Mecz Polska-Ukraina. Fot. Foto Olimpik/x-news
Reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą 1:0 w meczu grupy "C" podczas piłkarskich Mistrzostw Europy odbywających się we Francji i awansowała do jednej ósmej finału. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Błaszczykowski.
Już po pięciu minutach spotkania na Stade Vélodrome Polska mogła prowadzić z Ukrainą 2:0, ale Arkadiusz Milik nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Jego uderzenie obronił Andrij Piatow. Później Robert Lewandowski spudłował będąc nieatakowany przez żadnego z ukraińskich obrońców.

Ten dobry początek nieco uśpił biało-czerwonych, bo z każdą upływającą minutą coraz lepiej zaczęli grać Ukraińcy i to oni także stworzyli wyborne sytuacje do zdobycia bramki. W 17. minucie - na szczęście dla nas - pomylił się Andrij Jarmolenko. Posłał piłkę obok bramki Łukasza Fabiańskiego. Do przerwy na Stade Vélodrome w Marsylii był bezbramkowy remis.

Druga połowa meczu zaczęła się fantastycznie dla polskich piłkarzy. W 54. minucie - po krótko rozegranym rzucie rożnym i podaniu Arkadiusza Milika - bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski. Po dwóch minutach mogło być 2:0, ale Bartosz Kapustka przegrał pojedynek "sam na sam" z bramkarzem Ukrainy.

W drugiej połowie na boisku pojawił się wychowanek Pogoni Szczecin - Kamil Grosicki, a w doliczonym czasie gry Filip Starzyński - wychowanek Wichra Przelewice i były piłkarz Salosu Szczecin. Przez cały mecz grał też Grzegorz Krychowiak - wychowanek Orła Mrzeżyno.

Reprezentacja Polski, która zajęła drugie miejsce w grupie "C", o awans do ćwierćfinału powalczy ze Szwajcarią, która zajęła drugie miejsce w grupie "A". Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę w Saint-Étienne. Początek o godz. 15.

Oprócz biało-czerwonych do jednej ósmej finału awansowali też piłkarze Niemiec, którzy wygrali grupę "C". Trzecie miejsce w tej grupie zajęła Irlandia Północna, a czwarte Ukraina.

Więcej o EURO 2016 można poczytać w naszym specjalnym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.

Tabela grupy C na EURO 2016. Materiał: Foto Olimpik/x-news
Relacja Tomasza Chacińskiego z Marsylii.