Energia AZS Koszalin - Pogoń Batlica Szczecin 28:28. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Derby województwa zachodniopomorskiego w Superlidze piłki ręcznej kobiet na remis.
Szczypiornistki Pogoni Baltica zremisowały w środę na wyjeździe z Energą AZS Koszalin 28:28 w 14 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski. Do przerwy szczecinianki przegrywały 15:18. W drugiej połowie siódemka Adriana Struzika zdołała odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Niestety pełnej puli szczecinianki pozbawiła Romana Roszak. Była zawodniczka Pogoni Baltica w ostatniej minucie z rzutu karnego zdobyła bramkę dla Energii AZS i derbowy pojedynek zakończył się remisem.

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica po środowym podziale punktów straciły prowadzenie w tabeli Superligi. Szczecinianki zajmują obecnie drugie miejsce z punktem straty do nowego lidera MKS-u Selgros Lublin.

W kolejnym ligowym spotkaniu szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin za tydzień na wyjeździe zmierzy się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.