Rio de Janeiro 2016
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rio de Janeiro 2016
Wrzesień 2014. Finał MŚ - Polska wygrała z Brazylią 3:1. Fot. Maciej Kisiel
Reprezentacje startujące w turnieju siatkarzy podczas Igrzyskach Olimpijskich zostały podzielone na dwie grupy po 6 drużyn każda. W fazie grupowej rozgrywki toczyć się będą systemem każdy z każdym. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskają awans do ćwierćfinału. Od 1/4 finału zmagania będą się toczyć systemem pucharowym.

-103

Pkt - punkty; M - mecze; W - wygrane, w nawiasie zwycięstwa w setach 3:2; P - porażki, w nawiasie porażki w setach 2:3; Sety+, Sety-, Sety+/- - sety wygrane, przegrane, bilans; Pkt+, Pkt-, Pkt+/- - małe punkty zdobyte, stracone, bilans; na zielono - awans do ćwierćfinału.

Zasady ustalania kolejności:
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt