Agnieszka Radwańska i Saisai Zheng przed rozpoczęciem pojedynku. Fot. ITF Olympic Tennis Twitter
Saisai Zheng. Fot. WTA Twitter
Rozstawiona z czwórką Agnieszka Radwańska nie sprostała mało znanej Chince Saisai Zheng (65. w rankingu WTA) i przegrała w dwóch setach 4:6 i 5:7.
Radwańska była jedną z faworytek turnieju, ale tak jak w Londynie - odpadła już w pierwszej rundzie.

W drugim secie była okazja, by Polka wygrała i wyrównała stan rywalizacji, ale przy stanie 5:5 bardzo słabo serwowała i Chinka to wykorzystała. A przy swoim podaniu wykorzystała drugiego meczbola.

W turnieju indywidualnym gra jeszcze Magda Linette.

Więcej informacji o startach Polaków i występach sportowców z Pomorza Zach. w specjalnym serwisie Radia Szczecin - www.radioszczecin.pl/rio