Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

22.01.2019

Na szczecińskim Skolwinie w ostatnim czasie było kilka włamań, mieszkańcy zaczęli obawiać się o swoje bezpieczeństwo. W ub. tygodniu policja zorganizowała otwarte spotkanie. Zatrzymaliśmy 4 młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie co najmniej 3 włamań na Skolwinie, a także kilku na Pogodnie - mówiła dziś w audycji nadkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Anna Gembala dodała, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Wczoraj rozmawialiśmy o śmieciach w różnych częściach miasta - dziś kolejny odcinek cyklu - tym razem pan Łukasz informuje o śmieciach przy ulicy Willowej 20. Będą interwencje - zapowiedziała rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie. Joanna Wojtach mówiła też o procedurach dot. ukarania np. źle parkujących kierowców - samo zdjęcie niestety nie wystarczy, trzeba być świadkiem.

Nasz Słuchacz przechodzi chemioterapię w szpitalu przy Unii Lubelskiej, jest tam codziennie przez trzy dni. Za każdym razem musi się jednak rejestrować, co może potrwać nawet 2 godziny. Naszym gościem była rzeczniczka placówki dr Joanna Woźnicka.

21.01.2019

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego unieważnił przetarg na obsługę linii autobusowych kursujących pomiędzy Szczecinem, a gminami Dobra i Kołbaskowo, a także linii nocnych. Powód? Wpłynęła tylko jedna oferta, która o 3 mln przewyższała kwotę jaką Zarząd chciał na to przeznaczyć. Będzie nowy przetarg - poinformowała Hanna Pieczyńska. Rzeczniczka ZDiTM mówiła też o przejazdach tramwajowych - będzie remont przejazdu przez Pl. Szarych Szeregów.

Na Podzamczu bez zmian - kierowcy parkują gdzie są o czym informują nasi Słuchacze...

Nasza Słuchaczka pani Justyna uwieczniła kilka "wizytówek" Szczecina, m.in. przy siedzibie ZBiLK na ul. Kadłubka oraz przy ul. Św. Barbary.

A propos śmieci - nieciekawie jest także - jak informuje nasz Słuchacz, pan Michał "za oczyszczalnią ścieków w Zdrojach, na samym końcu ul. Łozowej".

W audycji powróciliśmy do sprawy sąsiada naszego Słuchacza, który organizuje głośne imprezy. Naszym gościem była podkom. Anna Gembala z komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Kolejne podejrzenia zachorowań na odrę, m.in. w Stargardzie. Naszym gościem była rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Pojazdy MPO w poniedziałki rano blokują i tak zakorkowaną ulicę Batalionów Chłopskim. Zastanowimy się nad zmianami godzin opróżniania pojemników na tej ulicy - mówił prezes spółki Karol Walkowiak.

18.01.2019

Przypadek odry w Świnoujściu. Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy - poinformował nas Słuchacz, pan Adam. Wszystkie procedury zostały zachowane, nie było potrzeby hospitalizacji - zapewniała dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu.
Z kolei jak poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Małgorzata Kapłan od początku roku w naszym województwie stwierdzono 13 podejrzeń odry i jedno zachorowanie.

Słupki ograniczające parkowanie zamontowane na niedawno wyremontowanej ulicy Bogusława nie są w najlepszym stanie - zauważył nasz stały Słuchacz, pan Mariusz... Będą poprawione - zapewniała Hanna Pieczyńska z ZDiTM. Rzeczniczka zarządu mówiła też, czy jezdnia na torowiskach m.in. na Placu Sprzymierzonych (gdzie można zgubić podwozie) będzie poprawiona oraz kiedy będą komunikaty głosowe w tramwajach "Swing".

Nasz Słuchacz otrzymał fakturę, papierową - na 6 groszy... Ile kosztuje wysyłka i papier? Takie pytanie retoryczne...

naszym gościem była dziś nasz Słuchacz, mieszkający na os. Bukowym, który ma problem z sąsiadem. Mężczyzna hałasuje w dzień i w nocy, grozi naszemu Słuchaczowi. Naszym gościem był także kierownik administracji Os. Bukowe w SM Dąb Krzysztof Wierzba.

