Złoto zdobył w rzucie młotem Paweł Fajdek. Fot. pzla.pl / Marek Biczyk
Angelika Cichocka zdobyła złoty medal w biegu na 1500 metrów. Fot. pzla.pl / Marek Biczyk
Polscy kibice w Amsterdamie. Fot. pzla.pl / Marek Biczyk
Znakomicie spisują się reprezentanci Polski w ostatnim dniu Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce odbywających się w Amsterdamie.
Angelika Cichocka zdobyła złoty medal w biegu na 1500 metrów. Siódme miejsce na tym dystansie zajęła Sofia Ennauoi z MKL-u Szczecin.

Także złoto zdobył w rzucie młotem Paweł Fajdek, a trzecie miejsce wywalczył Wojciech Nowicki.

Polacy zdominowali tez bieg na 800 m mężczyzn. Pierwszy dobiegł Adam Kszczot, a tuż za nim wychowanek UKL-u Ósemka Police Marcin Lewandowski.

Srebrny krążek wywalczyła także Joanna Linkiewicz, która była druga w biegu na 400 metrów przez płotki oraz Michał Haratyk w pchnięciu kulą.

Na koniec dnia srebro zdobyła sztafeta męska 4 x 400 m w składzie Łykasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko.

Niewiele brakowało aby medalowy dorobek naszych lekkoatletów był jeszcze lepszy. Czwarte lokaty zajęli w niedzielę Marcin Chabowski w półmaratonie, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Anna Jagaciak-Michalska w trójskoku oraz sztafeta 4x400 metrów kobiet z
Małgorzatą Hołub z Bałtyku Koszalin w składzie.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła pierwsze miejsce z dorobkiem sześciu złotych, pięciu srebrnych i jednego brązowego medalu. Wyprzedziliśmy reprezentacje Niemiec oraz Wielką Brytanię. Obie lekkoatletyczne potęgi zdobyły wprawdzie więcej medali od Polski, ale miały o jeden złoty krążek mniej od biało-czerwonych.

Złoto:
Anita Włodarczyk (rzut młotem), Robert Sobera (skok o tyczce), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Angelika Cichocka (1500 m), Paweł Fajdek (rzut młotem), Adam Kszczot (800 m)

Srebro:
Karol Hoffmann (trójskok), Marcin Lewandowski (800 m), Joanna Linkiewicz (400 m ppł), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Rafał Omelko (sztafeta 4 x 400 m)