Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

22.08.2017

Pan Łukasz napisał o ulicy Potulickiej: " od kilku tygodni jeździmy po deskach i ostrych krawędziach wyciętego asfaltu. O niebezpiecznych mijankach, jakie wykonują niektórzy kierowcy nawet nie chcę pisać. Czy remonty w Szczecinie to zawsze musi być fuszerka i prowizorka? " Na ulicę Potulicką zwrócił uwagę także nasz stały Słuchacz Piotr Mościcki.
Galerie zdjęć oczywiście prezentujemy.

Z tematów drogowych - pan Jacek na ulicy Jackowskiego natknął się, jak to określił, na niespodziankę i nawet ją sfotografował: "taka sama, większa dziura jest przy ulicy Unii Lubelskiej naprzeciwko wjazdu do szpitala. Od kilku tygodni stoi przy niej pachołek. Ciekawe kto i kiedy się tym zajmie." Zajmie się ZDiTM, którego już powiadomiliśmy.

21.08.2017

Podwórko przy ulicy Włościańskiej powstało tylko po to by ładnie wyglądało - skarżą się mieszkańcy okolicznych domów. Regulamin przewiduje 12 zakazów, m.in. zakaz jeżdżenia na "rolkach" i hulajnogach. Dochodzi do sąsiedzkich sporów, bo część nie chce się stosować do obostrzeń. W audycji materiał reporterski Pauliny Zaremby. Naszym gościem był rzecznik Szczecina ds. mieszkalnictwa Marcin Nieradka.

Co dalej z terenem wokół grzybka przy ulicy Gdańskiej, na jakim etapie jest budowa Odra Park? Naszym gościem był dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Properity Patryk Litwiniuk.

18.08.2017

Wczoraj na taksówkę zaparkowaną na postoju przy ulicy Sikorskiego w Szczecinie przewróciło się drzewo. Kierowca był w środku, na szczęście zdążył uciec. Auto jednak jest zniszczone. Zakład Usług Komunalnych jest ubezpieczony od takich zdarzeń - informuje rzecznik ZUK Andrzej Kus.

Nasi Słuchacze skarżą się na fetor i ogólny bałagan przy ulicy Głowackiego 29-30. Janusz Wilczyński był na miejscu, wykonał kilka zdjęć, które publikujemy. Nieruchomość należy do TBS Prawobrzeże. Umowa z dzierżawcą kończy się we wrześniu, powstanie tam osiedle TBS - mówił rzecznik Szczecina ds. mieszkalnictwa Marcin Nieradka.

Koniec z nielegalnym postojem taksówek przy dworcu Szczecin Główny na parkingu "Kiss&ride". Miejsce to jednak upodobali sobie taksówkarze, którzy oczekiwali na klientów kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, blokując tym samym swobodny dojazd innym. Okazało się też, że policja i straż miejska niewiele mogą zrobić. Miasto nie ustawiło dodatkowego znaku "zakaz postoju", a sama tabliczka informacyjna nie dawała uprawnień do ukarania taksówkarzy. Znak B35 tam będzie poinformowała Magdalena Woźniak ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

17.08.2017

Nasz Słuchacz, mieszkaniec Szczecina został pogryziony przez rottweilera na ulicy 26 kwietnia. Właścicielka gdy to zobaczyła "oddaliła" się z miejsca zdarzenia, poszkodowany szuka świadków zdarzenia, sprawą zajmuje się policja. Naszymi gośćmi był poszkodowany oraz Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Kolejny etap konfliktu pomiędzy Świnoujściem a spółką UBB. Niemiecka firma złożyła zażalenie do prokuratury na działalność świnoujskiej Straży Miejskiej, która jej zdaniem bezprawnie blokowała wjazd do kurortu. Ma do tego prawo, poczekajmy na opinię prokuratury mówił na naszej antenie rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus.

16.08.2017

Sprawa konfliktu pomiędzy UBB a miastem Świnoujście wciąż wywołuje emocje i reakcje prawników. Coś nam mówi, że sprawa trafi do sądu. Dziś publikujemy część dokumentów przesłanych nam przez UBB. Ciekawa lektura...

