Pożyteczni
Radio Szczecin » Pożyteczni

[25.07.2016] "Głusi w przestrzeni publicznej 2" - Wirtualny Przewodnik po Urzędach

Pożyteczni
Pożyteczni
W ramach projektu pt. Głusi w przestrzeni publicznej 2” przygotowywany jest wirtualny przewodnik ułatwiający odnalezienie konkretnego wydziału, pokoju w urzędach, takich jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, UM Szczecin czy Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. Przewodnik został pomyślany, jako narzędzie ułatwiające poruszanie się po wymienionych urzędach osobom z wadą słuchu, co oczywiście nie ogranicza jego użyteczności tylko do tej grupy mieszkańców Szczecina. Z Wirtualnego Przewodnika po Urzędach będą mogli skorzystać wszyscy.

[25.07.2016] Nowy Szyld Dzięki Mieszkańcom

Pożyteczni
Pożyteczni
Przez kilka tygodni szczecinianie mogli głosować na jednego z czterech przedsiębiorców, którzy brali udział w inicjatywie pn. Dobre Praktyki.
Wygrała Pracownia Modniarska – Kapelusze Ewy Tokarskiej. Uroczyste odsłonięcie szyldu już 30 lipca. W ramach działania pn. Dobre Praktyki grupa Typiary (czyli dziewczyny: Ada Krawczak, Patrycja Kuracińska i Patrycja Makarewicz) wspólnie zaprojektuje i zamontuje szyld jednemu z czterech wybranych przez siebie przedsiębiorców. „Chodziło o kunszt i rzemiosło, i istotność dla społeczności.

[19.07.2016] Głusi w przestrzeni publicznej 2- szczecińskie autobusy i tramwaje wyposażone w specjalne ulotki pozwalające porozumieć się z osobą niesłyszącą

Pożyteczni
Pożyteczni
W ramach projektu „Głusi w przestrzeni publicznej 2” realizowanego przez Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych z Funduszy FIO, autobusy i tramwaje poruszające się po Szczecinie i sąsiadujących z miastem gmin zostały wyposażone w specjalnie przygotowane ulotki informujące o tym jak kierowca – motorniczy powinien postępować z Głuchym w sytuacji kryzysowej. Zdarzały się sytuacje w których Głusi nie byli informowani o zmianach w kursowaniu pojazdów albo występowały trudności z porozumieniem się z taką osobą w sytuacji zagrożenia życia. Ulotka opracowana przez specjalistów z Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych przy wsparciu pracowników Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie prezentuje zestaw gotowych pytań i odpowiedzi pokazanych również w języku migowym - „Masz problem w komunikowaniu się z osobą niesłyszącą ? Pokaż zdania przedstawione w Polskim Języku Migowym”. Kierowca lub motorniczy znajdzie w ulotce numer telefonu do tłumacza języka migowego, a także informacje i porady jak prawidłowo porozumieć się z osobą z wadą słuchu. Można ulotkę tę określić jako podręczną ściągę, która może się przydać w trudnej sytuacji.

[6.07.2016] Pomóż Joannie i innym- podsumowanie akcji DKMS w Pyrzycach i w Barlinku

Pożyteczni
Pożyteczni
3 lipca w akcji „Pomóż Joannie i innym” zarejestrowało się 855 osób. To kolejne 855 potencjalnych szans na życie dla pacjentów potrzebujących przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. W Pyrzycach wolontariusze zarejestrowali 676 nowych potencjalnych dawców, natomiast w Barlinku do bazy dołączyło 179 osób. Adresatką akcji „Pomóż Joannie i innym” jest Joanna Rojek, która od wiosny zmaga się z nowotworem krwi. Pani Joanna znana jest mieszkańcom Pyrzyc gdyż od lat związana jest z oświatą, jako nauczycielka niemieckiego oraz z kościołem, jako organistka.
DKMS i lokalni organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w tę akcję.

[28.06.2016] TYPIARY Zmieniają Miasto - informuje INKU

Pożyteczni
Pożyteczni
Ponoć nie ma zmiany zbyt małej. Tak mówią Typiary, które zaprojektują szyld dla jednego ważnego dla szczecinian miejsca produktowo-usługowego. I to właśnie mieszkańcy zdecydują, dla którego. Typiary:
Ada Krawczak – projektantka graficzna, animatorka kultury, szczecinianka. Ukończyła Grafikę w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie przez 3 lata była także kuratorką galerii w Alei Fontann. Prowadzi własne studio projektowe Lines&Dots Studio, w którym oprócz projektowania graficznego zajmuje się również tkaniną artystyczną, tworząc kilimy inspirowane Bauhausem i stylem skandynawskim.
Patrycja Kuracińska – projektantka graficzna, od 5 lat tworząca studio graficzne Melorbuz. Zajmuje się brandingiem, projektowaniem stron internetowych i obsługą graficzną festiwali. Pracowała przy takich wydarzeniach jak Westival, Cubetura czy Kids Love Design. Studiowała grafikę na szczecińskiej Akademii Sztuki, a w zeszłym roku ukończyła również studia podyplomowe "Historia i krytyka dizajnu" w School of Form.
Patrycja Makarewicz – absolwentka Wzornictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie i Grafiki na Akademii Sztuki
w Szczecinie. Od 4 lat współtworzy Generalnie Studio, gdzie zajmuje się brandingiem i projektowaniem graficznym, współpracując z instytucjami kultury i ogólnopolskimi markami. Od niedawna tworzy także markę Spokojnie, gdzie projektuje i samodzielnie wykonuje drewniane przedmioty codziennego użytku.

