Piłkarze Pogoni odnieśli komplet wygranych w dotychczasowych sparingach. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni Szczecin odnieśli czwarte zwycięstwo w czwartym meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym do rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Po sukcesach z Arkonią Szczecin, Mewą Resko i Błękitnymi Stargard Pogoń pokonała w sobotę drugoligową Kotwicę Kołobrzeg 3:1.

Do przerwy na boisku przy ulicy Pomarańczowej, po bramce Tomasza Bejuka, dość niespodziewanie 1:0 prowadziła Kotwica. W drugiej połowie w zespole trenera Czesława Michniewicza pojawili się podstawowi gracze, którzy zastąpili młodych zawodników i szczecinianie uzyskali przewagę.

Do remisu doprowadził Węgier Adam Gyurcso, a dwa kolejne gole strzelił testowany Adam Nagórski.

- Druga połowa była bardzo żywa, graliśmy krótkimi podaniami, zrealizowaliśmy założenia taktyczne, które przekazał nam trener. Wygraliśmy i jest to dobry prognostyk przed ligą - mówił Dawid Kudła, bramkarz Pogoni Szczecin.

W poniedziałek piłkarze Pogoni polecą na zgrupowanie do Turcji. Zmagania w ekstraklasie Portowcy wznowią 15 lutego, kiedy to w Szczecinie spotkają się z Koroną Kielce.

Bramkarz Pogoni Dawid Kudła twierdzi, że Pogoń zasłużenie wygrała sobotni sparing