Paweł Fajdek złotym medalistą lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie. Zawodnik Agrosu Zamość w swojej najlepszej próbie uzyskał 80 metrów, 88 centymetrów.
Tym samym obronił tytuł mistrza świata wywalczony przed dwoma laty w Moskwie.

Na podium stanął też drugi z biało-czerwonych młociarzy. Wojciech Nowicki zapewnił sobie brązowy medal w ostatniej próbie, uzyskując 78 metrów, 55 centymetrów.

Co ciekawe drugi w finałowym konkursie - Dilshod Nazarow z Tadżykistanu także miał 78.55, ale zdobył srebro, ponieważ miał lepszy od Nowickiego swój drugi wynik w finale.

Złoty medal Pawła Fajdka jest 13 złotym krążkiem zdobytym przez polskich lekkoatletów w historii startów biało-czerwonych w Mistrzostwach Świata.

Materiał: Press Focus/x-news