Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

16.03.2018

To skomplikowana, drogowa zagadka - jak jechać w okolicach wjazdu na Trasę Zamkową. O co chodzi? Polecamy film od naszego Słuchacza, pana Grzegorza.

Nasza Słuchaczka przesłała zdjęcia drogi w Ładzinie w gm. Wolin.

W temacie świetlówek - nasz Słuchacz, pan Łukasz wysłał nam zdjęcie pojemnika na świetlówki w sieci Biedronka.

Nasz Słuchacz, pan Tomasz zwrócił uwagę na wypadki na skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej i E. Plater: "dlaczego pomimo tak standardowego skrzyżowania jest tam tyle kolizji? Parę lat temu zjeżdżając z ulicy Gontyny od Galaxy w stronę Polic, mogliśmy napotkać na fotoradar. Kilka lat temu został zlikwidowany. Czy nie można go przywrócić lub zaproponować inne alternatywne rozwiązania ograniczające prędkość? Strach być pieszym na tym skrzyżowaniu."

Picie alkoholu w tramwajach i autobusach to już prawdziwa plaga - informują nas nasi Słuchacze. Najczęściej miłośnicy procentów siadają na końcu pojazdu z puszką piwa, za nic mając pasażerów, kamery i ustawę o wychowaniu w trzeźwości oraz ewentualne kary za picie w miejscu publicznym. Czy jest na to sposób ? Naszym gościem była rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Nasz Słuchacz otrzymał pismo od zarządcy, dot. opłat za korespondencje. Kopia poniżej. Pan Łukasz był naszym gościem.

Czy w Kliniskach Wielkich będą wiaty, czy będzie remont drogi do Tarnowca w gm. Goleniów? O tym mówił zastępca burmistrza Henryk Zajko.

15.03.2018

Nasz Słuchacz, pan Adam musi przejść operację oka. Najbliższy wolny termin to listopad. Zabieg można byłoby wykonać wcześniej, ale często pacjenci, którzy długo czekają w kolejce, na umówione terminy się nie stawiają. Lekarze mają wolne, a sprzęt stoi nieużywany. Czy rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie symbolicznych kar za nie stawienie się w umówionym? M.in. o tym mówili nasi goście - rzeczniczka Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ Małgorzata Koszur i lekarz kierujący w II Klinice Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie, konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki prof. dr hab. n. med. Wojciech Lubiński.

Dlaczego wypożyczając miejski rower trzeba często się siłować, przechodnie myślą, że to akt wandalizmu - zastanawia się nasza Słuchaczka. Naszym gościem był rzecznik spółki NiOL, która zarządza Bike-S Wojciech Jachim.

Do 28 lutego Poczta Polska miała dostarczyć szczecinianom decyzje dot. podatku od nieruchomości. Nie wszyscy jednak te dokumenty otrzymali. Naszym gościem był Dariusz Sadowski z biura prasowego UM w Szczecinie.

Kończymy temat jeziora w Wapnicy w gm. Suchań - Starostwo Powiatowe w Stargardzie nie będzie odwoływać się od decyzji Zachodniopomorskiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i akwen będzie mieć "wody płynące". Naszym gościem była dyr. wydz. nieruchomości w Starostwie Edyta Nowicka.

14.03.2018

Nasz Słuchacz, pan Marcin zwrócił uwagę na podnośniki w Mierzynie, przy krajowej "10", tam: " ma siedzibę firma zajmująca się wynajmem różnych podnośników. Myślę, że w ramach reklamy niektóre urządzenia są ciągle rozłożone na swoją maksymalną wysokość. Miało to miejsce także podczas jesiennych, naprawdę silnych wichur. Gdyby taki podnośnik się przewrócił w stronę ulicy, spokojnie sięgnął by drogi, nie mówiąc o chodniku. Czy to legalne?"

Rozwikłaliśmy zagadkę dot. budek dla ptaków, przymocowanych do ściany jednego z bloków w Gryfinie. Naszym gościem był Edward Duda z TBS w Gryfinie.

W audycji mówiliśmy o kolejnej "tajemniczej" sprawie - dlaczego przy rozmowach międzynarodowych zdarza się, że słyszymy swojego rozmówcę jeszcze raz - tak jak był był odtworzony "z taśmy"? Naszym gościem była Maria Piechocka z biura prasowego sieci Orange.

Kierowcy na A6 stoją w korkach, na placu budowy niewiele się dzieje - informują nas nasi Słuchacze. Czy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, czy drogowcy zdążą przed sezonem z budową jezdni? Wszystko idzie zgodnie z planem - zapewniał Dyrektor Kontraktu S3/A6 w firmie Energopol Szczecin S.A. Robert Piątek.