17.01.2019

Nasza Słuchaczka, pani Katarzyna jak twierdzi najechała swoim autem na metalowy przedmiot na remontowanych węźle Kijewo. GDDKiA przerzuca odpowiedzialność na wykonawcę robót, ten sprawę analizuje. Naprawa ma kosztować ponad 50 tys. złotych. Pani Katarzyna była naszym gościem.

Straż Miejska wzięła się za nieprawidłowo zaparkowane samochody na szczecińskim Podzamczu, sporo pracy ma też laweta. Efekt? Od poniedziałku strażnicy nałożyli 116 mandatów i założyli 109 blokad, 11 źle zaparkowanych aut odholowano. O problemie z parkowaniem w tym rejonie i zamienieniu reprezentacyjnego miejsca w parking mówiliśmy od wielu lat. Czy akcja ta przyniesie rezultaty? Naszym gościem była rzeczniczka Straży Joanna Wojtach.

16.01.2019

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Szczecinie chciałaby wydzierżawić budynek po likwidowanym zespole szkół przy ulicy Budziszyńskiej na Pomorzanach. Pomysł ten poparła rada osiedla, miejscy radni są jednak podzieleni, przeciwnicy uważają, że na zagospodarowanie nieruchomości powinien być ogłoszony konkurs, np. można by ją przekształcić w DPS. Naszymi gośćmi były radna PiS, członek komisji edukacji w szczecińskiej Radzie Miasta Stefania Biernat oraz dyrektorka placówki Dorota Bednarek.

Nasza Słuchaczka, pani Alicja właśnie podróżuje pociągiem relacji Praga - Ostrawa, obsługiwanym przez czeską kolej - zaznacza, że to nie pendolino. Zrobiła zdjęcie ubikacji. Co tu dużo komentować...

To już powoli serial - kolejne utrudnienia na węźle Kijewo, wprawdzie drogowcy uruchomili dwa pasy wyjazdowe ze Szczecina, ale kosztem wjazdowego. Na wjeździe do miasta jest teraz jeden pas, tworzą się korki - ale mniejsze niż w poniedziałek, sytuacja taka i łatanie dziur ma się zakończyć jutro - informuje GDDKiA.

Temat NFZ i stomatologia wciąż jest aktualny - nasza Słuchaczka chciała skorzystać z usług dofinansowanych przez Fundusz - niestety stomatolog poinformował, że "skończyły się punkty". Naszym gościem była rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału NFZ Małgorzata Koszur.

Sporo w ostatnim czasie mówi się o zwolnieniach lekarskich nauczycieli. Władze Szczecina mówiły o kontroli tych zwolnień. Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego oddziału ZUS Karol Jagielski.

15.01.2019

Na ulicy Poniatowskiego w Szczecinie chodniki od posesji oddzielone są pasem zieleni - wtedy odśnieżanie należy do obowiązków miasta - mówiła rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Jest mały sukces - światła na terenie budowy hali już nie oślepiają kierowców jadących A6 w pobliżu węzła Dąbie - o czym informuje nasz Słuchacz pan Arek.

Czy dziś na węźle Kijewo, na nitce wyjazdowej ze Szczecina na kierowców znowu będzie czekać "drogowy armagedon"? Na razie są rozrzucone separatory.. Rzecznik Matuesz Grzeszczuk zapewnił, że będzie zmiana organizacji ruchu w tym rejonie i będą po dwa pasy jezdni w każdą stronę.

W jaki sposób sieci kin ustalają repertuar, jaki film i w który mieście jest wyświetlany? Naszym gościem była rzeczniczka sieci kin z grupy Multikino Róża Adamcio.