Kolejny temat wywołujący emocje - psy na plaży - oto lista plaż przyjaznych tym czworonogom:
http://psipark.pl/psie-plaze/plaze-dla-psow-polska/

Pasażerowie tramwajów i autobusów narzekają na klimatyzację - albo jest za zimno al bo za gorąco. Naszym gościem był Szymon Wasilewski z ZDiTM.

Zanieczyszczone są wydmy, przejścia i sama plaża. Klienci plażowych dyskotek w Świnoujściu nagminnie wieczorami i w nocy korzystają z toalet pod chmurką. Rano okolice przypominają jedną wielką toaletę. Będziemy interweniować zapowiedziała na naszej antenie dyr. świnoujskiego OSiR "Wyspiarz" zarządzającego plażą Anną Kryszan.

14.08.2017

Park narodowy czy wybieg dla psów? Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz wprowadzania psów. A tymczasem... Poniżej zdjęcia z plaży w Wisełce wykonane 13 sierpnia br. Dyrektor WPN dr Wojciech Zyska zapowiada interwencje strażników parku.

Nasza Słuchaczka odebrała list polecony ze Szczecina. Mieszka w Policach. List szedł siedem dni, o czym świadczą pocztowe stemple. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? O przepisach dotyczących przesyłek poleconych mówi z-ca dyrektora Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej Janusz Bilicki.

W wypadkach od piątku do niedzieli zginęło 21 osób, a 386 zostało rannych. Musimy pamiętać, że to jeszcze nie koniec długiego weekendu. Dlaczego w letnie weekendy jest tak wiele wypadków? Rozmowa z Markiem Młodożeńcem, biegłym sądowym w dziedzinie techniki samochodowej i bezpieczeństwa ruchu.

11.08.2017

Z cyklu mistrz parkowania - tym razem przy ulicy Wszystkich Świętych o czym informuje pan Marek.

Inny czujny Słuchacz pan Piotr zwrócił uwagę na treść komunikatów wyświetlanych w tramwaju podczas TSR - m.in. o "świątecznej" choince. :) Za treści wyświetlane na tych ekranach odpowiada zewnętrzna firma, będzie interwencja - zapowiedział Szymon Wasilewski z ZDiTM.

Z kolei pan Maciej pyta się o zaawansowanie prac przy remoncie kładki nad ulicą Wyszyńskiego. Jak twierdzi nic się tam nie dzieje. Prace prowadzone są teraz w nocy tłumaczył Szymon Wasilewski.

Pan Arek opisał zdarzenie z 8 sierpnia: " Około godziny 20:00. Kierujący mercedesem nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Potulickiej i Sowińskiego i wymusił gwałtowne zbiegniecie z zebry babci pchającej wózek.Udało mi się sfotografować pojazd wraz z numerem rejestracyjnym ." Naszym gościem była podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej policji w Szczecinie.

Woliński Park Narodowy zdemontował uszkodzone przez sztormy zejście na plażę w Świętouściu w gminie Wolin. Mimo tego mieszkańcy i turyści z okolicznych miejscowości schodzą kilkunastometrową skarpą, narażając się na wypadki i mandaty nakładane przez straż Parku. Tymczasem na odbudowę nie ma pieniędzy. To być albo nie być dla wielu mieszkańców np. Kołczewa, którzy żyją z turystyki mówiła Maria Wilczek, wiceprezes Kołczewskiego Stowarzyszenia Aktywizacji Gminy Wolin.

