Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

16.08.2018

Nasz stały Słuchacz wysłał zdjęcia wykonane rano na ul. Małkowskiego..

Z kolei pan Krzysztof zastanawia się nad sensem budowy ekranów dźwiękochłonnych przy ul. Morwowej w Szczecinie - Podjuchach. Też się zastanawiamy...

Nasza Słuchaczka, pani Teresa jest na Ukrainie, ale słucha Czasu Reakcji. :) Wysłana nam sporo zdjęć, także toalet - a to w kontekście tych zapychanych w Rewalu.

Podczas koszenia traw na miejskim terenie uszkodzono auto naszego Słuchacza. Czy są szanse na odszkodowanie? Naszym gościem była Hanna Pieczynska z ZDiTM.

W Gryfinie w miejskim parku będzie wyciętych 300 drzew, teren natomiast zostanie sprzedany - alarmuje nasz Słuchacz. - Absolutnie nie ma takich planów, z 800 drzew wyciętych zostanie ok. 30, chorych czy zagrażających bezpieczeństwu - zapewniała Justyna Siwek - Matura z UM Gryfino.

Kilka dni temu w nocy jedyny patrol z Nowogardu pojechał do Izby Wytrzeźwień w Szczecinie, tymczasem w mieście nie było żadnego funkcjonariusza - alarmuje nasz Słuchacz. Naszym gościem była Anna Dygas z Komendy Powiatowa Policji w Goleniowie.


W audycji powróciliśmy do sprawy budowy wybiegu dla psów u zbiegu ulic Poronińskiej i Krakowskiej. Naszymi gośćmi byli rzecznik ZUK Andrzej Kus i przewodniczący Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska w Radzie Miasta Szczecina Marek Duklanowski.

14.08.2018

Osy nie dają spokojnie wypoczywać, wchodzą do butelek z napojami i są coraz bardziej agresywne - alarmują nas Słuchacze wypoczywający nad morzem. O tym, że tych owadów jest więcej niż zwykle informują nas też mieszkańcy Szczecina czy Stargardu. Jak je zwalczać, czy jest to w ogóle możliwe, bez szkody np. dla pszczół? Co zrobić gdy zostaniemy ukąszeni, a nie mamy przy sobie odpowiednich preparatów. Naszymi gośćmy byli Bożenna Barska ze Szczecińskiego Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji oraz Krzysztof Radek z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Oczyszczalnia ścieków w Rewalu ma problemy z jednorazowymi nawilżanymi chusteczkami. Masowo używają ich turyści, niestety wrzucają je do toalet. Chusteczki trafiają do oczyszczalni a tam powodują awarię urządzeń. Od początku sezonu spółka Wodociągi Rewal wydała już ponad 100 tysięcy złotych na naprawy - mówił prezes spółki Waldemar Miszczyszyn.

Nasz Słuchacz mieszka na Małkowskiego i skarży się na głośne imprezy, odbywające się na podwórku. Naszym gościem była Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie.

13.08.2018

Ciekawe znaki ustawili drogowcy.. Interwencję zapowiedział już kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w UM Szczecin Marcin Charęza.
Przy okazji nowej organizacji pojawiły się spore korki, sięgające Basenu Górniczego. A będą większe - o tym również mówił Marcin Charęza.

Nasz Słuchacz chciał pojechać pociągiem do Opola, odjazd ze stacji Szczecin Główny 23:04. Gdy był już na dworcu okazało się, że pociąg ma opóźnienie 155 minut. Postanowił pojechać innym pociągiem na tej samej trasie i też spółki PKP Intercity. Niestety okazało się, że pan Paweł musi kupić nowy bilet, a stary reklamować. Po co tak komplikować sytuacje, co wtedy gdy z jakiś przyczyn brakuje nam pieniędzy? Jak się okazało infolinia PKP działa, ale jest płatna, a minuta połączenia kosztuje ponad złotówkę.
Naszym gościem była rzeczniczka spółki PKP Intercity Agnieszka Serbeńska .

Nasza Słuchaczka była nad Jeziorem Glinna : "ostatni raz byłam tam hmmm....21 lat temu. Było pięknie, plaża, bezpieczny pomost, a teraz żal patrzeć co tam się dzieje. Na dzień dobry witają nas zrujnowane resztki sklepiku, stos wysypujących i walających się dookoła śmieci." I jeszcze te pomosty. Naszym gościem był zastępca wójta Starego Czarnowa Marcin Krawczyk.