Amalgamatowe wypełnienia zębów są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, inne już nie. Często jednak dentyści pobierają dodatkową opłatę za lepszą plombę. Czy to zgodne z prawem? Dlaczego nadal stosuje się wypełnienia zawierające związki rtęci? Naszym gościem była dr n. med. Agnieszka Ruchała - Tyszler, przewodnicząca Komisji Stomatologicznej Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

14.01.2019

W piątek wieczorem w Skolwinie odbędzie się otwarte spotkanie z udziałem m.in. policji nt. bezpieczeństwa w dzielnicy. Naszym gościem była radna klubu Bezpartyjni i przew. Rady Osiedla Skolwin Renata Łażewska.

Szczeciński przedsiębiorca Dariusz R. który miał oszukać kilkadziesiąt osób czeka w areszcie na proces. Co jednak pieniędzmi, które pobrał jako zaliczki, a których nie oddał? Jaka jest szansa, na to by je odzyskać, czy poszkodowani mogą wystąpić w procesie karnym w roli oskarżyciela posiłkowego? Naszym gościem był rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Tomasz Szaj.

Jeden pas jezdni przy wyjeździe ze Szczecina na węźle Kijewo jest zamknięty. Tworzą się korki. Utrudnienia potrwają do jutra, spółka wykonująca prace będzie łatać dziury i wyrwy mówił Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA.

W większości szczecińskich (i nie tylko) szkół nie ma dziś zajęć dydaktycznych. Naszym gościem była dyr. Wydz. Oświaty w UM Szczecin Lidia Rogaś. Jak mówiła: - Szkoły robią wszystko, żeby najważniejsze lekcje się odbywały. Są takie przypadki, że w miarę możliwości - na przykład dla starszych klas - prowadzone są lekcje z wiodących przedmiotów; j. polskiego czy matematyki, bo wiadomo, że te dzieci będą musiały zdawać egzamin

11.01.2019

Dziś na polską premierę bardzo dobrze oceniany film "Vice", niestety nie w Szczecinie. W poniedziałek będzie gościć rzeczniczkę sieci kin Multikino, dziś natomiast na temat kryteriów jakimi kierują się dystrybutorzy rozmawialiśmy z dziennikarzem filmowym Krzysztofem Spórem.

Sporo zmian weszło w życie w tym roku dot. rozliczania się z fiskusem. O szczegółach mówiła rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

10.01.2019

Szczeciński sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla Dariusza R., przedsiębiorcy który miał oszukać kilkanaście osób obiecując adaptacje strychów. O sprawie mówiliśmy wielokrotnie. Naszym gościem była rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska - Sochalska.

Parking przy przychodni na ulicy Dąbrowskiego w Świnoujściu zamienił się w jezioro - o czym informuje jeden z mieszkańców kurortu.

Przy krajowej "6", przy wjeździe do Szczecina od kilku dni stoi wrak samochodu. Jak informuje rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach, auto to jest po dachowaniu, właściciel zobowiązał się, że je usunie.

Nasz stały Słuchacz, pan Marek poinformował nas o kradzieży wieńców na cmentarzu. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Prąd kosztuje ok. 1 zł za kWh, tymczasem na marinie przy szczecińskiej Łasztowni 2 zł, tymczasem przystań nie jest przedsiębiorstwem energetycznym - zauważa pan Jan. Naszym gościem była Celina Wołosz, rzeczniczka miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

09.01.2019

Temat przekształcenia użytkowania wieczystego we własność wciąż wywołuje sporo komentarzy i pytań. Naszym gościem był były radny szczecińskiej Rady Miasta Marek Duklanowski.

Nasz Słuchacz ze Świnoujścia wykonał badanie tomografem, niestety po wynik musi przyjechać osobiście. Zaproponował, że kupi np. kopertę i znaczek. Niestety takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Te zasady mają się zmienić - mówiła rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Natalia Andruczyk.

Sporo rzeczy widzieliśmy ale czegoś takiego nie.. Dwa jelenie biegały dziś koło południa ulicami Stargardu. Na gorąco łączyliśmy się z komendantem Straży Miejskiej w Stargardzie Wiesławem Dubijem.
12

FOTOGALERIA

22.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
18.01.2019
18.01.2019
18.01.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.