Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

19.02.2019

Naszemu Słuchaczowi, urodziły się bliźnięta. Poród przyjęto w szpitalu w Zdrojach. Niestety w placówce jest zakaz odwiedzin. Czy to konieczne - pyta się nasz Słuchacz. Naszym gościem był zastępca dyrektora ds. lecznictwa SPS ZOS "Zdroje" dr Paweł Gonerko.

Nasz Słuchacz wychowuje samotnie córkę, pracuje od niedawna i nie stać go na kredyt mieszkaniowy. By mieszkać na swoim złożył wniosek w programie szczecińskiego ZBiLKu "mieszkanie za remont". Niestety jego wniosek odrzucono, bo wynajmuje na wolnym rynku mieszkanie, dostał za to -20 punktów. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Dziś naszym gościem był Miejski Konserwator Zabytków. Michał Dębowski mówił o zniszczonym budynku przy ul. Waryńskiego i rozbiórce dworca Szczecin - Łękno.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

18.02.2019

Dziś coś z cyklu "mistrz parkowania"... Parking w Galaxy, właściciel auta był przywoływany przez obsługę centrum, ale chyba akurat był w tym czasie w kinie...

Mąż naszej Słuchaczki miał operacje, po ponad 2 tygodniowym pobycie w szpitalu został zawieziony tzw. transportem medycznym ze Szczecina do domu w Goleniowie. Niestety za tę usługę musiał zapłacić 250 złotych. Naszymi gośćmi byli rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziały NFZ Małgorzata Koszur, zastępca Komendanta ds. lecznictwa p.o. lek. Robert Salamon oraz współwłaściciel spółki Paramedic Przemysław Małecki.

Pan Tomasz starał się o "mieszkanie za remont". Nasz Słuchacz samotnie wychowuje córkę. Niestety za to, że wynajmuje mieszkanie na wolnym rynku dostał w ogólnej punktacji -20 punktów. Pan Tomasz był naszym gościem, jutro sprawę skomentuje m.in. rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Sporo mieszkań w szczecińskich kamienicach przeszło i przejdzie remont. Nasz Słuchacz zastanawia się, czy nie stworzyć centralnego magazynu lub placu, na który można by przywozić zabytkowe elementy wyposażenia takich mieszkań. Naszym gościem był zastępca wojewódzkiego konserwatora Zabytków Tomasz Wolender.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

15.02.2019

Napisała do nas pani Anna: " Prosimy o interwencję w sprawie suchych drzew przy ulicy Przestrzennej 9,10. Jest to ok. 15 drzew oznaczonych przez miasto i przeznaczonych do wycinki, ale dalej nic się w tym kierunku nie dzieje. 11 lutego jedno z nich przewróciło się - jak widać na filmie i całe szczęście, że nikomu nic się nie stało, a ruch był w tym czasie bardzo duży. Około trzech lat temu też przy Przestrzennej, spadająca gałąź topoli zabiła kobietę. " Naszym gościem był Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Giełda w Płoni przestaje istnieć, ostatnią handlową niedzielą będzie 17 marca. O sprawie poinformował nas nasz stały Słuchacz, pan Andrzej. Informacje potwierdzają przedstawiciele firmy Transcargo, która jest w właścicielem terenu. Spółka ma inne plany dot. zagospodarowania tego terenu, więcej informacji jednak mamy poznać w przyszłym tygodniu. Handel nie lubi próżni, giełda się odrodzi, pytanie jednak gdzie - uważa prezes Kupieckiej Izby Gospodarczej Pomorza Zachodniego Mirosław Wołosewicz. Jak poinformował nas kolejny gość, szczeciński radny Leszek Duklanowski z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska sprawa będzie tematem jednego z najbliższych posiedzeń komisji.