W mieszkaniu naszego Słuchacza regularnie jest zalewany sufit. Budowlańcy uznali, że konieczny jest remont dachu. Na sfinansowanie prac jednak nie zgodził się jeden z lokatorów, członek wspólnoty. ZBiLK natomiast by rozpocząć remont musiał zwrócić się o pomoc do sądu. Z jakim skutkiem? O tym mówił rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

10.08.2018

Na molo w Kołobrzegu jest sporo os, owady są agresywne - alarmuje nasz Słuchacz pan Zbigniew. Będzie interwencja zapewniał rzecznik Prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński.

Od jakiego czasu pociągi przejeżdżające przez Szczecin - Dąbie w pobliżu osiedla przy ul. Nowogardzkiej "wydają z siebie przerażający sygnał ostrzegawczy" - tak to opisuje pan Marek. Naszym gościem był Zbigniew Wolny ze spółki PKP PLK.

Część mieszkańców szczecińskich Gumieniec nie chce by na ulicy Krakowskiej powstał wybieg dla psów. Jak tłumaczą - to jedna z ostatnich niezagospodarowanych działek, lepszy byłby np. plac zabaw dla dzieci. Inne plany jednak ma Zakład Usług Komunalnych. Naszymi gośćmi byli jeden z mieszkańców, pan Jarosław oraz rzecznik ZUK Andrzej Kus i radny RM Szczecina Michał Wilkocki.

Niektórych kierowców nie obowiązują znaki, m.in. na ulicy Kaszubskiej w Szczecinie. Naszym gościem był kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w UM Szczecin Marcin Charęza.
Dlaczego ciężarówki nie mogą wjeżdżać w najbliższych dniach do miasta przez Trasę Zamkową? To ze względów bezpieczeństwa - o tym także mówił Marcin Charęza.

W audycji powróciliśmy także do kontroli legalności pomostów wybudowanych na Jeziorze Binowskim. Naszym gościem był rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Michał Kaczmarek

Akweny w pobliżu Dolic mają coraz mniej wody, ryby zdychają - alarmuje nasza Słuchaczka, pani Monika. Naszym gościem był zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie w Dobrzanach Jarosław Zygała.

09.08.2018

Upały nie odpuszczają, czy ma to wpływ na jakość "zwykłej" wody wodociągowej? Naszym gościem był rzecznik ZWiK Tomasz Makowski.

Wypoczywający na Jeziorze Głębokim mają różne pomysły, jednym z nich są skoki z areatora, o czym informuje pan Jerzy. Do sprawy powrócimy, a dziś naszym gościem była starszy ratownik na kąpielisku Arkonka, który mówił także o tym, dlaczego nie można skakać do sportowego basenu właśnie na Arkonce.

W audycji powróciliśmy także do sprawy wędzarni w Międzywodziu i "kopcenia". Naszym gościem był burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

08.08.2018

Nasz Słuchacz powrócił do sprawy pani "Balbiny", przesłał nam pismo ZDiTM-u: "Pracownicy nadzoru zasłaniając się wspomnianym pismem nakazują zabierania na pokład autobusów i tramwajów Pani na skuterze, nie wnikają czy jest możliwość jej bezpiecznego przewiezienia i straszą kierujących konsekwencjami finansowymi za niezrealizowane przerwane kursy. Jak słusznie zauważył Pan Prezes Włodzimierz Sołtysiak Uchwala Rady Miasta na którą powołuje się ZDiTM dotyczy wózków inwalidzkich a nie skuterów!"

Dziecko naszego Słuchacza poszło do kina, jak to zwykle bywa kupiło zestaw: popcorn i napój. Niestety mogło wybrać tylko napój słodzony i gazowany, nie mogło np. niegazowanej wody. Dlaczego Multikino wprowadziło takie zestawy "obowiązkowe"? Naszym gościem była rzeczniczka sieci Róża Adamcio.

Na ulicy Klonowica jest nielegalne wysypisko śmieci - alarmuje pan Grzegorz. Rzeczywiście nie wygląda to dobrze. Naszym gościem była Joanna Wojtach ze szczecińskiej Straży Miejskiej, która zapowiedziała interwencję.

