Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM - 2017

07.06.2017

5 godzin i 12 minut - tyle zajmie nam dziś przejazd pociągiem ze Szczecina do Warszawy. Za tydzień - godzinę dłużej. Dlaczego? W niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy, wtedy też rozpocznie się modernizacja trasy Warszawa - Poznań.
60 km odcinek pomiędzy Koninem a Podstolicami w pobliżu Wrześni będzie całkowicie zamknięty - mówił Karol Jakubowski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

06.06.2017

Samochód nauki jazdy powinien służyć przykładem, tymczasem jest inaczej - pokazuje to filmik. Nakręcono go 28 maja, przy ulicy Komuny Paryskiej.
Jak tłumaczy właściciel Nauki Jazdy Mars Jacek Skraburski było to w niedzielę, podczas minimalnego ruchu pieszego. Kierujący pojazdem musiał wynieść ze szkoły ciężki, bo kineskopowy 32 calowy telewizor. I najprościej było po prostu podjechać pod drzwi szkoły.

Autobusy linii 70 notorycznie się spóźniają. Jak się okazuje przyczyn jest wiele - zły stan dróg, nieżyciowy rozkład ustalony przez ZDiTM, budowa ronda w okolicach Kołbaskowa. Więcej w rozmowie z Markiem Leszczyńskim z PKS Szczecin.

W okolicach ulicy Duńskiej w Szczecinie trwa wojna parkingowa. Mieszkańcy robią zdjęcia źle zaparkowanym autom, nie wszystkim to się podoba. Wczoraj doszło tam do przepychanek pomiędzy jednym z kierowców a fotografującym. Przyjechała policja i pogotowie. W audycji relacja jednego z uczestników zdarzenia.

05.06.2017

Nasz Słuchacz otrzymuje telefony od komorników i firm windykacyjnych. Problem w tym, że numer ma od niedawna, a dłużnikiem jest jego poprzedni właściciel. Jak się przed tym bronić? Czy przekazywanie danych dłużników pomiędzy firmami windykacyjnymi jest legalne?
O tym mówił nasz gość - Andrzej Kulik z Krajowego Rejestru Długów.

Kilka spraw dot. dworca kolejowego Szczecin Główny.
Nasi Słuchacze skarżą się na brak klimatyzacji. Jest w mniejszych pomieszczeniach, ale ze względu na kubaturę nie w głównym holu - mówił Maciej Bułtowicz ze spółki PKP S.A.
Nasi Słuchacze zwrócili też uwagę na pustki w prawej części dworca (od starego głównego holu). Mamy tylko 2 niewynajęte pomieszczenia - wyjaśniał Maciej Bułtowicz.

Na poboczu drogi wojewódzkiej nr 106 ustawił się mężczyzna handlujący truskawkami. Jest to w pobliżu zakrętu i przystanku autobusowego, jest niebezpiecznie - informuje nas jeden ze Słuchaczy. To nowa informacja, przyjrzymy się sprawie - mówił naczelnik p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim st. asp. Krzysztof Paliwoda.

02.06.2017

Mieszkańcy Bezrzecza narzekają na brak wody. A jeżeli już jest - to pod bardzo słabym ciśnieniem. Zachodniopomorskie Wodociągi dopiero przymierzają się do rozbudowy sieci. Tymczasem gmina Dobra wprowadziła zakaz podlewania przydomowych ogrodów rano i wieczorem. Czy to wystarczy, w jaki sposób zakaz jest egzekwowany? O tym mówiła wójt gminy Teresa Dera.

Bezprawne zajęcia konta bankowego zarzuca jednemu z komorników nasz Słuchacz. Chodzi o zasiłek alimentacyjny. Mężczyzna po 35 latach rozwiódł się z żoną. Nie nam to oceniać - wszystko wyjaśnił w rozmowie. Naszym gościem był także Marek Migacz ze Stowarzyszenia "Tata jest OK".