Oskarżony Dariusz R. musi wrócić do aresztu - zadecydował Sąd Apelacyjny w Szczecinie. Sędziowie tym samym przychylili się do zażalenia Prokuratury Okręgowej na decyzję Sądu Okręgowego - w ub. tygodniu uznali, że oskarżony będzie mógł wyjść na wolność jeśli wpłaci 25 tys. złotych. Naszym gościem był rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Otrzymaliśmy komentarz dot. sąsiedzkiego konfliktu mieszkańców jednego z domów na prawobrzeżu Szczecina... Oby tym razem tak się nie zakończyło.
Złamane drzewo przy ul. Przestrzennej, mat. pani Anna
Zaprasza Krzysztof Kukliński

14.02.2019

W audycji powróciliśmy do sprawy pana Adriana, mieszkańca gminy Chociwel, który ma problem z dowozem swojego niepełnosprawnego syna do szkoły. Naszym gościem był burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak.

W audycji powróciliśmy do sąsiedzkiego konfliktu mieszkańców jednego z domów na prawobrzeżu Szczecina. Naszymi gośćmi byli pani Agnieszka, pani Zdzisława oraz rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski.

Nasz stały Słuchacz będą w sądzie zwrócił uwagę, że na wokandach wywieszonych na korytarzu są dane oskarżonych i świadków, jak to ma się do przepisów RODO? Naszym gościem był rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Tomasz Szaj.
Zaprasza Janusz Wilczyński

13.02.2019

Po raz kolejny zdewastowano pomnik płk. Ryszarda Kuklińskiego. Wszystko jest przygotowane do zainstalowania monitoringu - brakuje jednak pieniędzy - mówił dziś w audycji rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus. Naszym gościem był także Henryk Michałowski z Polskiego Stowarzyszenia Patriotycznego "Kontra 2000" oraz .

Nasz Słuchacz narzeka, że wyrobienie Karty Dużej Rodziny czeka się nawet 3 miesiące. Naszym gościem był rzecznik MOPR w Szczecinie Maciej Homis.

To historia jak z wiersza Aleksandra Fredry "Paweł i Gaweł". W jednym domu na prawobrzeżu Szczecina mieszkają dwie rodziny, jedna na dole, druga na górze. Od wielu lat trwa konflikt pomiędzy nimi. W efekcie w budynku jest jedno przyłącze wody, z którego korzystają wszyscy. Rachunki jednak płaci tylko jedna rodzina, bo druga nie zgadza się na montaż dodatkowego licznika. Pat trwa 5 lat. Naszym gościem był rzecznik ZWiK w Szczecinie Tomasz Makowski.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

12.02.2019

W sklepie sieci Stokrotka waży się i płaci za towary wraz z opakowaniem - informuje nasz Słuchacz, pan Paweł. Mamy też inne spostrzeżenia. Naszym gościem była rzeczniczka Inspekcji Handlowej w Szczecinie Beata Manios.

Od 3 tygodnie w szpitalu w Szczecinie Zdrojach obowiązuje zakaz odwiedzin. Czy nie za długo, nowych przypadków odry już nie ma - pyta się nasz Słuchacz pan Roman. Naszym gościem byłą rzeczniczka SPS ZOZ "Zdroje" Magdalena Knop - jak mówiła szpital jest zamknięty nie tylko z powodu odry.

Trwa wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej i chodników w Wołczkowie. Część mieszkańców popiera inwestycje, uznając, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Część protestuje, uważając, że ekologia jest ważniejsza. Naszymi gośćmi były sołtys Wołczkowa Leokadia Rygielska, mieszkanka gminy Lidia Ordysińska i naczelnik Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie Powiatowym w Policach Magdalena Sochanowska.


Zaprasza Janusz Wilczyński

11.02.2019

Mamy finał sprawy auta w lasie w okolicach Skolwina (mówiliśmy o tym w ub. czwartek) - wraku już nie ma, o czym informuje nasz czujny Słuchacz.

Nasz Słuchacz, pan Adrian wychowuje niepełnosprawnego syna, mieszka w gm. Chociwel. Niestety dziecko nie ma zapewnionego dojazdu do szkoły w Stargardzie. Nasz Słuchacz był naszym gościem, czekamy na komentarz gminy.

