Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / patrickbrassard0 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / patrickbrassard0 (CC0 domena publiczna)
To już ostatnia szansa na zdobycie medali Mistrzostw Świata w karate WKA. W hali Netto Arena w Szczecinie dobiega końca trzydniowa rywalizacja blisko pół tysiąca uczestników z 26 krajów.
W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów odbędą się między innymi konkurencje kumite drużynowe i kobudo, czyli walki z bronią.

W kumite drużynowym wystąpią karatecy klubu Bushikan Szczecin Paweł Juraszek i Maciej Waryński, którzy wspólnie zdobyli w piątek mistrzowskie tytuły w kata parami i kata drużynowym w pokazach techniki.

Maciej Waryński wyjaśnia zasady rywalizacji w kumite drużynowym: - Ogólnie wygląda to tak, że mamy trzech zawodników w każdej drużynie, na początku startu w tej kategorii ustala się numerki, które są przypisane do zawodników. Jedynka walczy więc z jedynką... Walczą do sześciu punktów, albo trzy minuty. Ten, który wygra przynosi punkt dla swojej drużyny. Trzeba stoczyć trzy wali. Wygrywa drużyna, która będzie miała najwięcej punktów.

Karatecy z klubu Bushikan Szczecin Paweł Juraszek i Maciej Waryński w kumite drużynowym walczyć będą ze starszymi od siebie rywalami w kategorii wiekowej od 16 do 20 lat.

Niedzielne zmagania karateków w Mistrzostwach Świata rozpoczną się o godzinie 9:00 w hali Netto Arena przy ulicy Szafera w Szczecinie.
Maciej Waryński wyjaśnia zasady rywalizacji w kumite drużynowym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty