Polska przegrała z Brazylią w turnieju olimpijskim. Fot. IFF Twitter
Reprezentacja Polski przegrała dwoma bramkami z gospodarzami turnieju olimpijskiego Brazylijczykami. Zadecydowała o tym bardzo słaba postawa w defensywie.
Polacy źle rozpoczęli mecz. Nim się zorientowali w boiskowych wydarzeniach już przegrywali 0:4. Do lepszej gry pobudziła ich interwencja Sławomira Szmala, który wybronił przy tym stanie świetną okazję przeciwników.

Powoli, ale jednak nasi szczypiorniści zaczęli się rozkręcać. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy przegrywali po rzucie Michała Daszka tylko 12:13 i gdy wydawało się, że pościg w pełni się powiedzie jeszcze w I połowie - Polacy popełnili kilka prostych błędów w ataku pozycyjnym oraz zbyt biernie spisywali się w defensywie. Efekt - Brazylia znów odskoczyła na 16:12. Na szczęście, tuż przed końcem połowy Michał Jurecki trafił z trudnej pozycji.

Druga połowa długo nie przynosiła przełomu. Polacy starali się odrobić straty, ale to Brazylijczycy byli skuteczniejsi. Na kwadrans przed końcem nasi przegrywali już 19:26. Pościg Polaków rozpoczął się zbyt późno. 150 sekund przed końcem było 30:33, ale Brazylia nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

Brazylia - Polska 34:32 (16:13)
Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Michał Daszek 8, Karol Bielecki 7, Michał Jurecki 5, Przemysław Krajewski 3, Mateusz Jachlewski 3, Łukasz Gierak 2, Bartosz Jurecki 2, Adam Wiśniewski 1, Kamil Syprzak 1, Michał Szyba 0, Krzysztof Lijewski 0, Mateusz Kus 0.

We wtorek o 16.30 polskiego czasu Polacy zagrają z Niemcami, którzy w niedzielę pokonali Szwecję 32:29.