10.08.2017

Rottweiler zaatakował 8-letniego chłopca na świnoujskiej plaży. Dziecko ma pogryzione ręce i nogę, a właścicielka czworonoga za brak dozoru nad psem oraz za... pobicie policjanta, stanie przed sądem.Zwierzę biegło przy brzegu, nagle w wodzie zobaczyło ponton z dwójką dzieci. Rottwelier podpłynął do nich i zaatakował, chłopiec ma pogryzione dwie ręce i podudzie - relacjonował na naszej antenie Rafał Michniewicz, wujek chłopca.
Gdy właścicielka psa zobaczyła co się stało zaczęła uciekać. Na miejsce wezwano patrol policji, kobieta nie chciała powiedzieć czy pies był szczepiony, w rezultacie doszło do przepychanek.
Okazało się, że kobieta miała pod opieką jeszcze jednego rottweilera.
- Była w towarzystwie swojej 76-letniej matki, obie kobiety zachowywały się arogancko, czuć od nich było woń alkoholu - mówiła rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu asp. sztab. Beata Olszewska.
Policjanci ustalili, że psy były zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Kobiety zaś podczas interwencji naruszyły nietykalność funkcjonariuszy i grozi im za to do 3 lat więzienia. Ponadto właścicielka psa odpowie za niedopilnowanie zwierzęcia.

Toalety przy portowym parkingu przy ulicy Hryniewieckiego w Szczecinie są zdewastowane, brakuje ciepłej wody - skarżą się kierowcy ciężarówek. Inwestycja obejmująca budowę 5 parkingów w portach w Szczecinie i Świnoujściu kosztowała 50 mln zł, mamy przypadki wandalizmu, kradzione są sedesy i armatura przyznała na naszej antenie rzeczniczka Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Monika Woźniak - Lewandowska.

09.08.2017

Napisał do nas pan Grzegorz: "Na ul. Floriana Krygiera parę metrów przed przestankiem 'Tor
regatowy' jadąc od strony Dziewoklicza w krzakach leży samochód, leży tam już bardzo długo ok. 3 tygodni. Zdjęcia, które przesyłam w załączniku są z 2 sierpnia, obecnie samochód już leży na boku."
Sprawą zainteresowaliśmy policję.

Z kolei pan Janusz interweniuje w sprawie placu zabaw przy ul. Dąbrówki - w skrócie jest cały zarośnięty, co udokumentował zdjęciami. Po szybkiej interwencji jest efekt - właśnie trwa koszenie.

Było słychać Andree Bocelliego czy nie było - to pytanie cały czas budzi emocje naszych Słuchaczy. Dziś rozwialiśmy wszystkie wątpliwości, dzięki rozmowie z akustykiem odpowiedzialnym za nagłośnienie koncertu Jerzym Kubiakiem.

08.08.2017

Widzowie finału regat The Tall Ships Races próbowali na teren imprezy wnieść kastet, paralizator, broń śrutową, a nawet miecz samurajski. Mimo tego było bezpiecznie - policja ocenia bezpieczeństwo podczas "tolszipów".
Funkcjonariusze wylegitymowali 8 tys osób, a w tzw. punktach przesiewowych skontrolowaliśmy ponad 33 tys. widzów - powiedział w audycji "Czas reakcji" rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie kom. Przemysław Kimon.

- Podczas tych kontroli rzeczywiście były efekty, m.in. zatrzymaliśmy człowieka, który próbował wnieść broń śrutową - poinformował komisarz Przemysław Kimon.

Za wniesienie broni na imprezę masową grozi kara grzywny lub więzienia do 5 lat. Podjęliśmy także 2800 interwencji dotyczących wykroczeń kierowców - dodaje Przemysław Kimon.
- To problem tkwiący nie w służbach, a tkwiący w kierowcach: wszyscy chcemy być jak najbliżej, chcemy wjechać "do dużego pokoju" - analizował kom. Kimon.
W poniedziałek policki funkcjonariusz spacerując po południu (po służbie) Aleją Wojska Polskiego zatrzymał mężczyznę, który najpierw wybił szybę w mercedesie na szwedzkich numerach rejestracyjnych, a potem ukradł torebkę z siedzenia. Sprawca był nietrzeźwy, stanie przed sądem.
1234567

FOTOGALERIA

22.08.2017
22.08.2017
22.08.2017
22.08.2017
22.08.2017
21.08.2017
21.08.2017
18.08.2017
18.08.2017
18.08.2017
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".