Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka

NAJNOWSZE AUDYCJE 2019

MIGAWKA-Program z 08.12.19
W tej Migawce po pierwsze zapraszamy na wystawę zdjęć w Galerii szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików. Krzysztof Ślachciak z Poznania do Szczecina przywiózł ekspozycję zatytułowaną "Mara". Odwiedźcie wydział elektryczny ZUT-u, a zdjęcia autora znajdziecie tu (rozmawiamy też o fotografii reklamowej). Do rozmowy zaprosiliśmy też Magdalenę Seredyńską, która opowiada o projekcie "Inni czy tacy sami?". A na koniec polecamy krótką doprawdy relację z najnowszego 126. Pleneru Migawki "Z klasyką na Stoewery". Dzięki uprzejmości dyrektora szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji Stanisława Horoszko oraz dzięki pomocy kuratora wystawy Wojciecha Felińskiego mieliśmy okazję fotografować najnowsze eksponaty w zbiorach szczecińskiej placówki.

AKTUALNOŚCI MIGAWKI

Szczecińskie Muzeum Techniki przy ulicy Niemierzyńskiej wzbogaciło się o kupione z Niemiec unikalne zbiory Stoewera. Ta związana z przedwojennym miastem marka kojarzy się przede wszystkim z samochodami, ale to także maszyny do szycia i pisania czy rowery. W Szczecinie mamy chyba największą obecnie na świecie kolekcję ich produktów. I będziemy je fotografować.

Dzięki uprzejmości Muzeum Techniki zapraszamy na 126. Plener Migawki "Z klasyką na Stoewera". W najbliższą sobotę 7 grudnia spotykamy się o godzinie 10 przed gmachem placówki przy ulicy Niemierzyńskiej. Zaproszeni są wszyscy chętni, niezależnie od sprzętu i umiejętności.

A skoro "z klasyką" - to tym razem załóżmy na aparaty klasyczny obiektyw 50 mm. Jeżeli nie macie, można sobie poradzić w obiektywach zoom ustawiając owe 50mm. W przypadku niepełnoklatkowych matryc APS-C potrzebujemy obiektyw 35mm. To nie będzie dokładnie ta sama plastyka obrazu, ale kąt widzenia już tak.

GALERIA MIGAWKI