsce to upodobali sobie bezdomni, palą tam ogniska, jest niebezpiecznie. Naszym gościem była Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W audycji powróciliśmy do tematu mieszkańców kamienicy przy ul. Chmielewskiego, naszym gościem był rzecznik Szczecina ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

12.02.2018

Nasz Słuchacz pan Marcin interesuje się lapidarium przy ul. Ostrowskiej: "Od dewastacji cmentarza przez małoletnich minęło trochę czasu. Pytanie brzmi - jakie wobec nich zostały wyciągnięte konsekwencje i czy to tak trudno przysłać ekipę, która postawi z powrotem przewrócone granitowe nagrobki? ". Naszym gościem był Andrzej Kus z ZUK.

Od wielu lat kamienice u zbiegu Al. Bohaterów Warszawy i Żółkiewskiego w Szczecinie stoją puste i niszczeją. Czy miasto ma plany dot. tych nieruchomości? Naszym gościem był rzecznik Szczecina ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.
1234

FOTOGALERIA

23.02.2018
23.02.2018
23.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".