Szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec z partnerką Irminą Mrózek-Gliszczynską zdobyła prestiżowy Puchar Księżniczki Zofii na Majorce.
- Wygraliśmy właśnie Puchar Europy na Majorce. Nie daliśmy przeciwniczkom szans i zwyciężyłyśmy w tych prestiżowych regatach. Dziękujemy za trzymanie kciuków - pochwaliły się swoim sukcesem na facebooku.

Polki zajęły drugie miejsce w wyścigu medalowym w klasie 470, ale to wystarczyło, by w klasyfikacji generalnej zająć pierwszą lokatę i wygrać regaty rozgrywane w ramach Pucharu Europy.

To bardzo dobra wiadomość w kontekście przygotowań do sierpniowych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Żeglarka SEJK Pogoni Szczecin i jej partnerka z Chojnic udział w najważniejszych zawodach sezonu mają już zapewniony.

O igrzyska walczył na Majorce klubowy kolega Skrzypulec - Miłosz Wojewski, który startował w klasie Finn. Żeglarz zajął jednak 46. miejsce w "generalce" i nie uzyskał kwalifikacji do Rio de Janeiro.

W 47. edycji Pucharu Księżniczki Zofii wystartowało łącznie 777 załóg z 67 krajów.
Skrzypulec i Mrózek-Gliszczynska sukcesem pochwaliły się na facebooku.