Żona naszego Słuchacza dwa tygodnie temu w górach złamała nogę. Lekarz zalecił kontrolę po powrocie do Szczecina. Niestety, najbliższy wolny termin do ortopedy to koniec marca. Czy żona ma nosić gips 2 miesiące? - pyta się nasz Słuchacz. Naszym gościem była rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału NFZ Małgorzata Koszur.
Zaprasza Janusz Wilczyński

08.02.2019

Napisała do nas Słuchaczka z Pomorzan: " w ubiegłym roku zaczął powstawać park (i ku naszej uciesze powstał) i tak jak przewidywaliśmy, że będzie tam jedno wielkie błoto, a ścieżki które są z ubitego piachu zaczną rozmakać i tworzyć się kałuże. Czy naprawdę nie można było pomyśleć, że tak będzie?"

Nasz Słuchacz narzeka na to, że pociąg przejeżdżający przez przejazd przez miejscowość Sławociesze rzadziej to sygnalizuje. Z drugiej strony od dawna słyszymy narzekania naszych Słuchaczy, że pociągi nadużywają sygnałów. O zasadach obowiązujących podczas przejazdu pociągu mówił rzecznik spółki PKP PLK Mirosław Siemieniec.

W Stargardzie otwarto centrum przesiadkowe, tymczasem na przystankach w centrum miasta nadal panuje "wolna amerykanka", prywatni przewoźnicy zatrzymują się gdzie chcą i na jak długo chcą - uważa nasz Słuchacz. Czy tak jest rzeczywiście? Naszym gościem był prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie Jan Gumuła.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk

07.02.2019

Nasza Słuchaczka uważa, że ostatnia "biała sobota" była źle zorganizowana - brak było stosownych informacji na budynku, niektóre drzwi były zamknięte. Naszym gościem był kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii dr Mariusz Holicki.

Jest mały sukces - Straż Miejska znalazła uszkodzone auto w lesie w okolicach Skolwina, a także jego właściciela. Wrak będzie usunięty - mówiła rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Nasz Słuchacz kupił nowe auto, niestety miało mieć tzw. oświetlenie adaptacyjne, w rzeczywistości było "tradycyjne". Diler tłumaczył się źle przetłumaczoną dokumentacją. Naszym gościem był Łukasz Peryt z biura Miejskiego Rzecznika Konsumenta w Szczecinie.

Oskarżony Dariusz R. najprawdopodobniej wyjdzie na wolność - jeśli wpłaci 25 tys. złotych. Szkody jednak powstałe w wyniku jego działalności prokuratura określiła na ponad 4 mln. O sprawie mówiliśmy wczoraj. Naszym gościem był mecenas Andrzej Zajda.
Zaprasza Janusz Wilczyński

06.02.2019

Nasz Słuchacz miał nieszczęście podróżować w ub. piątek pociągiem relacji Szczecin - Kraków, już na starcie był opóźniony o 90 minut. Pociąg (zespół trakcyjny) typu "Flirt" po prostu się zepsuł, trzeba było podstawić nowy - tłumaczyła rzeczniczka spółki Intercity SA Agnieszka Serbeńska.

Pani Ryszarda od ponad roku ma zalewane mieszkanie i od roku walczy z administratorem budynku o remont. Nasza Słuchaczka była naszym gościem.

Ważą się losy przetargu na obsługę linii autobusowych kursujących pomiędzy Szczecinem a gminami Dobra i Kołbaskowo, a także linii nocnych. ZDiTM ogłosił już drugi przetarg - ponieważ na pierwszy zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta przewyższała budżet na to zadanie o 3 mln złotych. Teraz otwarto oferty drugiego przetargu. Naszym gościem była Hanna Pieczyńska z ZDiTM.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1234

FOTOGALERIA

19.02.2019
18.02.2019
15.02.2019
15.02.2019
12.02.2019
12.02.2019
13.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.