Nasza Słuchaczka pani Iwona miała problem z kurierem:
"Ostatnio zamówiłam prezent dla dziecka. Dostałam sms-a, że produkt został wysłany i tu ku mojemu zdziwieniu nigdy do mnie nie dotarł. Śledząc przesyłkę w systemie znalazłam informację, że przesyłkę odebrałam, co mnie bardzo zirytowało i zdziwiło. Na poczcie mało tego, że dowiedziałam się, iż paczkę odebrałam to jeszcze poinformowano mnie, że to ja osobiście ją odebrałam - bo jest pokwitowana moim imieniem i nazwiskiem. Po trzech dniach poszukiwania zadzwonił do mnie kurier z pytaniem: "Pani mnie szuka?" Na pytanie, gdzie jest moja paczka beztrosko mi odpowiedział, że zostawił u sąsiadów."
Sąsiadka podpisała się za odbiorcę, to niedopuszczalna sytuacja, kurier został pouczony - zapewniał Grzegorz Warchoł z biura prasowego Poczty Polskiej.

01.06.2017

Powracamy do tematu grodzenia działek z dostępem do jezior i rzek. Jeden z naszych Słuchaczy informuje, że bezprawnie ogrodzona jest cześć jeziora Żeńsko w pobliżu Choszczna. Sprawdzamy to. Mamy też sygnały z okolic wyspy Puckiej. Do tematu powrócimy w przyszłym tygodniu, naszym gościem będzie przedstawiciel Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. A dziś z kolei naszym gościem był Piotr Cielecki z Urzędu Gminy w Starym Czarnowie.

Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Jagielońskiej. Jakie? O tym mówił kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miasta w Szczecinie Marcin Charęza.

Dlaczego przy wypożyczeniu roweru miejskiego nie otrzymujemy (tak jak było to na początku działania BikeS) sms z kodem do zamka? Zmieniliśmy operatora systemu, który takiej usługi nie udostępnia. Polecamy m.in. infolinię i aplikację dp telefonów - mówił rzecznik roweru miejskiego Wojciech Jachim.

31.05.2017

Napisał do nas pan Adam: "wczoraj w Szczecinie przeszła burza i padało. Przesyłam zdjęcie wiaty na przystanku, na ul Wyszyńskiego, żeby zobrazować ilu ludzi może się w niej ukryć, a ilu jest na przystanku. Zastanawiam się czemu jest tylko jedna wiata i czy faktycznie tak krótka wiata chroni przed deszczem." Też się zastanawiamy....

W jaki sposób Szczecin zamierza reklamować zbliżający się finał regat The Tall Ships Races? To pytanie naszego Słuchacza, pana Jakuba zadaliśmy rzecznikowi imprezy.

Budżet na działania promocyjne to 2 mln 800 tys. zł, pieniądze wydamy m.in. na reklamy na lotniskach, dworcach kolejowych i morskich promach, a także portalach społecznościowych i billboardy - mówił Tomasz Owsik - Kozłowski.

Szczecińska Spółdzielnia Dąb montuje w mieszkaniach podzielniki ciepła, których podziałka zaczyna się od cyfry.. 2. Oznacza to, że lokator nie może w ogóle wyłączyć ogrzewania. Dlaczego zarząd spółdzielni podjął taką decyzję? Czy lokator może się nie zgodzić na montaż takiego podzielnika? O tym mówił zastępca prezesa spółdzielni ds. eksploatacyjnych Marek Nielek.

30.05.2017

Czy można sobie ogrodzić działkę nad jeziorem? Na brak dostępu do wody skarżą się m.in. wypoczywający nad jeziorem Binowo. Jakie przepisy to regulują, czy można nakazać demontaż ogrodzenia, kto może to zgłosić? O tym mówiła p.o. zastępca dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Alicja Michałowska a także Tomasz Kulesza zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfino i Piotr Cielecki z Urzędu Gminy w Starym Czarnowie.