[27.06.2016] Pomóż Joannie i innym- 3 lipca akcja DKMS w Pyrzycach i w Barlinku

Pożyteczni- Joanna Rojek
Pożyteczni- Joanna Rojek
Moja lekarz prowadząca przyszła do mnie z uśmiechem na twarzy i w najdelikatniejszy sposób przekazała mi informację, że to ostra białaczka szpikowa. A jej uśmiech zaraził mnie i natchnął, by pokonać chorobę. – opowiada Joanna Rojek, która od wiosny zmaga się z nowotworem krwi.
Jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci. Joanna chyba dla nikogo z Pyrzyc nie jest osobą anonimową, gdyż właśnie stąd pochodzi, a od lat związana jest z oświatą, jako nauczycielka niemieckiego oraz z kościołem, jako organistka. Jestem wdzięczna rodzinie, przyjaciołom i znajomym za wsparcie modlitewne, odwiedziny, telefony - mówi Joanna - jest to dla mnie ogromna pociecha i pomaga walczyć.

[9.06.2016] Ruszyła IX Edycja Kampanii „Zbieramy krew dla Polski”.

Pożyteczni -28 maja Złocieniec
Pożyteczni -28 maja Złocieniec
W tym roku już po raz dziewiąty w okresie od maja do września Polski Czerwony Krzyż wraz z Grupą Muszkieterów zrzeszającą sieci Intermarché i Bricomarché, organizują kampanię honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Zbieramy KREW dla Polski”. Po raz pierwszy kampanię wspiera Drużyna#M. W ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingach pod sklepami Intermarche i Bricomarche, przeprowadzonych zostanie 267 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, w tym 202 połączone z jej pobieraniem. Natomiast w 65 miejscowościach zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa. Najbliższe terminy akcji 10 czerwca w Stargardzie, 11 czerwca w Szczecinku i Kamieniu Pomorskim. 18 czerwca odbędą się akcje w Nowogardzie i Gryficach, a 19 czerwca w Policach i w Szczecinku.
Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi.

[9.06.2016] „Z głową w chmurach” - nowy projekt INKU

Pożyteczni
Pożyteczni
INKU Szczeciński Inkubator Kultury i grupa artystów zachęca do pobujania w obłokach. Zaproszeni są wszyscy, których nie do końca ekscytują Dni Morza, ale plenerowe tworzenie własnych artystycznych zeszytów do zapisywania marzeń już tak. Ogród i budynek INKU oddaje się we władanie marzycielom.
Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia mailowe lub telefoniczne. Szczegóły i informacje na www.inkubatorkultury.szczecin.pl oraz na Facebooku.
CO: Z głową w chmurach
KIEDY: 11-21 czerwca 2016 r.
GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

[6.06.2016] Siatkarze SKSG „KORONY” ze Szczecina zdobyli złoty medal !!!

Pożyteczni
Pożyteczni
W dniach od 3 do 5 czerwca odbył się w Radomiu „Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat”. Organizatorami byli Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz gospodarz – Radomski Klub Sportowy Głuchych „RADOMIG”. W Turnieju brało udział 9 zespołów z różnych miast Polski: KORONA Szczecin, ŁKSG Łódź, MAZOWSZE Warszawa, POMORZE Gdańsk, RADOMIG Radom. REYMAN Kraków, SPARTAN Lublin, ŚWIT Wrocław oraz TON Poznań.
Mistrzem Polski Oldbojów została nasza drużyna KORONA Szczecin, która pokonała w finale ŚWIT Wrocław 2-1.

[6.06.2016] “Trening Umiejętności Społecznych -18.06.2016 r. (sobota) godz. 10:00-16:00 w Tęczy

Pożyteczni
Pożyteczni
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” w Szczecinie serdecznie zaprasza mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych. W ramach Treningu Umiejętności społecznych można będzie wziąć udział w darmowych zajęciach prowadzonych przez:

· Aktora Teatru Współczesnego;
· Fizjoterapeutów;
· Instruktora tańca;
· Logopedę;
· Muzykoterapeutę;
· Pedagogów;
· Psychologa.
1234567

FOTOGALERIA

[25.07.2016] "Głusi w przestrzeni publicznej 2" - Wirtualny Przewodnik po Urzędach
[25.07.2016] Nowy Szyld Dzięki Mieszkańcom
[19.07.2016] Głusi w przestrzeni publicznej 2- szczecińskie autobusy i tramwaje wyposażone w specjalne ulotki pozwalające porozu
[6.07.2016] Pomóż Joannie i innym- podsumowanie akcji DKMS w Pyrzycach i w Barlinku
[28.06.2016] TYPIARY Zmieniają Miasto - informuje INKU
[27.06.2016] Pomóż Joannie i innym- 3 lipca akcja DKMS w Pyrzycach i w Barlinku
[27.06.2016] Pomóż Joannie i innym- 3 lipca akcja DKMS w Pyrzycach i w Barlinku
[9.06.2016] Ruszyła IX Edycja Kampanii „Zbieramy krew dla Polski”.
[9.06.2016] Ruszyła IX Edycja Kampanii „Zbieramy krew dla Polski”.
[9.06.2016] „Z głową w chmurach” - nowy projekt INKU
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".