T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Pogoń Szczecin zremisowała w Gliwicach z Piastem 2:2 w przedostatnim meczu rundy zasadniczej piłkarskiej ekstraklasy.
Gole dla Pogoni strzelali: Marcin Robak w 40 minucie i Sebastian Rudol w 55 minucie, a dla gości dwa razy trafił Kamil Wilczek (41', 90'). Dla 19-letniego Rudola - tegorocznego maturzysty - to pierwszy w karierze gol zdobyty w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.

Zwycięstwo dawało Portowcom, przynajmniej do poniedziałku, podium i miejsce gwarantujące start w europejskich pucharach. W tej chwili Pogoń jest czwarta w tabeli, jednak w poniedziałek swój mecz gra sąsiad w tabeli chorzowski Ruch.

Piłkarze Pogoni Szczecin kontynuują passę spotkań bez porażki w ekstraklasie. Szczecinianie nie przegrali w tym roku żadnego z ośmiu ligowych pojedynków.

Przed Pogonią jeszcze sobotni mecz z Widzewem. Potem tabela zostanie podzielona na grupę walczącą o mistrzostwo Polski i utrzymanie, a dorobek punktowy zespołów po fazie zasadniczej zostanie podzielony na pół.

Zobacz wyjściowe składy i bezpośrednią relację z meczu.