Na zachodniej części plaży w Międzyzdrojach nie ma żadnych publicznych toalet. Jedyna jaka jest, znajduje się w lokalu gastronomicznym i kosztuje 5 złotych. Efekt? Nie trudno zgadnąć, kilkuset turystów dziennie, od kilku tygodni korzysta z okolicznego lasu. Dlaczego miasto nie wybudowało tam toalet, albo nie ustawiło chociaż prowizorycznych toi-toi? Naszym gościem był sekretarz miasta Międzyzdroje Henryk Nogala.

07.08.2018

Temat rzeka - klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak się okazuje ok. 60 proc. taboru ma klimatyzacje, a w warunkach przetargu (który wygrał PKS Szczecin) dot. obsługi m.in. linii nr 81, nie ma warunku aby autobus był wyposażony w klimatyzację - tłumaczyła rzecznik ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Przy plaży w Świnoujściu-Warszowie (wyspa Wolin) od wielu tygodni parkują kampery. Co się dzieje ze ściekami? Przecież to nie jest parking dla tego typu pojazdów - zauważa pan Arkadiusz. W polskim prawie nie ma znaku zakaz parkowania kamperów - tłumaczyła Hanna Lachowska z Urzędu Miasta w Świnoujściu.

06.08.2018

Na jednej z zajezdni pracownicy m.in. ZDiTM oraz policji sprawdzali umocowania wózków inwalidzkich w autobusach. Po co? O tym mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Czy są górne granice dot. temperatury w pomieszczeniu, w którym wykonujemy pracę? Niestety nie - mówiła Monika Ferenc Perlińska z Państwowej Inspekcji Pracy.

W ub. weekend w Szczecinie odbyły się mistrzostwa kurierów rowerowych. Łamanie przepisów było nagminne - skarży się nasz Słuchacz. Naszym gościem była Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Na ulicy Santockiej od 3 tygodni pod jednym z bloków leży sterta śmieci. Będzie interwencja - zapowiedziała rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

03.08.2018

"Mam wrażenie, że im droższy samochód tym większy `burak`, jak się okazuje można zaparkować zajmując trzy miejsca" - pisze pan Grzegorz, który był przy sklepie Netto w Morzyczynie.
Polewaczki wyjechały na ulice Szczecina. Trzy nasze pojazdy wyjechały na ulice w centrum Szczecina - informował w audycji Paweł Kochanowski ze spółki Remondis.
- Polewanie odbędzie się w dwóch turach; pierwsza w godz. 12-15, druga: 16-19. Na pewno schłodzi to nawierzchnię jezdni. Myślę, że zużyjemy 100 tysięcy litrów wody zużyjemy - powiedział Paweł Kochanowski.
Polewaczki Remondisu, a także jedna ZWiK będą pracować m.in. w rejonie Bramy Portowej, placów: Rodła, Grunwaldzkiego, Szarych Szeregów i Hołdu Pruskiego. Usługę zlecił Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.
W audycji powróciliśmy do tematu grodzenia brzegów jezior i rzek. Naszym gościem był rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Michał Kaczmarek.
Będą zmiany w zasadach dot. przyznawania koncesji na sprzedaż alkoholu w Szczecinie. Zapowiedziała to dziś w naszej audycji przewodnicząca Rady Miasta i członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Rozważamy by jednym z nowych kryteriów przyznawania koncesji była odległość od najbliższego punktu, zastanawiamy się też nad zakazem sprzedaży alkoholu w nocy - mówiła Stefania Biernat. Dyskusja na temat zmian ma się odbyć sesji w połowie września, wcześniej zajmą się nią komisje m.in. zdrowia i pomocy społecznej.

02.08.2018

Dlaczego kontrolujący na lotnisku Szczecin - Goleniów ubrani są w brzydkie, oliwkowe mundury, kojarzące się ze stanem wojennym - pyta się nasz Słuchacz. Wygląd i kolory munduru ściśle określa ustawa - tłumaczył rzecznik lotniska Krzysztof Domagalski.

Rodzice naszego Słuchacza zainstalowali na swoim ogródku działkowym bologiczną oczyszczalnie, zamiast szamba. To niezgodne z prawem - mówił prezes ROD im. Waryńskiego w Szczecinie Artur Bielawski.

W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy nt. ceny wody sprzedawanej podczas meczu Pogoni Szczecin oraz liczby punktów sprzedaży alkoholu w Szczecinie.

Tzw. dokumenty kolekcjonerskie nadal są w sprzedaży. Czy to się może zmienić? Mamy odpowiedź MSWia w tej sprawie. Szczegóły w załączniku.
1234567

FOTOGALERIA

16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
16.08.2018
13.08.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.