Adam Gyursco otworzył wynik meczu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali 2:2 z Cracovią Kraków w meczu o podium piłkarskiej ekstraklasy. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Gole dla gospodarzy strzelali: Adam Gyursco w 8 minucie i Dawid Kort w 56', a dla gości i Tomas Vestenicky w 26 minucie i Mateusz Wdowiak w 48'.

Portowcy objęli prowadzenie w 7 minucie - gola strzelił Węgier Adam Gyursco. Goście wyrównali w 25. minucie po bramce Tomasa Vestenickiego. Tuż po przerwie kolejnego gola dla Cracovii zdobył Mateusz Wdowiak, a wyrównującą bramkę strzelił Dawid Kort z Pogoni. To jego pierwsze trafienie w ekstraklasie.

20-letni wychowanek Pogoni nie ukrywał swojej olbrzymiej radości z premierowej bramki, która dała remis Portowcom. - Radość była olbrzymia, bo dawno nie grałem. Fajnie, że się przełamałem. Wszedłem na boisko i strzeliłem bramkę. Fajne uczucie i smakuje podwójnie, bo mecz miał duży ciężar gatunkowy dla kibiców - mówił po meczu Kort.

- Zabrakło skuteczności przede wszystkim napastnikom: Dwaliszwilemu i Zwolińskiemu - oceniał po meczu trener Pogoni Czesław Michniewicz. - Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Zaczęliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuację, strzeliliśmy bramkę. Trzeci mecz z kolei, kiedy pierwsi strzelamy gola i nie cofamy się, ale chcemy strzelać kolejne. Mamy sytuacje, ale niestety nie wykorzystujemy ich.

To 14. remis Portowców w tym sezonie i szósty mecz z rzędu bez wygranej. Remis w Szczecinie spowodował, że to krakowianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej. Pogoń pozostała na czwartym miejscu. Oba zespoły mają po 44 punkty. Duma Pomorza zagra jeszcze 1 kwietnia w Zabrzu z Górnikiem, a na zakończenie tej fazy rozgrywek podejmie w Szczecinie Legię.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godzinie 20.
- Zabrakło skuteczności przede wszystkim napastnikom: Dwaliszwilemu i Zwolińskiemu - oceniał po meczu trener Pogoni Czesław Michniewicz.
20-letni wychowanek Pogoni Dawid Kort nie ukrywał swojej olbrzymiej radości z premierowej bramki, która dała remis Portowcom.