Policzanin Marcin Lewandowski nie zdołał awansować do finałowego biegu na 800 metrów podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce odbywających się w Pekinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wychowanek UKL-u Ósemka Police, a obecnie zawodnik Zawiszy Bydgoszcz był czwarty w swoim biegu półfinałowym. We wtorkowym finale na 800 metrów wystąpi natomiast drugi z biało-czerwonych biegaczy Adam Kszczot, który wygrał swój półfinał.

Medalu w Pekinie nie zdobył w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Dwukrotny mistrz olimpijski zajął szóste miejsce z najlepszym w tym roku swoim wynikiem 20 metrów 82 centymetry. Mistrzem świata w pchnięciu kulą z wynikiem 21.93 został Amerykanin Joe Kovacs.

Angelika Cichocka awansowała do finałowego biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce odbywających się w Pekinie. Polka w swoim biegu półfinałowym była siódma, ale weszła do wtorkowego finału z ostatnim czasem. O medale na tym dystansie nie będą natomiast walczyć Renata Pliś z Maratonu Świnoujście oraz mieszkająca i studiująca w Szczecinie Sofia Ennaoui z klubu Lubusz Słubice. Pliś w półfinale była jedenasta a Ennaoui zajęła szóste miejsce, ale miała gorszy wynik od Angeliki Cichockiej.

W siedmioboju kobiet dwudzieste miejsce zajęła Karolina Tymińska.

Na zakończenie drugiego dnia mistrzostw świata złoty medal w biegu na 100 metrów zdobył Jamajczyk Usain Bolt, który o jedną setną sekundy wyprzedził Amerykanina Justina Gatlina. Dla Bolta to dziewiąty w karierze złoty medal Mistrzostw Świata.

W niedzielę medale zdobyli także polscy lekkoatleci. Tytuł mistrza świata obronił w rzucie młotem Paweł Fajdek, natomiast brązowy krążek wywalczył drugi z naszych młociarzy Wojciech Nowicki.