Marcin Gawron jako pierwszy z Polaków odpadł z tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Już trzech Polaków odpadło z tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open.
Jako pierwszy, we wtorek, odpadł Marcin Gawron. Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik przegrał w pierwszej rundzie z Hiszpanem Albertem Montanesem 1:6, 3:6.

Po porażce uczciwie przyznał, że zagrał przeciętnie i startujący po raz jedenasty w Szczecinie Hiszpan zasłużenie awansował do drugiej rundy.

- Mój rywal od początku grał bezbłędnie. W pierwszych gemach nie miałem pomysłu na grę. W drugim secie pojawiły się przebłyski, ale to i tak nie było to, co chciałem pokazać - powiedział Gawron.

Po Marcinie Gawronie, swoje pojedynki w pierwszej rundzie przegrali Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz.

Kowalczyk przegrał z Czechem Adamem Pavlaskiem 4:6, 3:6, natomiast pogromcą Koniusza okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Pekao Szczecin Open Ukrainiec reprezentujący Kazachstan Aleksandr Niedoviesov.

Jak mówi Koniusz, główną przyczyną jego porażki, pomimo niezłej gry w drugim secie, był słaby serwis.

- To był główny problem. Całego meczu może bym nie wygrał, ale drugi set był jednak na wyciągnięcie ręki - uważa Koniusz.

W pierwszej rundzie turnieju Pekao Szczecin Open jest jeszcze trzech Polaków: Kamil Majchrzak, Rafał Teurer i Grzegorz Panfil.

We wtorek wystąpi jeszcze m.in. ubiegłoroczny ćwierćfinalista turnieju - Grzegorz Panfil, który wieczorem zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Niemcem z jamajskimi korzeniami Dustinem Brownem.

Tenisowy turniej Pekao Szczecin Open na kortach przy alei Wojska Polskiego potrwa do niedzieli.

Polecamy nasz specjalny serwis: radioszczecin.pl/tenis.
Po porażce Gawron uczciwie przyznał, że zagrał przeciętnie i startujący po raz jedenasty w Szczecinie Hiszpan zasłużenie awansował do drugiej rundy.