Do przerwy po bramce Adama Frączczaka ostatni zespół tabeli ekstraklasy prowadził 1:0. Wyrównującego gola dla lidera 1 ligi zdobył w drugiej połowie Tomasz Boczek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni zremisowali z Chojniczanką Chojnice 1:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Szczecinie. To drugi sparingowy pojedynek portowców w zimowym okresie przygotowawczym do rozgrywek o mistrzostwo Polski.

- Bardzo fajny mecz, uważam, że w pierwszej i drugiej połowie mieliśmy przewagę i kontrolowaliśmy całe spotkanie. Widać, że w dodatkowe trzy dni po ostatnim meczu, kiedy to nie wyglądało super, jeśli chodzi o grę, to zrobiliśmy duży postęp - ocenił obrońca Pogoni Jarosław Fojut.

W szczecińskim zespole w sobotnim sparingu nie grali Łukasz Zwoliński i Łukasz Załuska. Jedynym zawodnikiem Dumy Pomorza, który rozegrał całe spotkanie przeciwko Chojniczance był Hubert Matynia. W środę piłkarze Pogoni udadzą się na zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegrają kolejne mecze kontrolne.