Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni
Joanna Łaskarzewska i Iwona Baryła Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK
Joanna Łaskarzewska i Iwona Baryła Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK
Fundacja DKMS Polska
Fundacja Św. Mikołaja
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie
- Fundacja DKMS Polska - Czy wiesz skąd pobiera się szpik? Sprawdź!
Ratowanie życia wcale nie musi być skomplikowane. Każdy z nas może to zrobić. 65% dawców to kobiety. Z dr Grzegorzem Henslerem porozmawiamy o akcjach rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
-Fundacja Św. Mikołaja -świętuje 25 lat pomagania dzieciom i nagradza szkoły z całej Polski, które w tym roku wyróżniły się solidarnością. Według Fundacji Świętego Mikołaja prawdziwy Święty Mikołaj pomaga dzieciom każdego dnia, a nie tylko od święta. To patron od pomagania, a nie od kupowania. Cały rok trwała ogólnopolska zbiórka pieniędzy na pomoc wybitnie zdolnymi zaangażowanym społecznie uczniom z niezamożnych rodzin. Udało się przyznać stypendia na rekordową sumę prawie miliona złotych. Uroczysta Gala wręczenia nagród szkołom i spotkanie ze stypendystami, wolontariuszami i darczyńcami odbędzie się 5 grudnia w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. O działalności Fundacji opowie Antonina Grządkowska.
- Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK – porozmawiamy o przedświątecznych zbiórkach na rzecz podopiecznych organizacji. Mówią Joanna Łaskarzewska i Iwona Baryła.
Martyna Lignowska i Wojciech Krygier - Akcja Szlachetna Paczka
Martyna Lignowska i Wojciech Krygier - Akcja Szlachetna Paczka
Stowarzyszenie Wiosna - Akcja Szlachetna Paczka
Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Zaprosiłam dzisiaj do programu dwie organizacje, a mianowicie Zachodniopomorskie TPD i Stowarzyszenie Wiosna.
W listopadzie TPD zainicjowało kampanię „ #TPDprzeciwkoPRZEMOCY ” mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na palący problem przemocy wobec dzieci. My dzisiaj wraz z Magdą Wilk Rzecznikiem Praw Dziecka TPD i Małgorzatą Gola – Chmielewską psychologiem mówić będziemy o przemocy rówieśniczej. Natomiast Stowarzyszenie Wiosna wkroczyło w kolejny etap Akcji Szlachetna Paczka. Na stronie internetowej zamieszczone są historie osób potrzebujących wsparcia. Można wybrać tę, której chcemy i możemy pomóc. Porozmawiamy z Martyną Lignowską i Wojciechem Krygierem, wolontariuszami o tym jak akcja przebiega w naszym regionie.
Stowarzyszenie Broda i Tatuaż
Stowarzyszenie Broda i Tatuaż
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Stowarzyszenie Broda i Tatuaż- Beard Clan
Dzisiaj zaproszone do audycji organizacje pozarządowe działają m.in. na rzecz dzieci, a będą to Zachodniopomorskie TPD, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie i Stowarzyszenie Broda i Tatuaż- Beard Clan.
TPD rozpoczyna realizację bardzo ciekawego i pożytecznego projektu pt "Cyfrolatki - Profilaktyka cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści".
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce uruchomiło świąteczną akcję, której celem jest zebranie środków na organizację rodzinnych świąt dla opuszczonych i osieroconych dzieci.
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie poza lekcjami z języka polskiego dla dorosłych, prowadzi naukę języka polskiego dla dzieci ukraińskich uchodźców. Niedawno odwiedziłam dzieciaki podczas takich zajęć.
Porozmawiamy także z członkami Stowarzyszenie Broda i Tatuaż na temat ich charytatywnych działań, tym razem chodzi o zbiórkę funduszy na badania specjalistyczne dla ciężko chorych dzieci.
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Fundacja Św. Mikołaja
Fundacja Promocja Zdrowia
PZN Okręg Zachodniopomorski
Zapraszam na spotkanie z Pożytecznymi, osobami działającymi na co dzień w Organizacjach Pożytku Publicznego. Dzisiaj będą to Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Św. Mikołaja, Fundacja Promocja Zdrowia, PZN Okręg Zachodniopomorski. Omówimy aktualne działania tych organizacji.
Punkt socjalny PCK w Szczecinie
Punkt socjalny PCK w Szczecinie
Katarzyna Pokornowska specjalistka ds współpracy z biznesem PAH
Joanna Łaskarzewska dyr biura Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK
Arkadiusz Oryszewski prezes Stowarzyszenia Feniks
Zaprosiłam dzisiaj do udziału trzy organizacje pożytku publicznego – Polską Akcję Humanitarną, Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK i Stowarzyszenie Feniks.
Jeśli chodzi o PAH to wraz z Katarzyną Pokornowską specjalistką ds współpracy z biznesem opowiemy o działalności Centrum Szkoleniowego dla Młodych w Bejrucie w Libanie. Liban przyjął uchodźców z Syrii i Palestyny. W 2020 roku duży wybuch w porcie w Bejrucie zniszczył domy, szkoły, szpitale i budynki użyteczności publicznej. Obecnie Liban znajduje się w kryzysie ekonomicznym, ale i humanitarnym. PAH wspiera młodych ludzi, aby znaleźli dla siebie lepszą przyszłość.
Odwiedzimy także siedzibę Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK. Porozmawiamy z Joanną Łaskarzewską dyr. biura tej organizacji o projektach związanych z pomaganiem osobom w kryzysie.
