Pożyteczni
Radio Szczecin » Pożyteczni

[12.01.2017] Zbiórka funduszy na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci podczas Koncertu Kolend

Pożyteczni
Pożyteczni
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd „Z Turoniem i Gwiazdą” zespołu Trebunie Tutki wraz z uczniami szkoły. Na scenie pojawi się ponad 200 małych artystów (orkiestry szkolne, zespół wokalny, Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz chór chłopięcy ze szkoły NAWIGAOTR). Koncert odbędzie się w Hali Koncertowej przy ul. Energetyków 14 stycznia o godz. 18:30. W ramach wspólnego projektu muzycznego zespół Trebunie Tutki oraz uczniowie z szkoły zaprezentują góralskie jasełka z kolędnikami, turoniem i gwiazdą, pokazy tańców regionalnych i obrzędów wigilijno-noworocznych, jak chociażby sypanie ziarna "na scynście, na zdrowie”.

[8.01.2017] Warsztaty z Design Thinking w Inku

Pożyteczni
Pożyteczni
Poznański Inkubator Innowacji Społecznych "Małe Wielkie Zmiany" zaprasza Szczecinian na gościnny, bezpłatny warsztat z Design Thinking wszystkich, którym bliska jest tematyka społeczna i tworzenie innowacji. W trakcie czterogodzinnego warsztatu poznasz metodologię tworzenia innowacji, spotkasz ciekawych ludzi i dowiesz się jak możesz pozyskać środki na realizację innowacyjnych działań społecznych w obszarze aktywizacji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Warsztat odbędzie się 17 stycznia 2017 r. w godzinach od 10:00 do 16:00 w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90). Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia należy słać do 14 stycznia 2017 r. za pośrednictwem formularza. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie udziału zostanie przesłane najpóźniej do dnia 16 stycznia.

[2.01.2017] Program ,,Lider Zachodniopomorski” czeka na młode, aktywne osoby w wieku 17-24 lata

Pożyteczni
Pożyteczni
Nadszedł nowy rok – może to dobry czas, by stać się bardziej aktywnym społecznie, zdobyć doświadczenie i mini-grant na działanie społeczne? Jeśli choć przez chwilę przemknęła Ci taka myśl – zapoznaj się z programem ,,Lider Zachodniopomorski”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Olgierda Geblewicza. Może rozpoczniesz swoją przygodę z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego? Poznasz ludzi, którzy myślą podobnie i są otwarci na działania społeczne, zdobędziesz nową wiedzę i zrealizujesz dowolne działanie społeczne. Program ,,Lider Zachodniopomorski” umożliwia młodym ludziom rozwijanie kompetencji liderskich poprzez realizację działań społecznych i wspieranie ich w realizacji celów poprzez zapewnienie wiedzy merytorycznej oraz spotkania z ekspertami - to główne założenia autorskiego programu edukacyjnego. Co ważne, w tej edycji trzy wybrane działania zostaną wsparte mini-grantami, a wszystkie zrealizowane projekty zostaną przedstawione podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który odbędzie się w maju 2017 roku.

[17.12.2016] Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych otrzymało dary od Rotary Club Szczecin

Pożyteczni
Pożyteczni
Panowie Wiesław Paczkowski i Mirosław Moroz z Rotary Club Szczecin - przekazali w imieniu wszystkich członków klubu dary, dzięki którym przygotowane zostaną świąteczne paczki dla tych spośród rodzin, podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, które najbardziej potrzebują wsparcia socjalnego. Tegoroczna zbiórka to nie tylko podsumowanie dekady współpracy - to również próba jej kontynuacji w jeszcze szerszym wymiarze (wstępne dane Rotarian mówią, iż tegoroczna pomoc osiągnęła poziom ok. 20 tys. zł). Rotary Club Szczecin to organizacja wspierająca Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych od początków jego funkcjonowania, czym zasłużyła sobie na dwukrotne uhonorowanie statuetką "Przyjaciela Hospicjum". Niesiona pomoc ma szeroki zakres - od jednego z pierwszych samochodów dojeżdżających do dzieci hospicyjnych, poprzez wyspecjalizowany sprzęt medyczny po niezwykle istotną pomoc socjalną. Rotarianie wskazują, że przez 10 lat współpracy łączna kwota ich pomocy przekroczyła 300 tys. zł.

[17.12.2016] Dzielnicowy pomaga bez barier

Pożyteczni
Pożyteczni
Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych we współpracy z Wojewódzką Komendą Policji w Szczecinie realizuje projekt „Dzielnicowy pomaga bez barier”. Zakłada on usprawnienie systemu świadczenia usług przez policję w regionie na rzecz Głuchych poprzez upowszechnienie wiedzy na temat działań i możliwości uzyskania przez osoby pokrzywdzone pomocy bezpośrednio u dzielnicowego. 25 dzielnicowych z terenu województwa zachodniopomorskiego wyposażonych zostanie w umiejętności z zakresu podstaw języka migowego w tym słownictwa prawnego, jak również z zakresu zasad komunikacji z osobami niesłyszącymi (ćwiczenia przy udziale Głuchych w systemie dzielnicowy – Głuchy) podczas warsztatów z języka migowego. Program warsztatów obejmie 40 godzin dydaktycznych.
Zostanie opracowany i opublikowany podręcznik multimedialny. W podręczniku zostaną wykorzystane zapisy filmowe z zajęć warsztatowych ukazujące różne przykłady z działań interwencyjnych dzielnicowego, zgłoszone przez osoby Głuche i dzielnicowych. Podręcznik dotrze do dzielnicowych w całej Polsce poprzez wewnętrzną dystrybucję współpracującej z OZ PZG, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

[13.12.2016] Niech tradycja trwa !!! Brać Motocyklowa zaprasza

Boże Narodzenie to szczególny czas, ten jedyny dzień w roku, kiedy przy wspólnym wigilijnym stole można odnaleźć harmonię, życzliwość i wiele uśmiechów. Jak co roku my, Brać Motocyklowa dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i dobrze się bawimy. Zabierzcie z sobą kto co może ciasto,sałatki i inne przekąski. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Wszystkich Motocyklistów na ten wyjątkowy Wieczór Wigilijny.

