Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Nasz Słuchacz narzeka na utrudniony dostęp do biur obsługi spółki ENEA w Szczecinie - "z ulicy" ciężko się dostać. Naszym gościem była Berenika Ratajczak z biura prasowego spółki.

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na jego zdaniem utrudniające widoczność krzewy, rosnące przy drodze wjazdowej na A6 na węźle Radziszewo. Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Mateusz Grzeszczuk.

W audycji dokończyliśmy rozmowę z przewodniczącym Związku Zawodowego Tramwajarz Pracowników Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o. Andrzejem Cielasem - temat - oczywiście zarobki szczecińskich motorniczych.

Quady i crossowe motory rozjeżdżają Puszczę Wkrzańską - alarmuje pan Robert. Naszym gościem była nadkom. Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Czy jest szansa na zmianę zasad odbioru odpadów komunalnych w gminie Dobra? Kilka tygodni temu współwłaścicielka firmy Jumar Małgorzata Maruszewska powiedziała, że koszty zwiększenia częstotliwości odbioru nie byłyby zbyt duże. Pani Małgorzata była dziś naszym gościem.

Kilka pytań dot. dróg powiatu polickiego - m.in. czy jest szansa na budowę pobocza pomiędzy Warzymicami a Będargowem i jak wygląda sprawa wypłaty odszkodowań za uszkodzenia aut, spowodowane przez ubytki w jezdni. Naszym gościem był Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Tramwaje Szczecińskie szukają pracowników i kuszą zarobkami. Naszym gościem był przewodniczący Związku Zawodowego Tramwajarz Pracowników Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o. Andrzej Cielas.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Sprawa odbioru śmieci w gm. Dobra na razie nie będzie rozwiązana - nadal będzie "drożej i rzadziej". Naszym gościem był radny klubu Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra Paweł Malinowski.

Po wczorajszej audycji dot. dróg w Będargowie napisała do nas pani Małgorzata Klebańska, sołtys miejscowości Barnisław w gm. Kołbaskowo: "u nas również od wielu lat zabiegamy o chodniki (brak pobocza) - mamy dużą świetlicę w środku wsi, gdzie dzieci narażają życie, by się do niej dostać. Środkiem wsi przejeżdżają samochody ciężarowe niszcząc i tak szczątkową nawierzchnię oraz domy mieszkańców. Poniżej linki to filmów z interwencji w tej sprawie: https://www.facebook.com/goksirtv/videos/580837976628585". Pani Małgorzata była naszym gościem.

A propos dróg - w audycji poruszyliśmy też temat fatalnego stanu drogi prowadzącej do miejscowości Lipki w gm. Dolice. Naszym gościem był zastępca wójta gminy Czesław Kopacki.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
W audycji powróciliśmy do sprawy mieszkańców jednej z kamienic przy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie - klatka nie była od bardzo dawna remontowana, nie można tez wykupić tam mieszkań. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Mieszkańcy Warzymic i Będargowa narzekają na brak chodnika pomiędzy tymi miejscowościami - jest to o tyle istotne, że w pobliżu jest szkoła podstawowa, świetlica, cmentarz i kościół. Naszymi gośćmi byli sołtys Będargowa Małgorzata Rychel, sołtys Warzymic Marek Stożyńskioraz Starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Brakuje leku "trulicity", która jest stosowany w celu obniżenia poziomu cukru we krwi w cukrzycy typu 2 - alarmuje nasza Słuchaczka. Naszym gościem był prezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej Wojciech Chmielak.

Pasażerowie z gminy Dobra narzekają na kursowanie autobusów jeżdżących do Szczecina - albo się spóźniają albo nie przyjeżdżają w ogóle. Naszym gościem był radny klubu Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra Paweł Malinowski.

Szczecin przegrał kolejny proces z Grzegorzem Grucą dot. strefy płatnego parkowania - tym razem chodziło o oznakowanie Alei Jana Pawła II. Pan Grzegorz był naszym gościem.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Mieszkańcy okolic Druckiego - Lubeckiego w Szczecinie skarżą się od dłuższego czasu na uciążliwą ich zdaniem działalność sortowni Poczty Polskiej. Jakie działania może podjąć Inspektorat Ochrony Środowiska? Naszym gościem była naczelnik wydziału Inspekcji w WIOŚ w Szczecinie Karolina Kłobus.

Nasz Słuchacz kupił coś w Australii. Kurier zanim przekazał przesyłkę zażądał uregulowania podatku vat. Naszym goście była rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Dziki opanowują szczecińskie Pomorzany - alarmuje nasza Słuchaczka. Naszym gościem był pełniący obowiązki łowczego miejskiego Ryszard Czeraszkiewicz.

Nasz redakcyjny kolega Adam Wosik był dziś naszym gościem - mówił o utrudnieniach związanych z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Cukrowej.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
W audycji powrócimy do tematu zamknięcia dworca kolejowego w Białogardzie - naszym gościem będzie rzecznik PKP S.A. Michał Stilger.