Na zakończenie wraz z Arkadiuszem Oryszewskim prezesem Stowarzyszenia Feniks mówić będziemy o systemie wsparcia prowadzonym przez samorząd i organizacje pozarządowe. 1 listopada rozpoczęło swoją działalność pogotowie dla osób w kryzysie bezdomności. Służby i organizacje pozarządowe są już przygotowane do corocznych działań.
Małgorzata Frymus i Damian Romaniak
Małgorzata Frymus i Damian Romaniak
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Gośćmi pożytecznych są Małgorzata Frymus prezeska Stowarzyszenia i dyrektor artystyczny Szczecin Film Festival 2023 Damian Romaniak. Rozmawiać będziemy o działaniach OFFicyny w zakresie edukacji filmowej, roli festiwalu w budowaniu społeczności do której kierowane są także inne przedsięwzięcia artystyczne. Powiemy także o znaczeniu wolontariuszy w realizacji zadań z obszaru kultury. Również podsumujemy zakończony festiwal i zaprosimy do udziału w kolejnych projektach.
Goście Pożytecznych -Marek Szymański z Fundacji Kamienica 1 i Marcin Szewczyk wice-szef Klubu Uczelnianego AZS Szczecin, psycholog sportu
Goście Pożytecznych -Marek Szymański z Fundacji Kamienica 1 i Marcin Szewczyk wice-szef Klubu Uczelnianego AZS Szczecin, psycholog sportu
Gość Pożytecznych - prezes Stowarzyszenia Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych Andrzej Grzeszczyk
Gość Pożytecznych - prezes Stowarzyszenia Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych Andrzej Grzeszczyk
Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych
Fundacja Kamienica 1
Nasze studio odwiedzą dzisiaj – Marek Szymański z Fundacji Kamienica 1 i Marcin Szewczyk wice-szef Klubu Uczelnianego AZS Szczecin, psycholog sportu, a mówić będą o współpracy pomiędzy szczecińskimi uczelniami, a NGO w zakresie upowszechniania aktywnego spędzania czasu wolnego. Odwiedzimy także Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Płoni. Głównym celem Stowarzyszenia jest prowadzenie kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie w zakresie: opieki, leczenia, edukacji oraz aktywizacji społecznej i zawodowej. Pokażemy tę placówkę, aktualne projekty i działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Moim przewodnikiem będzie prezes Stowarzyszenia Andrzej Grzeszczyk oraz Jolanta Bandach i Paulina Suchocka instruktorki terapii zajęciowej.
Fundacja Promocja Zdrowia z dyplomem Lodołamacze 2023
Fundacja Promocja Zdrowia z dyplomem Lodołamacze 2023
Lodołamacze ze Szczecina
Lodołamacze ze Szczecina
Fundacja Promocja Zdrowia - Anna Okupińska
Marzanna Kuszyńska - Iskierki - Koło Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa zachodniopomorskiego TPD
Fundacja Promocja Zdrowia zajęła II miejsce w konkursie "Lodołamacze 2023" na poziomie ogólnopolskim. Finałowa Gala Konkursu odbyła się 12 października na Zamku Królewskim w Warszawie. O nagrodzie opowie Anna Okupińska Prezeska Fundacji Promocja Zdrowia. Także II miejsce w tym konkursie zajął ZAZ w Dobrej prowadzony przez PSONI Koło w Szczecinie. Dzisiaj z Marzanną Kuszyńską szefową Iskierek - Koła Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa zachodniopomorskiego TPD mówić będziemy m.in. o znaczeniu opieki wytchnieniowej, ale także powiemy o aktualnych działaniach koła.
Grupa Ratownictwa PCK Koszalin
Grupa Ratownictwa PCK Koszalin
PCK - Grupa Ratownictwa Koszalin
PCK - Grupa Ratownictwa Koszalin
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
Grupa Ratownictwa PCK w Koszalinie
Fundacja Kamienica 1 - Marek Szymański
Dzisiaj natomiast wraz z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie mówić będziemy m.in. o regionalnej grupie ratowniczej PCK z Koszalina, porozmawiamy także o roli lokalnych darczyńców bowiem zbliża się Światowy Dzień Walki z Głodem, a wtedy PCK zaznacza swoją obecność poprzez różne działania. Opowiemy także o aktualnych projektach Centrum Integracji Polsko – Ukraińskiej. Kolejna organizacja to Fundacja Kamienica 1. Początek roku szkolnego i akademickiego to start zajęć sportowych proponowanych przez tę organizację. O planach opowie jej szef Marek Szymański.
Stowarzyszenie Wiosna
Stowarzyszenie Wiosna
Stowarzyszenie Wiosna - Agnieszka Grzechnik dyr. akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości
Fragment reportażu M.Furgi - Pokonać Endometriozę
Lucyna Jaworska – Wojtas prezeska Fundacji Pokonać Endometriozę
Zapraszam na spotkanie z dwoma Organizacjami Pożytku Publicznego, a będą to Stowarzyszenie Wiosna i Fundacja Pokonać Endometriozę. Z Agnieszką Grzechnik dyr. akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozmawiać będę m.in. o poszukiwaniu wolontariuszy. Natomiast jeśli chodzi o Fundację Pokonać Endometriozę to rozmawiać będę z Lucyną Jaworską – Wojtas, prezeską Fundacji o aktualnych działaniach organizacji, oraz o programach edukacyjnych wspierających chore kobiety.
1234567