[6.12.2016] Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza

Pożyteczni
Pożyteczni
9 grudnia przypada 10 rocznica odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Kornela Ujejskiego w Szczecinie. Z tej też okazji organizowana jest uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Przypomnijmy pomnik po wywiezieniu ze Lwowa, po długiej tułaczce i leżakowaniu w Ogrodzie Saskim w Warszawie w końcu listopada 1956 roku przywieziony został do Szczecina i postawiony nieopodal Bramy Portowej. Przestał tak zarośnięty krzakami i zapomniany całe 50 lat, aż dzięki staraniom Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" 9 grudnia 2006 roku został ponownie odsłonięty i poświęcony.
Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza Szczecinian, którym nasze dziedzictwo kulturowe jest cenne, aby przybyli pod Pomnik Poety 9 grudnia o godz. 19.15, aby oddać hołd Wielkiemu Polakowi, Patriocie, ostatniemu Wielkiemu Romantykowi - Kornelowi Ujejskiemu. Wcześniej o godz. 18.00 w Bazylice ul. Bogurodzicy 3a odprawiona będzie Msza św. w intencji Kornela Ujejskiego, oraz recytatorzy Studio Teatr przedstawią montaż słowno-muzyczny oparty na twórczości Poety. Jego utwór pt. "Z dymem pożarów" był jedną z pieśni, które u schyłku XIX wieku pełniły rolę hymnu narodowego.
Ale też rocznica ta jest okazją, aby upomnieć się u władz miasta, aby Pomnik ten - jedyny zabytkowy polski pomnik w Szczecinie - odrestaurować, a teren wokół uporządkować i zagospodarować.

[5.12.2016] "Liderzy Ekonomii Społecznej" nagrodzeni

Powiat policki, Fundacja „Zdążyć z miłością” z Koszalina, Monika Skrzetuska - założycielka Fundacji resocjalizacji i readaptacji społecznej „Tulipan” oraz firma CS Polska to tegoroczni laureaci konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej”. Zwycięzców poznaliśmy w poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. podczas konferencji „Rola samorządu w rozwoju ekonomii społecznej”. Wręczono także znaki „Zakup Prospołeczny”.

[5.12.2016] Próby do spektaklu o jąkaniu wciąż trwają

Pożyteczni
Pożyteczni
Grupa Halo informuje, że próby do spektaklu o jąkaniu wciąż trwają. Ostatnie czyszczenie kilku scen - sprawdzian przed maestro! Znamy już datę premiery to 14 grudnia o godzinie 18.00 w Klubie XIII Muz. Miejmy nadzieję, że daty już się nie zmienią, ale o wszystkim będziemy, jak dotychczas, informować na bieżąco. To pierwszy taki spektakl, zapraszamy!
https://www.facebook.com/GrupaHALO/

[5.12.2016] Mikołajki z psem

Pożyteczni
Pożyteczni
Stowarzyszenie „Po To Jestem” i INKU Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe "Mikołajki z psem", które odbędą się 9 grudnia w budynku Szczecińskiego Inkubatora Kultury. W godz. 16:00 – 19:00 czeka na uczestników wiele świetnych zabaw. Podczas imprezy będzie można poznać psy pracujące w Stowarzyszeniu „Po To Jestem”, posłuchać psich czytanek, a nawet udekorować wyszczekane pierniczki. Niezastąpiona Małgosia Narożna z Kluboksięgarni FiKa wprowadzi uczestników "Mikołajek z psem" w zaczarowany świat psiaków. Pod okiem trenerów z The Little Gym, dzieci pogimnastykują się z psami i poznają nowe możliwości swojego ciała. Terapeuci i specjaliści ze Stowarzyszenia „Po To Jestem”, którzy pracują głównie z czworonogami rasy Golden Retriever i Labrador pokażą psie sztuki i ich wspólne zabawy. Podczas "Mikołajek z psem" zostanie zorganizowana zbiórka rzeczy dla psiaków i kociaków ze schroniska. Zwierzaki potrzebują suchej karmy, obroży, zabawek i ciepłych kocyków.
1234567

FOTOGALERIA

[15.01.2017] OREW w Przybiernowie, Wolińskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Towarzystw
[12.01.2017] Zbiórka funduszy na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci podczas Koncertu Kolend
[8.01.2017] Fundacja Mam Dom, Fundacja Pomocy Chorym Na Zanik Mięśni, Stowarzyszenie Polites
[8.01.2017] Warsztaty z Design Thinking w Inku
[2.01.2017] Program ,,Lider Zachodniopomorski” czeka na młode, aktywne osoby w wieku 17-24 lata
[17.12.2016] Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych otrzymało dary od Rotary Club Szczecin
[17.12.2016] Dzielnicowy pomaga bez barier
[6.12.2016] Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza
[5.12.2016] Próby do spektaklu o jąkaniu wciąż trwają
[5.12.2016] Mikołajki z psem
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".