29.05.2017

Przejazd kolejowy na ulicy Pomorskiej w Szczecinie to zmora wielu kierowców. Nasz Słuchacz proponuje ułatwienie dla kierowców i zainstalowanie sekundników lub minutników na szlabanach, które informowałyby ile jeszcze czasu trzeba czekać. Niestety - przepisy uniemożliwiają instalowanie dodatkowych urządzeń (informacyjnych) na zaporach, czy w ich pobliżu - mówił Zbigniew Wolny ze spółki PKP PLK.

Czy przejście dla pieszych przy ul. Energetyków jest bezpieczne? Ostatnio doszło tam do potracenia pieszego. Nasz Słuchacz proponuje by była tam sygnalizacja świetlna. W 2014 r. było tam jedno potrącenie, w 2015 dwa, sygnalizacja w tym miejscy ma sensu mówił Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na przystanku "Dąbie - Osiedle" brakuje biletomatu, ciężko też kupić bilet. Planujemy tam biletomat, wszystko zależy od pieniędzy - mówił rzecznik ZDiTM Szymon Wasilewski. Rzecznik Zarządu mówił też o zasadach dot. lokalizacji tego typu urządzeń, wartych ponad 160 tys. zł.

26.05.2017

Miłośnicy sportów wodnych narzekają na brak infrastruktury w Parku Krajobrazowym Doliny Dolnej Odry. Nie dość, że nie ma nabrzeży, to nawet brakuje miejsc do których można swobodnie dobić po wielogodzinnym wysiłku. Czy to się zmieni - o tym mówił dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w naszym województwie Dorota Janicka.

Woliński Park Narodowy demontuje zejścia na plażę. Zimowe sztormy tak uszkodziły zejścia w Świętouściu i Wisełce, że nie można ich wyremontować. W Wisełce nie będzie m.in. pochylni, która służyła osobom niepełnosprawnym tłumaczył w naszej audycji dyrektor Parku Wojciech Zyska. Dużo gorzej wygląda sprawa z zejściem w Świętouściu, będzie ono rozebrane dodał dyrektor Zyska.
Plażowicze będą mogli korzystać z przejścia na campingu Tramp. Jest ono jednak oddalone o ponad kilometr. Wojciech Zyska dodał, że trwają rozmowy nt. sfinansowania budowy nowych zejść.

Mamy też odpowiedź, co to za dziwny okaz pływał w morzu (o sprawie mówiliśmy w środę). To najprawdopodobniej rak amerykański - gatunek inwazyjny, który wypiera naszego rodzimego raka szlachetnego.

25.05.2017

Co szósty ochotnik, który zgłosił się do służby przygotowawczej w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie rezygnuje z niej. Jak się jednak okazuje wyjście do cywila nie jest takie proste. 30-letni szczecinianin na początku maja zgłosił się do służby. Po tygodniu jednak stwierdził, że mundur nie jest dla niego, ale do dziś jest w jednostce.
- Mamy 30 dni na podjęcie decyzji. W tym czasie m.in. przeprowadzamy rozmowy z ochotnikiem - tłumaczył na naszej antenie oficer prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej kapitan Janusz Błaszczak. - Dla tych młodych ludzi, którzy jeszcze miesiąc temu chodzili sobie beztrosko po ulicach miasta, zetknięcie się z zupełnie innym środowiskiem może być ogromnym stresem i szokiem.
Spośród 197 ochotników, którzy zgłosili się do służby na początku maja, do tej pory ze względów osobistych zrezygnowało 31. Zdaniem kapitana Błaszczaka, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Obecnie w 12 Brygadzie służy 4 tys. żołnierzy.

W audycji mówiliśmy też o tajemniczym zniknięciu paczki z ponad setką książek z szczecińskiego przedszkola "Petliczek". Do placówki przyszedł mężczyzna, pracownica wydała mu paczkę , najprawdopodobniej był to oszust. Naszym gościem była dyrektorka przedszkola Cecylia Ostrowska.
12131415161718

FOTOGALERIA

18.01.2019
18.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.