13.03.2018

Wielu mieszkańców mniejszych miejscowości chciałoby zastąpić piece węglowe gazem. Brakuje jednak instalacji. Jakie warunki muszą być spełnione by Polska Spółka Gazownictwa wybudowała odpowiednią sieć? Naszymi gośćmi byli wójt gminy Karnice, gdzie mieszkańcy od wielu lat czekają na przyłącze do sieci gazowej oraz rzecznik Polskiej Spółki Gazowniczej Artur Michniewicz.

Nasz Słuchacz pan Henryk zwrócił uwagę na świetlówki, które ktoś wyrzucił przy garażach na ulicy Kazimierza Królewicza. To odpad niebezpieczny, na pewno to sprawdzimy - zapewniała rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Meteorologowie zadecydują czy ZDiTM zgodzi się na przedłużenie remontu pętli na szczecińskich Gumieńcach. Wykonawca wystąpił o kolejny, czwarty już termin zakończenia prac - tłumaczył się złymi warunkami pogodowymi.
Początkowo prace miały zakończyć się w listopadzie ub. orku, kolejnym terminem był styczeń, potem 8 marca. Teraz wykonawca chce kolejnych 43 dni. Jak mówi Hanna Pieczyńska będzie zgoda, jeśli dane meteorologiczne np. o ujemnych temperaturach będą zgadzały się z dokumentacją wykonawcy, m.in wpisami kierownika budowy. Inwestycja kosztuje ok. 4 mln złotych, za te pieniądze ma być m.in. przebudowana droga oraz przystanki.

12.03.2018

Nas Słuchacz z Gryfina zwrócił uwagę na budki dla ptaków w nietypowym miejscu. Szukamy - kto jest zarządcą budynku...

Nasz Słuchacz ze Szczecina chciał przerejestrować auto. W ub. tygodniu jednak zabrakło wolnych numerków - w tajemnicy jednak poradzono mu, żeby zrobił to przez internet, po północy, w nocy w niedzieli na poniedziałek. Nasz Słuchacz uzbroił się w kubek kawy, komputer i postanowił poczekać do 24tej. Naszym gościem był zastępca dyr. BOI w Szczecinie Piotr Gonerko.

Nasz Słuchacz twierdzi, że z kominów elektrowni na Pomorzanach w dzień wydobywa się biały dym, gdy się ściemni, dym robi się ciemno szary. Elektrownia objęta jest monitoringiem dot. emisji zanieczyszczeń - zapewniał wojewódzki inspektor ochrony środowiska Andrzej Miluch.

09.03.2018

Nasi Słuchacze m.in. w Płoni, Śmierdnicy i os. Kasztanowego narzekają na działalność poczty - brakuje listonoszy, często przesyłki trzeba odbierać osobiście w placówce, a tam są spore kolejki. Naszym gościem była rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie są nieuprzejmi, stresują zdających i oblewają za drobnostki, nic dziwnego, że jest tak niska zdawalność - twierdzi nasza Słuchaczka. Z takimi zarzutami nie zgadzają się egzaminatorzy szczecińskiego Ośrodka. Jakie najczęściej błędy popełniają zdający, jaka jest zdawalność? Naszym gościem była egzaminator nadzorujący WORD w Szczecinie Wioletta Myszkowska.

Nasz Słuchacz z Polic zastanawia się, czy gmina dofinansowuje mieszkańcom wymianę pieców węglowych. Tak, do 3 tysięcy - o szczegółach mówił zastępca burmistrza miasta Maciej Greinert.

08.03.2018

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na "wolną amerykankę" przy szpitalu na Pomorzanach, udokumentowaną zdjęciami. Czekamy na komentarz.

Pan Jacek ze Świnoujścia kupił 9 lat temu mieszkanie od dewelopera. Niestety nie może wyegzekwować napraw gwarancyjnych - w efekcie mieszkanie wygląda tak jak na zdjęciach. Nasz Słuchacz był naszym gościem.

Mieszkańcy Cerkwicy od wielu lat nie mogą doprosić się gazu. Naszymi gośćmi byli rady Gminy Karnice Stanisław Wolski i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle" w Cerkwicy Andrzej Dzieża.

Nasz Słuchacz twierdzi, że z kominów elektrowni na Pomorzanach w dzień wydobywa się biały dym, gdy się ściemni, dym robi się ciemno szary. Czy elektrownia w nocy stosuje inne paliwo, jakie normy to określają? Mówił o tym dyr. techn. Zespołu Elektrociepłowni Dolna Odra Jacek Śniegowski.