Taka sytuacja może się zdarzyć każdemu - kolizja z samochodem zarejestrowanym w Ukrainie. Co wtedy? Naszym gościem była Agnieszka Dąbrowska z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Szczecińskie Rady Osiedla po raz kolejny nie otrzymały pieniędzy na swoją działalność - dostają tylko minimum obejmujące m.in. wypłaty diet. Naszym gośćmi byli przewodnicząca Rada Osiedla Międzyodrze Wyspa Pucka Elżbieta Flis oraz radny klubu PiS w Radzie Miasta Szczecina Krzysztof Romianowski, który w tej sprawie napisał interpelację.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Nasza Słuchaczka była w jednym z ośrodków Uzdrowiska Kołobrzeg. Podczas posiłku odmówiono jej udostępnienia.. octu. Naszym gościem była Agnieszka Brzezińska, odpowiedzialna za żywienie w uzdrowisku.

Stacja w Miedwiecku w gm. Kobylanka prawie gotowa - niestety brakuje dojścia na perony. Naszym gościem był Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dziś naszym gościem był pan Kacper - autor obszernego maila, ale i sytuacja była nietypowa: "3 marca spotkała mnie jak i innych podróżnych skandaliczna sytuacja.
W piątek w Kołobrzegu o godz 19:55 rozpocząłem podróż do Choszczna z przesiadkami w Białogardzie i Stargardzie. Po przybyciu na stację Białogard okazało się, że pociąg IC relacji Olsztyn-Szczecin opóźniony jest o 56 min, wcześniejszy tej samej relacji o 180min! Ostatecznie pociągi były opóźnione o ponad 220min. Najgorsze nastąpiło jednak o 22.00 - osoba podająca się za zarządcę dworca poinformowała, że pomieszczenie zostanie zamknięte o godz 22:30. Osoba ta nie legitymowała się żadnymi dokumentami, a sposób informowania i rozmowy z podróżnymi był skandaliczny! W obiekcie znajdowało się kilkanaście osób, które jak i ja oczekiwały na opóźniony pociąg i nie mogły kontynuować podroży. Najbliższe planowane pociągi pojawiały się na stacji dopiero ok 6 rano! Tak wiec jako posiadacz biletu na przejazd odmówiłem opuszczenia dworca, ponieważ zostałbym zmuszony to przebywania na zewnątrz ok. 8 godzin do najbliższego pociągu. Temperatury tej nocy osiągały wartość +2 stopni C. Wcześniej wspomniana osoba wezwała patrol policji, który wylegitymował mnie i zmusił do opuszczenia dworca. Gdy tylko drzwi dworca się zamknęły i "problem" z niewygodnym podróżnym zniknął, policjanci poinformowali mnie, że to nie ich sprawa, nie mają kompetencji i mam zgłaszać się do PKP. Po moich kilku pytaniach "co mam teraz zrobić?" policjanci wskazali mi bliżej nieokreślone miejsce (prosto i za biedronką skręci Pan w prawo) - będzie tam ogrzewalnia. Tak wiec o godz. 23 w obcym mieście zostałem odesłany w bliżej nieokreślone miejsce. Uważam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca! Zawiódł przewoźnik, zawiódł zarządca dworca, a na koniec i policja!". Zapytaliśmy spółki PKP o całą sytuację - czekamy na odpowiedź.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Trwa budowa pierwszego w Szczecinie parkingowca - powstanie on w kwartale pomiędzy ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego i Małkowskiego. O postępie prac mówił rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

A propos inwestycji - trwa projektowanie zachodniej obwodnicy Szczecina, pojawiają się jednak protesty m.in. dot. przebiegu obwodnicy Polic. Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Mateusz Grzeszczuk.

Dziś taki temat konsumencki: "kupiłem za 70 złotych na portalu Amazon elektroniczny tablet dla dziecka - tak przynajmniej myślałem. Niestety przyszła podświetlana plastikowa podkładka. Opis nie do końca był precyzyjny, być może ktoś automatycznie przetłumaczył, może coś źle doczytałem - trudno. Chciałem to odesłać, wygenerowałem etykietę zwrotną i okazało się, że sprzedawcą nie jest amazon tylko podmiot o nazwie Canyitar i muszę produkt odesłać do - adres na etykiecie bo ciężko przepisać. Oczywiście ponosząc koszt wysyłki do Chin. Chyba pogodzę się ze stratą 70 złotych ale potraktujcie tego maila jako ostrzeżenie dla innych". Naszym gościem była Longina Kaczmarek, Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Znamy więcej okoliczności dot. kradzieży osprzętu wind w kilku szczecińskich blokach. Sprawcy przyznali się do winy - mówiła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prok. Alicja Macugowska - Kyszka.

Kilka tematów ze Świnoujścia: czy oddanie do użytku tunelu opóźni się? Jak obecnie wygląda sprawa tzw. "kurtaxe", czyli dostępu do "infrastruktury turystycznej" po niemieckiej części wyspy Uznam? Naszym gościem był rzecznik Prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz.

Na poboczu S10 pomiędzy Szczecinem i Stargardem służby ustawiły nietypowe urządzenie. O co chodzi? To kontrola opłat "e-Toll" - wyjaśniała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.
123456