Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Rafał Majka medalistą igrzysk Olimpijskich, polski kolarz w wyścigu na 237 kilometrów dojechał na metę trzeci.
Kolarstwo
Majce gratulujemy chociaż jest lekki niedosyt. Był liderem wyścigu, na pięć kilometrów przed metą jego przewaga wynosiła 15 sekund, ale Polaka wyprzedzili Duńczyk Jakob Fuglsang i Belg Gerg Van Avermaet. Obaj dojechali do mety 5-6 sekund przed Rafałem Majką. 56. był Michał Gołaś, 62. Michał Kwiatkowski, a wyścigu nie ukończył Maciej Bodnar.

Zwycięzca klasyfikacji górskiej w tegorocznym Tour De France, zdobył dopiero trzeci indywidualny medal dla polskiego kolarstwa. Poprzednie dwa zdobywaliśmy jeszcze w XX wieku, kiedy na najniższym stopniu podium stawali w 1976 roku w Montrealu Mieczysław Nowicki i w 1980 roku w Moskwie Czesław Lang.

Tenis
Marcin Matkowski z SKT Szczecin i Łukasz Kubot awansowali do drugiej rundy deblowego turnieju w tenisie. Pokonali 2:0 w setach Hinduską parę Bopanna-Peas. W następnej rundzie - w poniedziałek, zmierzą się z Hiszpanami: Ferrerem i Bautistą.

Gorzej poszło tenisistce Agnieszce Radwańskiej. Polka odpadła z turnieju singlowego, przegrała w dwóch setach - 4:6, 5:7 z Chinką Saisai Zheng. Radwańska drugi raz z rzędu - po igrzyskach w Londynie - kończy swój udział w olimpiadzie na 1. rundzie. To spore rozczarowanie, bo Radwańska w światowym rankingu WTA jest na 5. miejscu, a Chinka 65.

Strzelectwo
Niestety, tak samo jak w Londynie igrzysk nie rozpoczęła Sylwia Bogacka. Polka cztery lata temu zdobyła srebro w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 metrów, ale w sobotę zajęła dopiero 40. miejsce. Do finału nie zakwalifikowała się tez Agnieszka Nagay.

Pływanie
Filip Zaborowski z MKP Szczecin może wracać do domu - odpadł w eliminacjach pływackiego wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. Do finału nie zakwalifikował się też inny Polak, Wojciech Wojdak. Stylem klasycznym płynął Marcin Stolarski, ale też eliminacji nie przebrnął. Podobnie jak kobieca sztafeta 4x100 m kraulem.

Siatkówka plażowa
Doskonale na olimpijskich arenach zaprezentowali się siatkarze plażowi. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie pokonali reprezentantów Niemiec Markusa Bockermana i Larsa Fluggena w swoim olimpijskim debiucie.

Boks
Igor Jakubowski, który walczył w kategorii do 91 kg zakończył już swój udział w IO. Polak przegrał swoją w walkę z Anglikiem Lawrencem Okoliem na punkty. Dwie rundy dla rywala, ostatnia dla naszego pięściarza, ale to było za mało do awansu.

Wioślarstwo
Cztery polskie osady, które zaprezentowały się pierwszego dnia rywalizacji wypadły co najmniej dobrze. Wszystkie awansowały do kolejnych etapów, a najlepiej spisała się czwórka podwójna, która jest już w piątkowym finale.

Więcej o IO w Rio w naszym internetowym serwisie radioszczecin.pl/rio.

O godzinie 21:40 mecz piłki ręcznej Polska-Brazylia. Brazylijczycy do potentatów szczypiorniaka nie należą, ale są gospodarzami, a im zawsze gra się łatwiej - mówi bramkarz reprezentacji Polski, Piotr Wyszomirski.