07.03.2018

Stara dziesiątka przebiegająca przez gminę Kobylanką jest w fatalnym stanie - garby, koleiny, dziury, a codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące kierowców. Jak się okazuje do odcinka pomiędzy Kobylanką a Zieleniewem nikt się nie chce przyznać - gmina oddała drogę Starostwu, to oddało to gminie. W efekcie sprawa trafiła do sądu administracyjnego. Naszymi gośćmi byli wicestarosta Powiatu Stargardzkiego Waldemar Gil i wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek.

W audycji pytaliśmy też o remont nadmorskiej "102" - czy będzie gotowa do sezonu oraz w Tanowie - tam jest problem w tym, że najpierw trzeba wykonać kanalizację, a za to odpowiada gmina. Naszymi gośćmi byli dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Marek Żuber oraz dyr. ds. technicznych ZWiK w Policach Krzysztof Freitag.

06.03.2018

Napisał do nas Słuchacz: " 3 marca na terenie wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Ściegiennego 7/7a w Szczecinie zaparkował pojazd w miejscu oznaczonym kopertą - zakaz parkowania, a jednocześnie zablokował wyjazd innym pojazdom znajdującym się na parkingu. W celu uzyskania pomocy w udrożnieniu przejazdu mieszkańcy zwrócili się o pomoc do Straży Miejskiej oraz Policji. Odmówiono przyjazdu." Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Smog utrzymuje się od wczoraj nad Szczecinem. Stacje Inspekcji Ochrony Środowiska określają teraz stan powietrza jako zły, średnioroczne normy pyłu PM 2,5 przekroczone są czterokrotnie. Nie lepiej jest w sąsiednich gminach, m.in. w Dobrej czy Kołbaskowie, gdzie wielu mieszkańców ogrzewa domy paląc węglem. Czy samorządy te dotują wymianę pieców na bardziej ekologiczne? Przygotowujemy się do programu - zapewniał rzecznik Starostwa Powiatowego w Policach Mateusz Frąckowiak.

Wczoraj sygnalizowaliśmy temat śmieci na Dziewokliczu, mamy też zdjęcia. Będzie interwencja - zapewniał rzecznik ZUK w Szczecinie Andrzej Kus.

Czy osoba, która ma meldunek w innym mieście, ale od kilkunastu lat przebywa w Szczecinie może skorzystać z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie? Naszym gościem był rzecznik MOPR Maciej Homis.

05.03.2018

Nasza Słuchaczka rok temu zapisała się na wizytę u endokrynologa w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Tuż przed wizytą przedstawiciel placówki poinformował, że do niej nie dojdzie, ponieważ brakuje lekarzy - 5 specjalistów nie przedłużyło umowy. Naszym gościem była rzeczniczka szpitala Natalia Andruczyk.

Po kilku dniach oczekiwania mamy odpowiedź z sieci Lidl w sprawie tłustej szynki. O normach czy przeprosinach nie ma mowy, ważne że jest zapewnienie producenta..

Nasz Słuchacz, pan Łukasz wybrał się na plażę na Dziewokliczu. Niestety to co zobaczył nie wygląda dobrze.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Rayskiego 21 skarżą się na uciążliwego sąsiada. Mężczyzna ma sądowy nakaz eksmisji do lokalu socjalnego, mimo tego organizuje imprezy, grozi pobiciem. Sprawę sprawdza rzecznik Szczecina ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek oraz przedstawiciel zarządcy, spółki ZAN 944 Paulina Wołkowska.

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie dopiął swego - Starostwo w Stargardzie najprawdopodobniej nie przekształci statusu jeziora Wapnica - nadal będzie akwenem z wodami płynącymi, a nie stojącymi. To umożliwiłoby np. dzierżawę lub nawet sprzedaż jeziora. Naszym gościem był rzecznik Zarządu Michał Kaczmarek.

Nasz Słuchacz (oby więcej takich) zarejestrował odbiorniki radiowy i telewizyjny na poczcie. Chciał oczywiście płacić abonament. Coś jednak poszło nie tak, w efekcie nasz Słuchacz miał dwa konta i dwie płatności. Naszym gościem była rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Niektórzy mieszkańcy gm. Maszewo wylewają szambo na pole lub do rowu, celowo uszkadzają szamba by część nieczystości wpływała do gleby. Czy gmina to kontroluje? Naszym gościem była Agnieszka Lech z Urzędu.

123456

FOTOGALERIA

16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
14.03.2018
13.03.2018
13.03.2018
13.03.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".